Εξέλιξη αγώνα
19:01

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:59

Η Σαουδική Αραβία επικρατεί με 2-1 της Αιγύπτου και καταλαμβάνει την τρίτη θέση στον 1ο όμιλο του Μουντιάλ.

18:59
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος στο ματς.

18:58

Ωραία συνεργασία των παικτών της Σαουδικής Αραβίας και ο Αλ Νταουσαρί με ωραίο διαγώνιο τελείωμα νικάει τον Ελχανταρί για το 2-1.

18:57
Goal

90+5': ΓΚΟΛ για τη ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ!

18:52
Καθυστερήσεις

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:50
Out

87': Ευκαιρία για τη Σαουδική Αραβία. Γέμισμα στην καρδιά της περιοχής της Αιγύπτου από τα αριστερά, γυριστό του Αλ Μογκαχουί, άουτ.

18:48
Κίτρινη Κάρτα

86': Κίτρινη κάρτα στον Φατί.

18:47
Οφσάιντ

85': Οφσάιντ ο Σαλάχ, σωστή υπόδειξη.

18:46
Απόκρουση

84': Μεγάλη ευκαιρία για την Αίγυπτο. Ο Σαλάχ βγαίνει φάτσα με τον Αλ Μοσαϊλέμ, σουτάρει αλλά ο Σαουδάραβας γκολκίπερ αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

18:43
Αλλαγή

81': Κλείνει τις αλλαγές της και η Αίγυπτος. Ο Καχραμπά αντικαθιστά τον Τρεζεγκέ.

18:41
Αλλαγή

79': Τρίτη αλλαγή για τη Σαουδική Αραβία. Αλ Σεχρί αντί Αλ Μουαλάντ.

18:39
Corner

77': Κόρνερ για την Αίγυπτο από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

18:32
Απόκρουση

69': Ευκαιρία για τη Σαουδική Αραβία. Γέμισμα του Αλ Φαράτζ από τα αριστερά, κεφαλιά του Αλ Μογκαχουί, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ελχανταρί, ο οποίος κάνει νέα μεγάλη επέμβαση σε κεφαλιά του Ασιρί, μετά την εκτέλεση του κόρνερ.

18:27
Αλλαγή

65': Αλλαγή για τη Σαουδική Αραβία. Έξω ο Μπαχεμπρί, μέσα ο Ασιρί.

18:26
Αλλαγή

64': Αλλαγή για την Αίγυπτο. Ο Μοχσέν αφήνει τη θέση του στον Σομπχί.

18:25
Out

63': Σουτ του Αλ Μογκαχουί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ.

18:23
Corner

62': Κόρνερ για τη Σαουδική Αραβία από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:19
Out

57': Ευκαιρία για την Αίγυπτο. Φαλτσαριστή σέντρα του Ουάρντα από τα δεξιά, ο Τρεζεγκέ πιάνει την κεφαλιά ανάμεσα από δύο, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

18:16
Out

55': Δυνατό διαγώνιο σουτ του Μπαχεμπρί μέσα από την περιοχή, πάνω από την εστία η μπάλα.

18:15
Σχόλιο

Έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο η Σαουδική Αραβία.

18:11
Corner

49': Κόρνερ για τους Σαουδάραβες από τα αριστερά, χωρίς αποτέλεσμα.

18:06

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

17:54

Σαουδική Αραβία και Αίγυπτος ισόπαλες 1-1. Οι «Φαραώ» άνοιξαν το σκορ με τον Σαλάχ στο 22' αλλά ο Αλ Φαράτζ με πέναλτι στις καθυστερήσεις έφερε το ματς στα... ίσια.

17:52

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

17:51
Αλλαγή

45+7': Αλλαγή για την Αίγυπτο. Ουάρντα αντί του τραυματία Σαΐντ.

17:51

Ο Αλ Φαράτζ εκτελεί στη δεξιά γωνία του Ελχανταρί, που πέφτει στην αριστερή και 1-1.

17:50
Goal

45+6': ΓΚΟΛ για τη ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ!

17:50

45+5': Κίτρινη κάρτα στον Γκαμπρ.

17:46
Πέναλτι

45+2': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ! Γκαμπρ και Αλ Νταουσαρί αληλοτραβιούνται, ο δεύτερος πέφτει στο έδαφος και ο διαιτητής υποδεικνύει την εσχάτη των ποινών, κάνοντας χρήση και του VAR. Αυστηρή απόφαση.

17:45

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:44

Σηκώνεται ο Αιγύπτιος γκολκίπερ και το ματς συνεχίζεται.

17:42

Μικρή διακοπή. Έχει πέσει στο έδαφος ο Ελχανταρί, δείχνει να έχει πρόβλημα στον τετρακέφαλο.

17:40
Corner

41': Εκτελεί ο Αλ Μουαλάντ, ο 45χρονος Ελχανταρί εκτινάσσεται στη δεξιά του γωνία και αποκρούει εντυπωσιακά, με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

17:39
Πέναλτι

39': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ. Ο Αλ Σαχρανί κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Φατί και ο Ρολντάν δείχνει την άσπρη βούλα. Σωστή υπόδειξη.

17:36
Corner

37': Ευκαιρία για τη Σαουδική Αραβία. Σουτ του Αλ Φαράτζ μέσα από την περιοχή, ο Χεγκάζει βάζει σωτήρια το πόδι και παραχωρεί κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

17:34
Out

34': Ευκαιρία για την Αίγυπτο. Φαλτσαριστό σουτ του Τρεζεγκέ εκτός περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αλ Μοσαϊλέμ.

17:33
Out

33': Ευκαιρία για την Αίγυπτο. Ο Σαλάχ περνάει εξαιρετικά στον Τρεζεγκέ, που πιάνει με τη μία ένα φαλτσαριστό σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

17:29
Out

30': Μακρινό σουτ του Αλ Σαχρανί, ψηλά άουτ.

17:24
Out

24': Μεγάλη ευκαιρία για την Αίγυπτο. Ο Σαλάχ διανύει ολομόναχος μια απόσταση περίπου 25 μέτρων, βγαίνει φάτσα με τον Αλ Μοσαϊλέμ, κάνει το σκαφτό πλασεδάκι αλλά αστοχεί.

17:21

Μετά από λάθος της Σαουδικής Αραβίας στη μεσαία γραμμή, ο Σαΐντ κάνει τη μακρινή μπαλιά στον Σαλάχ, ο οποίος κατεβάζει υπέροχα τη μπάλα και με ωραία λόμπα, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, την περνά πάνω από τον Αλ Μοσαϊλέμ, γράφοντας το 0-1.

17:21
Goal

22': ΓΚΟΛ για την ΑΙΓΥΠΤΟ!

17:19
Οφσάιντ

20': Οφσάιντ ο Μοχσέν, σωστή υπόδειξη.

17:14
Out

15': Ευκαιρία για τη Σαουδική Αραβία. Ο Αλ Νταουσαρί ξεκινά μία κούρσα με τη μπάλα στα πόδια, λίγο κάτω από το κέντρο, φτάνει στο ύψος της μεγάλης περιοχής, κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνά ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:11
Out

12': Μακρινό σουτ του Αλ Νταουσαρί, ψηλά άουτ.

17:07
Corner

8': Κόρνερ για τους Σαουδάραβες από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

17:02
Out

3': Συρτό και αδύναμο σουτ του Αλ Μογκαχουί έξω από την περιοχή και δεξιά, άουτ. Δεν ανησύχησε ο Ελχανταρί.

17:01

1': Σέντρα στο ματς.

16:55

Και τώρα οι εθνικοί ύμνοι των δύο χωρών… Πρώτα της Σαουδικής Αραβίας, ακολουθεί αυτός της Αιγύπτου.

16:52

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

16:50

Οι δυο ομάδες έχουν αποκλειστεί από τη συνέχεια της διοργάνωσης, μετά από δυο σερί ήττες, και απλά αναζητούν τους πρώτους βαθμούς ώστε να αποχωρήσουν με ψηλά το κεφάλι από τα γήπεδα της Ρωσίας.

16:47

Το παιχνίδι διεξάγεται στη «Volgograd Arena».

16:44

Καλησπέρα σας, η αναμέτρηση ανάμεσα στη Σαουδική Αραβία και την Αίγυπτο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου, ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.