3
22:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:55

Η Κολομβία επικρατεί με 3-0 της Πολωνίας, φτάνει τους τρεις βαθμούς και θα παίξει την πρόκριση στους «16» του Μουντιάλ στο παιχνίδι με τη Σενεγάλη. Πρόωρος αποκλεισμός για την ομάδα του Ναβάλκα, που ήταν ξανά απογοητευτική.

22:54

Τέλος στο ματς.

22:49

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:47

88': Ευκαιρία για την Πολωνία. Σουτ εκτός περιοχής από τον Λεβαντόφσκι, εκτινάσσεται και διώχνει σε κόρνερ ο Οσπίνα, που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:44

85': Κίτρινη κάρτα στον Γκοράλσκι.

22:43

84': Ευκαιρία για την Κολομβία. Τακουνάκι του Ουρίμπε, ο Μπεντνάρεκ προλαβαίνει και διώχνει πάνω στη γραμμή.

22:40

81': Ευκαιρία για την Πολωνία. Κόρνερ από τα δεξιά, ο Ρίμπους παίρνει την κεφαλιά και ο Κριχόβιακ από κοντά δεν μπορεί να νικήσει τον Οσπίνα.

22:39

80': Τρίτη αλλαγή για την Πολωνία. Γκλικ αντί Πάζνταν.

22:37

78': Τρίτη αλλαγή για την Κολομβία. Ο Μπάκα αντικαθιστά τον Φαλκάο.

22:36

Ο Ροντρίγκες με πάσα από τον άξονα βγάζει ολομόναχο με τον Σέζνι τον Χ.Γ. Κουαντράδο, που πλασάρει εύστοχα για το 0-3.

22:34

75': ΓΚΟΛ για την ΚΟΛΟΜΒΙΑ!

22:32

73': Αλλαγή για την Κολομβία. Λέρμα αντί Κιντέρο.

22:31

72': Αλλαγή για την Πολωνία. Ο Τεόντορτσικ παίρνει τη θέση του Μπερεζίνσκι.

22:29

Πανέμορφη κάθετη του Κιντέρο στον Φαλκάο, ο οποίος βγαίνει φάτσα με τον Σέζνι και με άψογο τελείωμα με το εξωτερικό γράφει το 0-2.

22:28

70': ΓΚΟΛ για την ΚΟΛΟΜΒΙΑ!

22:26

Οι Πολωνοί είναι αυτοί που στα τελευταία λεπτά έχουν την μπάλα στα πόδια τους και κάνουν παιχνίδι.

22:21

61': Κίτρινη κάρτα στον Μπεντνάρεκ.

22:17

58': Ευκαιρία για την Πολωνία. Μακρινή μπαλιά από τον Πάζνταν στην πλάτη της άμυνας της Κολομβίας, ο Λεβαντόφσκι κατεβάζει εξαιρετικά τη μπάλα και εκτελεί, αλλά ο Οσπίνα αποκρούει σωτήρια.

22:16

57': Αλλαγή για την Πολωνία. Γκροσίτσκι αντί Κοβνάτσκι.

22:15

56': Ο Κιντέρο σουτάρει έξω από την περιοχή, ο Μπεντνάρεκ βάζει την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ, το οποίο εκτελείται από τα δεξιά αλλά δεν φέρνει κάποιο όφελος.

22:10

51': Ο Χ.Γ. Κουαντράδο στρώνει από τα αριστερά στον Φαλκάο, που εκτελεί από τα όρια της μεγάλης περιοχής, ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:10

51': Μακρινό σουτ από τον Κιντέρο, άουτ.

22:08

49': Ο Πίστσεκ εκτελεί με δύναμη ένα πλάγιο από τα δεξιά φέρνοντας τη μπάλα στην περιοχή, ο Λεβαντόφσκι πηδάει πιο ψηλά από τον Μίνα και πιάνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο. Δεν ανησύχησε καθόλου ο Οσπίνα.

22:03

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.