Καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:52

Η Κροατία περνά πανηγυρικά στους «16» του Μουντιάλ, η αποκαρδιωτική Αργεντινή... φλερτάρει έντονα με τον πρόωρο αποκλεισμό.

22:51

90'+4: Τέλος του αγώνα, 0-3.

22:51

90'+4: Κίτρινη στον Μπρόζοβιτς.

22:50

90'+3: Τσόρλουκα αντί Μάντζουκιτς, τρίτη αλλαγή για την Κροατία.

22:49

Στην αντεπίθεση ο Ράκιτιτς θα σουτάρει, αποκρούει αρχικά ο Καμπαγιέρο, αλλά ο Κόβατσιτς θα γυρίσει στον Ράκιτιτς, που θα γράψει εύκολα το 0-3, σε μια άμυνα για λύπηση των Αργεντινών.

22:48

90'+1: ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

22:47

90': Ο Μέσα κάνει το σουτ μετά από αρκετές προσποιήσεις, η μπάλα κοντράρει στον Βίντα και κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:46

89': Μακρινό σουτ του Μόντριτς, πολύ άστοχο.

22:44

87': Κίτρινη στον Ακούνια για φάουλ στον Βρσάλικο.

22:43

86': ΔΟΚΑΡΙ για την ΚΡΟΑΤΙΑ! Ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ράκιτιτς, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

22:41

85': Κίτρινη στον εκνευρισμένο Οταμέντι, που κλωτσά εξ επαφής την μπάλα πάνω στον Ράκιτιτς.

22:40

84': Συρτό σουτ του Ιγκουαΐν, εύκολα μπλοκάρει ο Σούμπασιτς.

22:39

82': Κόβατσιτς αντί Πέρισιτς, δεύτερη αλλαγή για την Κροατία.

22:37

Ο Μόντριτς σουτάρει εκτός περιοχής, ο Καμπαγιέρο δεν μπορεί να αντιδράσει στην αριστερή του γωνία και 0-2.

22:37

80': ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

22:35

78': Κόρνερ για την Αργεντινή παραχωρεί ο Λόβρεν, εκτελεί ο Παβόν, δεν προκύπτει κάτι σημαντικό.

22:28

71': Φαλτσαριστό διαγώνιο σουτ του Ντιμπάλα από θέση μέσα δεξιά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:25

68': Ντιμπάλα αντί Πέρες, τρίτη αλλαγή για την Αργεντινή.

22:24

67': Κίτρινη στον Βρσάλικο για δυνατό φάουλ στον Ακούνια.

22:23

66': Ο Μάντζουκιτς αστοχεί από κοντά μετά από πάσα του Βρσάλικο, η μπάλα έχει βρει και στον Ταλιαφίκο, σπουδαία ευκαιρία για την Κροατία να κάνει το 0-2.

22:21

64': Κεφαλιά του Οταμέντι μετά την εκτέλεση του Ακούνια, άουτ.

22:20

64': Τεράστια ευκαιρία για την Αργεντινή, ο Ιγκουαΐν κάνει από αριστερά το γύρισμα στη μικρή περιοχή, ο Σούμπασιτς θα σταματήσει το πλασέ του Μέσα και ο Ράκιτιτς, προ του Μέσι, θα διώξει σε κόρνερ.

22:15

58': Κίτρινη στον Μάντζουκιτς για φάουλ στον Μέσα.

22:14

57': Αλλαγή και για την Κροατία, Κράμαριτς αντί Ρέμπιτς.

22:13

56': Και νέα αλλαγή για την Αργεντινή, Παβόν αντί Σάλβιο.

22:12

54': Ιγκουαΐν αντί Αγκουέρο, πρώτη αλλαγή για την Αργεντινή.

22:11

Τραγικό λάθος του Καμπαγιέρο στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα μετά από γύρισμα του Μερκάδο, ο Ρέμπιτς θα το εκμεταλλευθεί δεόντως και με ωραίο βολέ θα κάνει το 0-1.

22:10

53': ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

22:09

52': Σουτ του Αγκουέρο εντός περιοχής, μπλοκάρει ο Σούμπασιτς.

22:08

51': Κίτρινη στον Μερκάδο για φάουλ στον Ρέμπιτς.

22:02

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.