1
22:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

22:54

Η Ισπανία κερδίζει πολύ δύσκολα με 1-0 το Ιράν και κάνει σημαντικό βήμα πρόκρισης για τη φάση των «16»

22:54

Τέλος στο ματς.

22:51

90+2': Κίτρινη στον Εμπραχίμι.

22:50

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:47

89': Κλείνει τις αλλαγές της και η Ισπανία. Ο Ροντρίγκο παίρνει τη θέση του Ντιέγκο Κόστα.

22:45

86': Τρίτη αλλαγή για το Ιράν. Γκοντός αντί Αμίρι.

22:45

Προσπαθουν να πιέσουν οι Ιρανοί, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης.

22:41

82': Μεγάλη ευκαιρία για το Ιράν. Πόδια του Αμίρι στον Πικέ και σέντρα από τα αριστερά, ο Ταρεμί πηδάει στο... Θεό, πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:38

80': Αλλαγή για την Ισπανία. Έξω ο Λούκας Βάθκεθ, μέσα ο Ασένσιο.

22:38

79': Κίτρινη κάρτα στον Αμίρι.

22:35

76': Επικίνδυνη σέντρα του από τα αριστερά, Ο Ταρεμί κάνει την προβολή αλλά δε βρίσκει τη μπάλα, που περνά εκτός αγωνιστικού χώρου.

22:33

74': Δεύτερη αλλαγή για το Ιράν. Ο Ανσαριφάρντ αφήνει τη θέση του στον Τζαχανμπάχς.

22:31

71': Αλλαγή για την Ισπανία. Κόκε αντί Ινιέστα.

22:28

70': Αλλαγή για το Ιράν. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Χατζισαφί, στη θέση του ο Μοχαμαντί.

22:20

62': Ακυρώνεται γκολ του Ιράν. Ο Χατζισαφί εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, γίνεται κεφαλιά από τον Αζμούν, η μπάλα στρώνεται στον Χοσεϊνί και στη συνέχεια ο Εζατολαχί σκοράρει. Ήταν εκτεθειμένος ο Χοσεϊνί, σωστά δεν μετράει το γκολ, μετά και τη βοήθεια του VAR.

22:17

59': Κόρνερ για τους Ισπανούς από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:15

57': Κόρνερ για το Ιράν από τα αριστερά, το εκτελεί ο Ανσαριφάρντ, μπλοκάρει σταθερά ο Ντε Χέα.

22:13

Κάθετη του Ινιέστα στον Ντιέγκο Κόστα που πάει να γυρίσει μέσα στην περιοχή, η μπάλα κοντράρει. χτυπάει στο γόνατό του και στον και καταλήγει στα δίχτυα. Σκοράρει με περιπετειώδη τρόπο η Ισπανία και 0-1!

22:12

54': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

22:10

53': Ευκαιρία για το Ιράν! Μετά από πλάγιο άουτ, η ισπανική άμυνα δεν διώχνει καλά, η μπάλα στρώνεται στον Ανσαριφάρντ που σουτάρει με δύναμη μέσα από την περιοχή, αλλά αστοχεί για λίγο.

22:09

50': Ευκαιρία για την Ισπανία. Τρομερό σουτ εκτός περιοχής από τον Μπουσκέτς εκτινάσσεται στην αριστερή του γωνία και αποκρούει σε κόρνερ ο Μπεϊνραβάντ.

22:08

Κόρνερ για την Ισπανία από τα αριστερά με τον Ίσκο, πρώτη κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο Πικέ κάνει την προβολή στο δεύτερο με τον Μπεϊνραβάντ να διώχνει σωτήρια.

22:07

66 ολοκληρωμένες πάσες για το Ιράν, 366 για την Ισπανία!

22:03

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

21:48

Ιράν και Ισπανία στο 0-0. Οι Ίβηρες ασκούν μεγάλη πίεση στους μαζικά αμυνόμενους Ασιάτες, αδυνατώντας να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις για το γκολ.

21:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

21:48

45+3': Κόρνερ για το Ιράν από τα αριστερά, περνά χωρίς όφελος.

21:46

45+2': Ευκαρία για την Ισπανία. Σουτ του Νταβίντ Σίλβα από τα όρια της μεγάλης περιοχής, ο Πουραλιγκανζί βάζει την κόντρα και η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:45

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:40

42': Επικίνδυνο γύρισμα του Ίσκο από τα αριστερά, ο Νταβίντ Σίλβα κοντρολάρει και εκτελεί από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα κοντράρει στα σώματα και απομκαρύνεται.

21:39

Επιστρέφει στο γήπεδο ο Χατζισαφί.

21:37

Αποχωρεί κουτσαίνοντας ο Χατζισαφί, να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει.

21:36

37': Πρόβλημα με τον Χατζισαφί που έχει πέσει στο έδαφος. Δείχνει να πονάει στον τετρακέφαλο ο άσος του Ολυμπιακού.

21:35

36': Κόρνερ για το Ιράν από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

21:29

30': Ευκαιρία για την Ισπανία. Ο Ίακο εκτελεί πλασαριστά κόρνερ από τα αριστερά για τον Ινιέστα, που σεντράρει, ο Πικέ κάνει παράλληλη κεφαλιά πάσα στον Νταβίντ Σίλβα που πιάνει το γυριστό από το ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί.

21:24

25': Εκτελεί απευθείας ο Νταβίντ Σίλβα, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και αλλάζει λίγο πορεία, αλλά ο Μπεϊρανβάντ δεν δυσκολεύεται να μπλοκάρει.

21:22

23': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για την Ισπανία, 2-3 μέτρα έξω από το ημικύκλιο έχει στηθεί η μπάλα.