Εξέλιξη αγώνα
19:53

Ευχαριστούμε που μείνατα μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:52

Η Ουρουγουάη επικρατεί με 1-0 της Σαουδικής Αραβίας και εξασφαλίζει την πρόκρισή της στους «16» του Μουντιάλ.

19:52
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Λήξη του αγώνα.

19:50
Corner

90+3': Κόρνερ για την Ουρουγουάη από τα αριστερά, κρατά τη μπαλά στη γωνία ο Σουάρες και κάνει φάουλ.

19:48
Καθυστερήσεις

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:47
Corner

90': Κόρνερ για τη Σαουδική Αραβία από τα αριστερά. Το εκτελεί ο Αλ Φαράτζ, ο Κανό πιάνει την κεφαλιά, στην αγκαλία του Μουσλέρα.

19:43
Απόκρουση

86': Ευκαιρία για την Ουρουγουάη. Ο Καβάνι κάνει την επέλαση και μπαίνει στην περιοχή πιεζόμενος από τον Αλ Μπουλαϊχί που χάνει την ισορροπία, βγαίνει τετ α τετ με τον Αλ Οβαΐς, πλασάρει αλλά ο Σαουδάραβας γκολκίπερ αποκρούει.

19:39
Αλλαγή

82': Κλείνει τις αλλαγές της και η Ουρουγουάη. Ο Σάντσες αφήνει τη θέση του στον Νάντες.

19:37
Out

80': Ευκαιρία για την Ουρουγουάη. Σουτ εκτός περιοχής από τον Τορέιρα, ο Καβάνι βάζει πονηρά το κεφάλι, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αλ Οβαΐς.

19:35
Αλλαγή

78': Τρίτη αλλαγή για τη Σαουδική Αραβία. Έξω ο Αλ Μουαλάντ, μέσα ο Αλ Σαλαουί.

19:34
Οφσάιντ

76': Οφσάιντ ο Κάσερες, σωστό,

19:32
Αλλαγή

75: Αλλαγή για τη Σαουδική Αραβία. Κανό αντί Μπαχεμπρί.

19:31
Σχόλιο

Πολύ βελτιωμένη σε σχέση με το παιχνίδι της πρεμιέρας κόντρα στη Ρωσία η Σαουδική Αραβία, αλλά ακίνδυνη.

19:25
Out

68': Φάουλ από τα δεξιά για την Ουρουγουάη, το εκτελεί με σέντρα ο Σάντσες, ο Κάσερες πηδάει ψηλότερα και πιάνει την κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:20
Out

62': Ευκαιρία για την Ουρουγουάη. Ο Καβάνι βγάζει συστημένη σέντρα από τα αριστερά, ο Σάντσες, στο δεύτερο δοκάρι, πιάνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

19:16
Αλλαγή

59': Διπλή αλλαγή για την Ουρουγουάη. Λασάλτ και Τορέιρα αντί Ροντρίγκες και Βεσίνο αντίστοιχα.

19:11
Οφσάιντ

54': Σε θέση οφσάιντ ο Αλ Μουαλάντ, σωστή υπόδειξη.

19:08
Απόκρουση

50': Ευκαιρία για την Ουρουγουάη. Ο Σουάρες εκτελεί απευθείας ένα μακρινό φάουλ, η μπάλα κοντράρει στον Αλ Φαράτζ αλλά ο Αλ Οβαΐς πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει.

19:05
Οφσάιντ

48': Οφσάιντ ο Αλ Μουαλάντ, ήταν εκτεθειμένος.

19:04
Corner

47': Κόρνερ για τους Σαουδάραβες από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

19:01

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

18:47

Η Ουρουγουάη δεν ενθουσιάσε, αλλά βρίσκεται μπροστά στο σκορ, χάρις στο γκολ του Σουάρες μετά από λάθος εκτίμηση του Σαουδάραβα γκολκίπερ.

18:47

Λήξη πρώτου μέρους.

18:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:42
Αλλαγή

44': Τώρα γίνεται η αλλαγή, με τον Αλ Μογκαχουί να παίρνει τη θέση του Αλ Τζασίμ.

18:41

40': Στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού ο Αλ Τζασίμ, θα γίνει αλλαγή.

18:37
Out

38': Σουτάρει από το... σπίτι του ο Αλ Νταουσαρί, ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.