1
22:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:55

Ακόμα μία έκπληξη στο Μουντιάλ, με τη Βραζιλία να μένει στο 1-1 με την Ελβετία για τον 5ο όμιλο.

22:55

Λήξη του ματς.

22:54

Το εκτελεί με σέντρα ο Νεϊμάρ, ο Ρενάτο Αουγκούστο κάνει το σουτ αλλά η μπάλα σταματά στο σώμα του Στην εξέλιξη της φάσης κόρνερ για τη Βραζιλία, που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:53

90+4': Φάουλ για τη Βραζιλία, σε πολύ καλό σημείο για τα πόδια του Νεϊμάρ.

22:49

90+2': Ευκαιρία για τη Βραζιλία. Σκαστό σουτ του Μιράντα από το ύψος του πέναλτι, γλύφει το δεξί κάθετο δοκάρι του Ζόμερ η μπάλα.

22:49

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:48

90': Ευκαιρία για τη Βραζιλία. Ο Νεϊμάρ εκτελεί φάουλ από τα αριστερά, ο Φιρμίνο σηκώνεται και πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Ζόμερ αποκρούει εντυπωσιακά.

22:47

88': Ευκαιρία για τη Βραζιλία. Καρφωτή κεφαλιά του Νεϊμάρ από το ύψος του πέναλτι, μετά από σέντρα από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Ζόμερ.

22:45

Πιέζουν ψηλά οι Βραζιλιάνοι, αναζητώντας απεγνωσμένα το γκολ.

22:44

87': Τρίτη αλλαγή για την Ελβετία. Ο Λανγκ παίρνει τη θέση του Λιχτστάινερ.

22:40

82' Σουτ του Φιρμίνο από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα περνά ψηλά άουτ.

22:37

80': Αλλαγή για την Ελβετία. Εμπολό αντί Σεφέροβιτς.

22:37

79': Τρίτη αλλαγή για τη Βραζιλία. Ο Φιρμίνο αντικαθιστά τον Γκάμπριελ Ζέσους.

22:36

77': Μακρινό σουτ του Φερναντίνιο, ψηλά η μπάλα.

22:31

74': Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Γκάμπριελ Ζέσους σε ανατροπή του από τον Ακανζί. Ο 22χρονος στόπερ τον αγκαλιάζει, αλλά ο Βραζιλιάνος το εκβιάζει και πέφτει εντυπωσιακά. Σωστά είπε «παίζετε» ο ρέφερι.

22:30

73': Συρτό σουτ του Τζεμαϊλί από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Άλισον.

22:29

71': Αλλαγή για την Ελβετία. Ζακάρια αντί Μπεχράμι.

22:27

70': Ευκαιρία για τη Βραζιλία. Υπέροχη πάσα του Νεϊμάρ στην πλάτη της άμυνας, ο Κουτίνιο κατεβάζει υπέροχα μέσα από την περιοχή και αριστερά, σουτάρει σημαδεύοντας την απέναντι γωνία αλλά αστοχεί.

22:25

68': Κίτρινη κάρτα στον Μπεχράμι.

22:24

67': Αλλαγή για τη Βραζιλία. Παουλίνιο έξω, Ρενάτο Αουγκούστο μέσα.

22:24

66': Κόρνερ για τη Βραζιλία από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:23

65': Κίτρινη κάρτα στον Σερ.

22:17

60': Αλλαγή για τη Βραζιλία. Φερναντίνιο αντί Κασεμίρο.

22:16

58': Εκτελείται το κόρνερ και νέο στο... καπάκι που δεν αποφέρει κάτι.

22:15

57': Σουτ του Νεϊμάρ, μέσα από την περιοχή και αριστερά του βάζει την κόντρα ο Λιχτστάινερ και κόρνερ.

22:12

54': Στο έδαφος ο Μπεχράμι, πιάνει το αριστερό του γόνατο. Περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου και επιστρέφει στο λεπτό.

22:08

Εκτελεί το κόρνερ ο Σακίρι, αφύλακτος στο κέντρο της άμυνας ο Ζούμπερ, πιάνει την κεφαλιά και σκοράρει για το 1-1. Διαμαρτυρήθηκαν για σπρώξιμο του σκόρερ στον Μιράντα οι Βραζιλιάνοι.

22:08

50': ΓΚΟΛ για την ΕΛΒΕΤΙΑ!

22:07

50': Κόρνερ για τη Βραζιλία από τα δεξιά.

22:05

47': Κίτρινη κάρτα στον Κασεμίρο.

22:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.