Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

22:22

Δεν κατάφερε να φύγει αλώβητος από το Φάληρο για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες μέρες ο Αστέρας.

22:22

Με το δεξί ξεκινούν στο Κύπελλο οι Πειραιώτες, οι οποίοι επιστρέψουν έτσι και στις νίκες εν όψει ΑΕΚ.

22:21

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ολυμπιακό με 2-1.

22:20

90'+4: Κίτρινη στον Εμενίκε.

22:17

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:14

88': Ο Ιγκλέσιας πηγαίνει πολύ άτσαλα με τον αγκώνα στον Φορτούνη και ο Νεοφυτιάδης χάνει εντελώς τη φάση. Ούτε φάουλ δεν δόθηκε.

22:13

86': Ο Μάρτινς σουτάρει από μακριά και ο Προτό αποκρούει.

22:12

85': Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Δουβίκας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

22:10

Εξαιρετική μπαλιά από τον Τριανταφυλλόπουλο, ο Τσουκαλάς κοντρολάρει μόνος του σε θέση μέσα αριστερά και με πολύ ωραία λόμπα μειώνει σε 2-1.

22:10

84': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

22:07

81': Κίτρινη στον Ταχτσίδη.

22:07

Ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

22:06

79': Κίτρινη στον Γκοντό.

22:05

79': Ιγκλέσιας αντί Ζουμά για τον Αστέρα.

22:05

Ακούγεται το όνομα του Εμενίκε από τον κόσμο των Πειραιωτών.

22:04

Ο Φορτούνης με ωραία κάθετη βγάζει μόνο του τον Εμενίκε και εκείνος με δυνατό σουτ από μέσα δεξιά εκτελεί τον Αθανασιάδη για το 2-0.

22:04

78': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

22:01

74': Στη θέση του Ανδρούτσου ο Μίλιτς για τον Ολυμπιακό.

21:58

Ο Εμενίκε αναλαμβάνει την εκτέλεση, σημαδεύει την αριστερή γωνία και ο Αθανασιάδης πέφτει από την άλλη.

21:58

71': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:57

70': Κίτρινη στον Κυριακόπουλο.

21:57

70': Κίτρινη στον Ζουμά.

21:56
Πέναλτι

70': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Ζουμά σπρώχνει χωρίς λόγο τον Μπεν, σωστή η απόφαση.

21:55

Στο έδαφος ο Ανδρούτσος, μικρή διακοπή. Φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει.

21:55

68': Σουτάρει από μέσα αριστερά ο Κυριακόπουλος και αστοχεί.

21:54

Άρχισαν τα σφυρίγματα στο "Γ. Καραϊσκάκης" από τον κόσμο και είναι δικαιολογημένα.

21:54

68': Ο Τριανταφυλλόπουλος κρατά εμφανώς τον Εμενίκε, ο οποίος πάντως πέφτει εύκολα ζητώντας πέναλτι.

21:53

67': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Τσουκαλάς και Κώτσιρας αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο δεύτερος κάνει το σουτ από μέσα δεξιά και αστοχεί.

21:51

65': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Κυριακόπουλος εκτελεί και ο Προτό διώχνει.

21:49

63': Στη θέση του Τσιλιανίδη ο Κουμάντεϊ για τον Αστέρα.

21:46

60': Στη θέση του Πάρντο ο Μπεν για τον Ολυμπιακό.

21:45

59': Γκοντό αντί Στανισάβλιεβιτς για τον Αστέρα.

21:44

58': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

21:43

57': Καλή πάσα για τον Δουβίκα, αλλά εκείνος αμαρκάριστος χάνει το κοντρόλ.

21:39

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ολυμπιακός, περιμένει σταθερά ο Αστέρας, ο οποίος ακολουθεί αυτή την τακτική σε όλο το ματς.

21:35

49': Για πέναλτι σε χέρι του Ζουμά διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι. Τα ριπλέι δείχνουν ότι υπάρχει χέρι, αλλά ο Νεοφυτιάδης θεωρεί πως είναι ακούσιο.

21:31

46': Μάρτινς αντί Ελαμπντελαουί για τον Ολυμπιακό.

21:31

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

21:30

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:16

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

21:13

43': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:12

42': Κίτρινη στον Μουνάφο.

21:10

40': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Στανισάβλιεβιτς εκτελεί φάουλ, ο Τριανταφυλλόπουλος παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

21:09

Έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων οι γηπεδούχοι, αλλά τους λείπει η καλή τελική επιλογή.

21:05

36': Για πέναλτι διαμαρτύρεται ο Εμενίκε από κράτημα του Τριανταφυλλόπουλου. Δεν συγκινείται Νεοφυτιάδης.

21:04

35': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης το εκτελεί και ο Τσουκαλάς απομακρύνει.

21:02

33': Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων, χωρίς να έχουν δίκιο. Εντός περιοχής έδιωξε την μπάλα με το χέρι ο Αθανασιάδης.

21:02

32': Μακρινό σουτ του Στανισάβλιεβιτς, άουτ η μπάλα.

20:58

28': Καθυστερεί να διώξει ο Προτό, ο Κυριακόπουλος κάνει το τάκλιν και η μπάλα φεύγει άουτ.

20:55

Δεν μπορούν να κρατήσουν μέχρι τώρα μπάλα οι φιλοξενούμενοι.

20:52

22': Κίτρινη στον Πασαλίδη.

20:51

Καθυστερεί ο Αθανασιάδης από πολύ νωρίς και δέχεται τις σχετικές παρατηρήσεις του Νεοφυτιάδη.

20:47

18': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελαμπντελαουί βγάζει τη σέντρα, ο Αθανασιάδης διώχνει, ο Κούτρης κάνει το σουτ και ο Πασαλίδης διώχνει με κεφαλιά λίγο πριν τη γραμμή.

20:46

17': Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ ψάχνοντας κάποιον συμπαίκτη και ο Αθανασιάδης μπλοκάρει.

20:43

Ξεπέρασαν τις 10.000 οι φίλοι του Ολυμπιακού στις κερκίδες, με τους οργανωμένους της Θύρας 7 να ασχολούνται από τώρα με το κυριακάτικο ντέρμπι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ...

20:42

12': Γίνεται το γύρισμα από αριστερά από τον Εμενίκε, ο Πάρντο κάνει το σουτ και ο Πασαλίδης βάζει την κόντρα.

20:40

10': Σουτ του Σισέ από πολύ μακριά, άουτ η μπάλα.

20:38

9': Ο Εμενίκε μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, κάνει το γύρισμα, η μπάλα φτάνει στον Φορτούνη και εκείνος αστοχεί.

20:37

Περιμένουν οι Αρκάδες, οι οποίοι παίζουν σήμερα με τριάδα στην άμυνα.

20:33

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ολυμπιακός.

20:30

1': Σέντρα στο ματς.

20:28

Τώρα οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διαιτητές κάνουν την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο.

20:26

Στα... γρήγορα πέρασε ο εκφωνητής το όνομα του Χάσι μετά την εκφώνηση της 11άδας και του πάγκου του Ολυμπιακού... Και οι λόγοι είναι ξεκάθαροι.

20:25

Περίπου 7.000 στις εξέδρες αυτή τη στιγμή, στο πρώτο εντός έδρας ματς με κόσμο για τους Πειραιώτες, η προσέλευση συνεχίζεται πάντως...

20:18

Πριν από τρεις μέρες οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1 στο ίδιο γήπεδο για το πρωτάθλημα, όμως, σήμερα οι αλλαγές είναι πολλές. Ο θεσμός του Κυπέλλου άλλωστε προσφέρεται για να δίνουν ευκαιρίες οι προπονητές.

20:15

Καλησπέρα σας από το "Γ. Καραϊσκάκης", είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί με τον Αντώνη Τσιράκη θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης. Σε περίπου 15 λεπτά η σέντρα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Προτό, Ελαμπντελαουί, Σισέ, Νικολάου, Κούτρης, Ζντιέλαρ, Ταχτσίδης, Πάρντο, Φορτούνης, Ανδρούτσος, Εμενίκε.
Αναπ: Χουτεσιώτης, Μίλιτς, Μαρτίνς, Μάριν, Τζούρτζεβιτς, Βρουσάι, Μπεν.
Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Ζουμά, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Τσουκαλάς, Τσιλιανίδης, Στανισάβλιεβιτς, Δουβίκας.
Αναπ: Καπετάνος, Ίγκορ, Κουμαντέι, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Γκοντό, Μανιάς.
Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας) Βοηθοί: Πήττας (Ηλείας), Κωνστάντιος (Εύβοιας) 4ος: Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)