Μένουν ψηλά στη βαθμολογία και οι δύο.

20:59

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

20:57

90'+4: Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Το εκτελεί ο Κοζορώνης και διώχνει ο Κόρμπος.

20:53

90': Κίτρινη στον Μαυροπάνο.

20:53

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:53

90': Από κόρνερ του Χατζισαφί ο Μπανανά παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:52

89': Ναδάλες αντί Καρανίκα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

20:50
Κόκκινη Κάρτα

87': Αποβάλλεται ο Μασούντ για μαρκάρισμα και στη συνέχεια διαμαρτύρεται. "Είναι ντροπή σας ρε" φωνάζει ο Ζαμάνης.

20:49

Εξάρθρημα ώμου η πρώτη διάγνωση για τον Γκιοατά.

20:46

83': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Σπιριντόνοβιτς βγάζει μόνο του τον Μασούρα και ο τελευταίος από μέσα δεξιά αστοχεί. Ήταν σε θέση οφσάιντ, κακώς δεν σηκώθηκε το σημαιάκι.

20:45

82': Σολτάνι αντί Γιάκου για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

20:44

81': Κίτρινη στον Μασούντ.

20:44

81': Κάργας αντί Γκιοατά για τον Πανιώνιο.

20:42

Στο έδαφος ο Γκιοατά, προσωρινή διακοπή.

20:41

78': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Μανθάτης κερδίζει τις κόντρες, κάνει σουτ εντός περιοχής και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

20:41

78': Στη θέση του Λίλα ο Μανθάτης για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

20:38

Αρκετά τα λάθη στα τελευταία λεπτά.

20:34

71': Στη θέση του Ντουρμισάι ο Σπιριντόνοβιτς για τον Πανιώνιο. Αναγκαστική και αυτή η αλλαγή.

20:31

68': Κίτρινη στον Γαρουφαλιά.

20:29

66': Ο Κοζορώνης το εκτελεί, ο Μαυροπάνος παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:29

66': Πατά περιοχή ο Χαλκιαδάκης, κάνει και το σουτ και η μπάλα κοντράρει στον Μπανανά και φεύγει κόρνερ.

20:26

63': Ο Γκιοατά χάνει τον Χαλκιαδάκη, αλλά τον κόβει την τελευταία στιγμή ο Μπανανά.

20:23

60': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:21

58': Κίτρινη στον Λίλα.

20:20

Μασούντ και Μπανανά δεν μπορούν να συνεννοηθούν, ο δεύτερος κάνει απίστευτο "τσαφ" και ο Χαλκιαδάκης εκμεταλλεύεται το δώρο ισοφαρίζοντας σε 1-1.

20:20

57': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

20:19

56': Δυνατό σουτ του Μασούντ, άουτ η μπάλα.

20:17

54': Κίτρινες σε Κόρμπο και Τζημόπουλο για διαμαρτυρία.

20:17

54': Ο Γιάκος πέφτει στην περιοχή ζητώντας πέναλτι, αλλά δεν υπάρχει κάτι.

20:14

51': Ο Κοζορώνης εκτελεί απευθείας κόρνερ και ο Αστράς αποκρούει.

20:12

Ο Μασούντ δίνει στον Λάμπρου, εκείνος ανοίγει για τον Βλάχο, ο τελευταίος από μέσα δεξιά βγάζει ωραία συρτή μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Μασούρας από κοντά σκοράρει για το 0-1.

20:12

49': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

20:09

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

20:08

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:50

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

19:49

45'+2: Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Κοζορώνης το εκτελεί, ο Μιχαήλ παίρνει την κεφαλιά και ο Αστράς μπλοκάρει.

19:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:48

45': Ο Χατζισαφί εκτελεί φάουλ, ο Μασούρςα παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:47

Στο έδαφος ο Γκιοατά τώρα που δείχνει να πονάει πολύ.

19:46

Διάστρεμμα η πρώτη διάγνωση για τον Σιώπη, ο οποίος πάει κατευθείαν στα αποδυτήρια.

19:45

43': Σαββίδης αντί Σιώπη για την Κέρκυρα.

19:43

Στο έδαφος ο Σιώπης, φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει.

19:40

38': Μακρινό σουτ του Λίλα, μπλοκάρει ο Αστράς.

19:40

38': Ένα ακόμη κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, διώχνει η άμυνα του Πανιωνίου.

19:38

36': Κερδίζει διαδοχικά κόρνερ ο ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά δεν βγάζει κάποια φάση από αυτά.

19:36

34': Πέφτει στο έδαφος ο Χαλκιαδάκης και ζητά πέναλτι. Έπεσε πολύ θεαματικά, τυχερός που γλίτωσε την κίτρινη.

19:36

Στο 54-46% η κατοχή υπέρ του Πανιωνίου.

19:35

Συστάσεις από τον Κομίνη στον Μασούντ.

19:33

31': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:31

29': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελέστηκε με πάσα και η φάση πέρασε.

19:27

25': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κοζορώνης δίνει στον Γιάκο, εκείνος σουτάρει από μέσα δεξιά και αστοχεί.

19:24

22': Ωραία συνεργάζονται οι γηπεδούχοι, ο Μπουκουβάλας γυρίζει για τον Γιάκο, αλλά εκείνος δεν σουτάρει.

19:21

19': Δυνατό σουτ του Κοζορώνη από πλάγια εντός περιοχής, άουτ η μπάλα.

19:20

18': Ο Λάμπρου παίρνει αμαρκάριστος την μπάλα εντός περιοχής και ο επόπτης σηκώνει λανθασμένα το σημαιάκι για οφσάιντ. Εκτός και αν έκρινε ότι ο Ντουρμισάι έκανε κίνηση προς την μπάλα.

19:17

Έχει καλό ρυθμό το ματς.

19:14

12': Ο Λάμπρου σουτάρει εκτός περιοχής και αστοχεί.

19:13

11': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Βλάχου.

19:11

9': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Καρανίκας κοντρολάρει, ο Αστράς δεν μπλοκάρει και στη συνέχεια το σουτ του παίκτη των γηπεδούχων φεύγει εκτός. Για φάουλ διαμαρτύρονται οι "κυανέρυθροι".

19:08

6': Μακρινό σουτ του Κοζορώνη, άουτ η μπάλα.

19:05

Έχει πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Πανιώνιος.

19:02

1': Σέντρα στο ματς.

18:59

Αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο.

18:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:54

Στους 28 βαθμούς η θερμοκρασία στους "Ζωσιμάδες".

18:51

Νίκη που θα τους στείλει στην κορυφή μαζί με την ΑΕΚ θέλουν οι Νεοσμυρνιώτες, οι οποίοι προέρχονται από ισοπαλία εντός έδρας με τον Παναιτωλικό.

18:48

Από ισοπαλία με τον Ατρόμητο προέρχονται οι Ηπειρώτες, οι οποίοι δεν σκόραραν στα τελευταία δύο παιχνίδια τους.

18:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Βελλίδης, Μαυροπάνος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Καρανίκας, Μπουκουβάλας, Γαρουφαλιάς, Λίλα, Κοζορώνης, Γιάκος, Χαλκιαδάκης
Αναπ: Γιαννίκογλου, Ναδάλες, Βιδάλ, Σκόνδρας, Μανθάτης, Σολτάνι, Αποστολόπουλος
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Αστράς, Βλάχος, Γκιοατά, Μπανανά, Χατζισαφί, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούντ, Λάμπρου, Μασούρας, Ντουρμισάι
Αναπ: Κότνικ, Σαραμαντάς, Ταπόκο, Σαββίδης, Παπαγεωργίου, Κάργας, Σπιριντόνοβιτς
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) 4ος: Φωτιάς (Πέλλας)