Το πανηγυρίζουν οι παίκτες του Ίβιτς.

20:12

Λήξη αναμέτρησης, σημαντική νίκη για τον ΠΑΟΚ με 1-0.

20:09

Στο έδαφος ο Μπεν, διαμαρτυρίες για πέναλτι. Έχει κάνει στην αρχή της φάσεις κοντρόλ με το χέρι ο επιθετικός των γηπεδούχων και θα έπρεπε να έχει σταματήσει εκεί η φάση.

20:06

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:02

86': Κίτσιου αντί Ενρίκε για τον ΠΑΟΚ.

20:01

85': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάνιας βγάζει σκαφτή μπαλιά για το δεύτερο δοκάρι, ο Μπίσεσβαρ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

20:01

84': Ο Ενρίκε αποφεύγει τον αντίπαλό του, κάνει και το σουτ από μέσα αριστερά και ο Μπαντής μπλοκάρει.

19:56

80': Βουκελάτος αντί Σαββίδη για τον Πανιώνιο.

19:54

78': Κίτρινη στον Ταπόκο.

19:50

74': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ κάνει την κάθετη, ο Πέλκας πλασάρει από μέσα δεξιά και ο Μπαντής αποκρούει.

19:48

Στο 43-57% η κατοχή μπάλας.

19:47

Όλο το γήπεδο εν χορό αυτή τη στιγμή στολίζει τον Πέλκα και γίνονται συστάσεις από τα μεγάφωνα.

19:44

68': Πέλκας αντί Κάμπος για τον ΠΑΟΚ. Συνεχίζει να τα ακούει ο πρώτος.

19:41

Ετοιμάζεται να μπει ο Πέλκας και τα ακούει από τους φίλους του Πανιωνίου. Υπενθυμίζεται πως στο ματς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος (1-0) στην Τούμπα είχε σκοράρει στο 90'+4 και είχε πανηγυρίσει πιάνοντας τα γεννητικά του όργανα.

19:38

Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο τα τελευταία λεπτά.

19:35

58': Κίτρινη στον Οικονόμου.

19:34

58': Σταυρόπουλος αντί Ρισβάνη για τον Πανιώνιο.

19:32

Στο έδαφος ο Ρισβάνης, ζητά αλλαγή.

19:31

55': Μαχμούτοβιτς αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

19:29

53': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:28

52': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν εκτελεί φάουλ, ο Μασούρας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:26

Παιχνίδι κέντρου έχουμε τώρα.

19:22

46': Μαλεζάς αντί Πούγγουρα για τον ΠΑΟΚ.

19:22

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

19:21

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:05

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

19:03

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:59

41': Ο Μπεν εκτελεί φάουλ και ο Γλύκος διώχνει.

18:56

Απίστευτο σκηνικό με τον Αρετόπουλο να γλιστρά και να κάνει τάκλιν στον Μπεν!

18:53

35': Κίτρινη στον Γκιοατά.

18:50

33': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Κόρμπος κάνει την μπαλιά, ο Μασούρας στρώνει στον Μπεν, αλλά εκείνος καθυστερεί και τελικά σουτάρει πάνω στον Πούγγουρα.

18:47

29': Ο Μπίσεσβαρ εκμεταλλεύεται το λάθος του Οικονόμου, αλλά το σουτ του φεύγει ψηλά.

18:46

28': Ο Μπεν εκτελεί κόρνερ, ο Ταπόκο παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει εκτός.

18:45

27': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει διαγώνιο σουτ και ο Γλύκος αποκρούει με το αριστερό χέρι.

18:43

26': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ βγάζει μόνο του τον Τσίμιροτ, εκείνος πλασάρει από μέσα δεξιά και ο Μπαντής αποκρούει.

18:41

24': Σέντρα του ΠΑΟΚ στο δεύτερο δοκάρι, δεν προλαβαίνει με προβολή ο Ενρίκε.

18:37

Στο 62-38% η κατοχή μπάλας για τους φιλοξενούμενους.

18:36

18': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:32

Ο Πρίγιοβιτς από δεξιά κάνει το γύρισμα, η μπάλα κοντράρει στον Ρισβάνη, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα.

18:31

14': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:31

14': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Κάμπος και ο Μπαντής μπλοκάρει.

18:28

11': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Σαββίδης πιάνει καλό σουτ εκτός περιοχής και ο Γλύκος αποκρούει.

18:28

11': Ο Μάτος βγάζει τη σέντρα, ο Μπίσεσβαρ κοντρολάρει και με το χέρι και η φάση σταματά. Στην εξέλιξή της ο Ολλανδός πλάσαρε άουτ.

18:25

8': Κίτρινη στον Πούγγουρα.

18:23

Νωθρά έχουν μπει οι δύο ομάδες.

18:20

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Ενρίκε.

18:18

1': Σέντρα στο ματς.

18:15

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:11

Για άλλη μία φορά στις εξέδρες βρίσκεται ο Μιχάλης Γρηγορίου, ο οποίος θα διαδεχτεί τον Βλάνταν Μιλόγεβιτς.

18:07

Σημαντικό το ματς, αφού οι "κυανέρυθροι" θέλουν νίκη για να μείνουν στο κόλπο της πρώτης θέσης, ενώ οι Θεσσαλονικείς με διπλό κάνουν βήμα για το Τσάμπιονς Λιγκ.

18:04

Οι δύο ομάδες κοντραρίστηκαν τρεις μέρες πριν στην Τούμπα με τους "ασπρόμαυρους" να κερδίζουν 1-0.

18:01

Καλησπέρα σας, το ματς του Πανιωνίου με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Μπαντής, Γκιοατά, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Ταπόκο, Κόρμπος, Μασούρας, Σαββίδης, Καθάριος, Μπεν
Αναπ: Βοσνιάδης, Σταυρόπουλος, Μούκταρης, Αντωνιάδης, Βουκελάτος, Μπάλλας, Μαχμούτοβιτς.
ΠΑΟΚ
Γλύκος, Μάτος, Πούγγουρας, Κρέσπο, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Ενρίκε, Πρίγιοβιτς
Αναπ: Μπρκιτς, Κίτσιου, Μαλεζάς, Κάτσε, Πέλκας, Κουλούρης, Αθανασιάδης
Διαιτητής: Αρετόπουλος Αλέξανδρος Α’ βοηθός: Καμπούρης Βασίλειος (Εύβοιας) Β’ βοηθός: Λάμπρου Βασίλειος (Ανατολικής Αττικής) 4ος διαιτητής: Νεοφυτιάδης Ιωάννης (Κορινθίας)