0
21:01

Ευχαριστούμε πολύ, που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

20:55

Πανηγυρίζουν με τον κόσμο και κάνουν το γύρο του θριάμβου υπό τους ήχους του ύμνου του Ολυμπιακού.

20:51

Φορούν άσπρα φανελάκια που γράφουν 44ο οι ποδοσφαιριστές των νικητών, όσα και τα πρωταθλήματα του Ολυμπιακού.

20:49

Λήξη αναμέτρησης, χειροκροτήματα. Ο Ολυμπιακός είναι πρωταθλητής για 7η συνεχόμενη σεζόν, αφού εξασφάλισε και μαθηματικά τον τίτλο!

20:49

"Άντε γεια, άντε γεια πρωτάθλημα ξανά στον Πειραιά", από το κόσμο.

20:47

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:47

90'+1: Σουτ Καρανίκα έξω από την περιοχή, άουτ.

20:46

90': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Σεμπά από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:45

89': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Καρανίκας αντί του Νικολιά.

20:43

87': Ωραία προσπάθεια Ανσαριφάρντ, σουτ απο θέση μέσα αριστερά, άουτ.

20:42

86': Οφσάιντ ο Μαμπουλού. Σωστό και αυτό.

20:42

86': Ο Νικολιάς εκμεταλλεύεται λάθος στα μετόπισθεν του Ολυμπιακού μετά από κόντρα, αλλά είναι οφσάιντ. Σωστή υπόδειξη.

20:40

84': Κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα δεξιά, κεφαλιά του Μπέριου, άουτ.

20:38

Ο Ντομίνγκεζ στην εκτέλεση, νικά τον Πασχαλάκη και 5-0.

20:38

82': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:37

Ο κόσμος φωνάζει "έξω", δείχνοντας την αντίθεση τους για τη γενικότερη αντιμετώπιση του Ολυμπιακού φέτος από τη διαιτησία. Ειρωνική η αντίδραση του κόσμου.

20:37

Πέναλτι για τον Ολυμπιακό σε διώξιμο με το χέρι του Μιχαήλ... Είναι το πρώτο που παίρνουν οι Πειραιώτες το 2017!

20:32

76': Κόρνερ για το Ολυμπιακό. Από τα δεξιά ο Σεμπά, διώχνει ο Πασχαλάκης, ο οποίος συγκρούεται και με τον Ρέτσο στον αέρα και υπαρχει επιθετικό φάουλ.

20:32

75': Οφσάιντ ο Γιάκος, σωστή υπόδειξη.

20:31

74': Κόρνερ για τον ΠΑΣ με Ναδάλες, σε νέο κόρνερ διώχνουν οι γηπεδούχοι, πάλι ο ίδιος εκτελεστής από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:28

Ο Ανσαριφάρντ δίνει σε Ντομίνγκεζ, εκείνος βγάζει κάθετη σε Ελιουνούσι, που κόβει από τα δεξιά μέσα στην καρδιά της περιοχής του ΠΑΣ, ο Σεμπά δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο απερχόμενος Ντε λα Μπέγια με κοντινό δυνατό σουτ από τα αριστερά γράφει το 4-0.

20:28

71': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:26

69': Οφσάιντ στον Ελιουνούσι. Σωστή υπόδειξη.

20:24

67': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ναδάλες στη θέση Κοζορώνη.

20:20

63': Αναγκαστική η τρίτη αλλαγή του Ολυμπιακού. Ο Καμπιάσο στη θέση του τραυματία Ντα Κόστα, που δεν μπορεί να συνεχίσει.

20:17

60': Σουτ Ανσαριφάρντ από τα δεξιά, σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. Εκτελεί ο Σεμπά από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:14

58': Κόρνερ για το Ολυμπιακό από τα αριστερά με τον Ντομίνγκεζ (καταχειροκροτείται σε κάθε ενέργεια του), διώχνει εντυπωσιακά με τις γροθιές ο Πασχαλάκης.

20:14

"Είμαστε η αιχμή του δόρατος και η ασπίδα του Ολυμπιακού, θα μας βρείτε μπροστά σας", γράφει ένα πανό στη "Θύρα 7".

20:12

Μικρή διακοπή στο ματς, έχει χτυπήσει ο Ντα Κόστα. Στο λεπτό ο αγώνας ξεκίνησε εκ νέου.

20:08

52': Γυριστό σουτ Ανσαριφάρντ μέσα από την περιοχή, άουτ.

20:07

51': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό με τον Ντομίνγκεζ, σε κόρνερ ο Πασχαλάκης, εκτελεί ο Αργεντινός, η μπάλα απομακρύνεται.

20:01

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.

20:01

46': Αλλαγή και για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Μαμπουλού στη θέση του Βιντάλ.

20:01

46': Δύο αλλαγές μαζί για τον Ολυμπιακό. Ελιουνούσι αντί Μάριν και Ντομίνγκεζ αντί Φορτούνη.

19:45

Λήξη α' ημιχρόνου, Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα στο 3-0.

19:41

42': Σουτ Ανσαριφάρντ από θέση μέσα δεξιά, με τα πόδια απομακρύνει ο Πασχαλάκης.

19:38

39': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Φορτούνης από τα αριστερά με φάλτσα για... μέσα, ο Πασχαλάκης, διώχνει σε νέο. Πάλι ο ίδιος εκτελεστής, επιχειρεί το σουτ ο Ανσαριφάρντ, αλλά δεν θα τα καταφέρει.

19:36

36': Σέντρα-σουτ Μάριν, με γροθιές έδιωξε ο Πασχαλάκης.

19:34

34': Ο Μάρτινς μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, σηκώνει την μπάλα, σουτ, πάνω από την εστία του Πασχαλάκη.

19:32

33': Καλοτραβηγμένη εκτέλεση φάουλ Φορτούνη από τα δεξιά του ημικύκλιου, με εκτίναξη στο αριστερό παραθυράκι του σε κόρνερ ο Πασχαλάκης, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:30

Σουτ Ρομαό, ο Πασχαλάκης απομακρύνει (ήταν κόρνερ, αλλά δεν το είχε διαιτητής καιο βοηθός και έδωσαν άουτ).

19:28

Σουτ Σεμπά από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα με την παρέμβαση και του Πασχαλάκη σταματά στο αριστερό δοκάρι, στην επαναφορά ο Ντε λα Μπέγια σε κενή εστία και σχεδόν εξ επαφής με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, 3-0.

19:28

29': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:28

"Κράτος είναι ο Ολυμπιακός, κράτος δεν είναι ο πρωθυπουργός...", ακούγεται τώρα από τη "Θύρα 7".

19:26

26': Οφσάιντ ο Ρέτσος, που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Είναι εκτεθειμένος, σωστή απόφαση.

19:25

"1, 2, 3 πρωτάθλημα θα πάρουμε γ... τη συμμαχία", φωνάζει ο κόσμος από τις εξέδρες!

19:23

Ο Φορτούνης από τα αριστερά στην εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά Ντα Κόστα από το ύψος της μικρής περιοχής και 2-0.

19:23

24': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:23

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

19:21

Ο Μαρίν δίνει σε Σεμπά, που βγάζει τη σενρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Ρομαό, στη γραμμή διώχνουν οι αμυντικοί του ΠΑΣ και ο Μαρίν με πλασεδάκι από κοντά ανοίγει το σκορ, 1-0.

19:20

21': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:20

20': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Συρτό σουτ Σεμπά από το ύψος του πέναλτι, εντυπωσιακή απόκρουση Πασχαλάκη.

19:14

15': Σουτ Κοροβέση από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, κόντρα Φιγκέιρας και κόρνερ για τον ΠΑΣ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:14

14': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Σεμπά, μαζεύει ο Πασχαλάκης.

19:11

12': Οφσάιντ ο Ανσαριφάρντ. Με γυμνό μάτι δεν πρέπει να είναι. Λανθασμένη υπόδειξη.

19:08

8': Σεμπά επιχειρεί το δυνατό σουτ από θέση μέσα αριστερά, κόντρα στον Μιχαήλ και χάνεται η ευκαιρία, αφού στην εξέλιξη διώχνει με τις γροθιές στον αέρα και ο Πασχαλάκης.

19:07

7': Φάουλ για τον Ολυμπιακό από θέση έξω δεξιά, στα 25 μέτρα, εκτελεί απευθείας ο Φορτούνης, άουτ.

19:02

3': O Mάριν κάνει ελιγμούς από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή, οι παίκτες του Ολυμπιακού... πάζουν βόλεϊ με το κεφάλι, ο Ρομαό δίνει σε Φορτούνη, κεφαλιά από κοτά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πασχαλάκη.

19:01

1': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά με τον Φορτούνη, υπάρχει επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης.

19:01

1': Έναρξη αναμέτρησης.

18:59

Κοντά στις 20.000 ο κόσμος στις εξέδρες με την προσέλευση να συνεχίζεται...

18:56

Οι δύο ομάδες έκαναν τώρα την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο...

18:54

Καλησπέρα σας από το "Γ. Καραϊσκάκης", είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί θα δούμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.