Δικαιότατη η πρόκριση των Ισλανδών, της χώρας των 330.000 κατοίκων. Η Αγγλία προηγήθηκε νωρίς-νωρίς, αλλά αποδείχθηκε ότι δεν είναι μεγάλη ομάδα. Και δεν είναι υπερβολή...

23:50

Τέλος αγώνα: Aγγλία - Ισλανδία 1-2.

23:49

93': Κόρνερ από αριστερά για την Αγγλία, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:49

Ακόμα ένα λεπτό.

23:47

91': Ακόμα μία προσπάθεια του Ράσφορντ από αριστερά, κερδίζει πλάγιο που περνά ανεκμετάλλευτο.

23:47

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:46

90': Κόρνερ κερδίζει ο Ράσφορντ από αριστερά, το εκτελεί ο ίδιος, ο Βάρντι στέλνει την μπάλα άουτ.

23:44

88': Δεύτερη αλλαγή για την Ισλανδία. Ο Τραούστασον στη θέση του Μπόντβαρσον.

23:43

Ακόμα δύο λεπτά για το 90λεπτο και η Ισλανδία μπορεί να κερδίσει επιπλέον χρόνο αν κάνει τις δύο αλλαγές που απομένουν.

23:42

86': Τρίτη αλλαγή για την Αγγλία. Ο Ράσφορντ στη θέση του Ρούνεϊ.

23:41

85': Η Ισλανδία αμύνεται σωστά, το οφσάιντ της χαρίζει πολύτιμο χρόνο.

23:40

84': Ο Γκούντμουνστον εκτελεί από δεξιά, ο Άρνασον παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χαρτ.

23:40

83': Ο Γκούναρσον χάνει σπουδαία ευκαιρία για το 1-3, ο Χαρτ αποκρούει σε κόρνερ.

23:35

79': Σέντρα του Γουίλσιρ, ο Κέιν πιάνει την κεφαλιά από καλή θέση, αλλά ο Χάλντορσον είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει.

23:34

Βγήκε ένας επιθετικός και μπήκε ένας μέσος.

23:33

77': Πρώτη αλλαγή για την Ισλανδία. Ο Ε. Μπιάρνασον στη θέση του Σίγκθορσον.

23:29

72': Διαγώνιο σουτ του Σέβαρσον, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

23:26

70': Κόρνερ από αριστερά για την Αγγλία. Ο Ρούνεϊ εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται.

23:24

68': Σουτ του Γουίλσιρ, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

23:23

66': Κάκιστο μακρινό φάουλ ο Κέιν.

23:21

65': Κίτρινη στον Γκούναρσον.

23:17

60': Μονοκόμματο κοντινό σουτ του Άλι, η μπάλα πολύ πάνω από τα δοκάρια.

23:16

60': Δεύτερη αλλαγή για την Αγγλία. Ο Βάρντι στη θέση του Στέρλινγκ.

23:14

Η Αγγλία δεν δημιούργησε ούτε μια κλασική ευκαιρία στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου μέρους. Αντίθετα, η Ισλανδία άγγιξε το 1-3.

23:12

55': Ο Γκούντμουντσον εκτελεί, η μπάλα δεν απομακρύνεται, ο Ρ. Σίγκουρντσον κάνει το ψαλιδάκι, ο Χαρτ αποκρούει σωτήρια!

23:11

55': Κόρνερ για την Ισλανδία, το πρώτο της στο ματς.

23:07

50': Κεφαλιά του Κέιν, δεν ανησυχεί ο Χάλντορσον.

23:05

49': Οφσάιντ ο Γκούντμουντσον. Σωστή η απόφαση.

23:03

47': Κίτρινη στον Στάριτζ.

23:01

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο. Η μπάλα σε ισλανδικά πόδια.

23:01

46': Πρώτη αλλαγή για την Αγγλία. Ο Γουίλσιρ στη θέση του Ντάιερ.