4
23:49

Σας ευχαριστούμε. Καληνύχτα.

23:48

Ισοπεδωτικό το Βέλγιο στο τελευταίο τέταρτο, προκρίθηκε δίκαια επί της Ουγγαρίας με μπροστάρη τον Αζάρ. Επόμενος αντίπαλος, στα προημιτελικά, η Ουαλία.

23:48

Τέλος αγώνα: Ουγγαρία - Βέλγιο 0-4.

23:48

92': Κίτρινη και στον Σαλάι.

23:47

92': Κίτρινη στον Φελαϊνί. Ακόμα μία αχρείαστη κάρτα.

23:47

Ουγγρικό λάθος στη μεσαία γραμμή, ο Ναϊνγκολάν προωθεί στον Καράσκο, ο οποίος δεν δυσκολεύεται να νικήσει τον Κίραλι.

23:46

91': ΓΚΟΛ! Ουγγαρία - Βέλγιο 0-4.

23:46

90': Σουτ του Έλεκ, ο Κουρτουά τον σταματά. Σπουδαία εμφάνιση από τον Βέλγο γκολκίπερ.

23:45

89': Κίτρινη στον Μπατσουαγί. Ανόητη κάρτα επειδή κλωτσά την μπάλα.

23:38

83': Ο Τζούτζακ εκτελεί, ο Φελαϊνί απομακρύνει προσωρινά με το κεφάλι, ο Λόβρεντσιτς σουτάρει, ο Κουρτουά σε ετοιμότητα.

23:38

82': Κόρνερ από αριστερά για την Ουγγαρία με τον Τζούτζακ, η μπάλα δεν απομακρύνεται, ο Σαλάι σουτάρει, ο Κουρτουά αποκρούει εντυπωσιακά σε νέο κόρνερ.

23:37

81': Τρίτη αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Φελαϊνί στη θέση του Αζάρ, ο οποίος καταχειροκροτείται.

23:36

Ο Καράσκο κόβει και δίνει στον Ντε Μπρούιν, εκείνος βρίσκει τον Αζάρ, ο οποίος συγκλίνει, περνά ανάμεσα από τρεις αντιπάλους, σουτάρει και βάζει το κερασάκι στην τούρτα. Τρομερό γκολ!

23:35

80': ΓΚΟΛ! Ουγγαρία - Βέλγιο 0-3.

23:35

79': Τρίτη αλλαγή για την Ουγγαρία. Ο Μπόντε στη θέση του Γιούχας.

23:34

Ο Αζάρ καταγράφει ακόμα μία ασίστ στη διοργάνωση (γύρισμα από αριστερά) και ο νεοεισελθών Μπατσουαγί διπλασιάζει το βελγικό προβάδισμα με εξ επαφής πλασέ.

23:33

78': ΓΚΟΛ! Ουγγαρία - Βέλγιο 0-2.

23:33

77': Κόρνερ παραχωρεί ο Κάνταρ. Ο Ντε Μπρούιν εκτελεί από δεξιά για το Βέλγιο, η μπάλα απομακρύνεται.

23:31

76': Δεύτερη αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Μπατσουαγί στη θέση του Λουκάκου.

23:30

75': Δεύτερη αλλαγή για την Ουγγαρία. Ο Νίκολιτς στη θέση του Πίντερ.

23:29

Το Βέλγιο δεν "καθάρισε" το ματς, με συνέπεια το τελευταίο τέταρτο να έχει τον χαρακτήρα θρίλερ.

23:25

70': Πρώτη αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Φερέιρα-Καράσκο στη θέση του Μέρτενς.

23:24

68': Φάουλ του Τζούτζακ από αριστερά, ο Πίντερ βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι, ο Γιούχας κοντρολάρει, πιάνει το διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κουρτουά.

23:23

67': Κίτρινη στον Βερμάλεν για φάουλ στον Πίντερ. Ο Βέλγος θα χάσει το ματς με την Ουαλία αν προκριθεί η ομάδα του.

23:21

66': Σουτ του Πίντερ, η μπάλα κοντράρει στο πόδι του Αλντερβάιρελντ, ο Κουρτουά αποκρούει σε κόρνερ με μεγάλη δυσκολία. Ο Τζούτζακ εκτελεί από αριστερά, ο Γιούχας παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

23:18

63': Οφσάιντ ο Αζάρ. Οριακή φάση.

23:18

Κατοχή: 55%-45%.

23:17

62': Σουτ του Ναϊνγκολάν, η μπάλα άουτ.

23:16

61': Κίτρινη στον Έλεκ για φάουλ στον Αζάρ, ο οποίος έχει... τρελάνει στις ντρίμπλες του Ούγγρους.

23:15

60': Νέο κόρνερ, αυτή τη φορά από αριστερά για το Βέλγιο. Ο Ντε Μπρούιν εκτελεί, ο Κίραλι μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

23:14

58': Κόρνερ από δεξιά για το Βέλγιο με τον Μέρτενς, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:10

Έχει ανέβει αρκετά η Ουγγαρία στο δεύτερο μέρος.

23:09

54': Σέντρα από αριστερά, ο Βερμάλεν παραλίγο να βάλει αυτογκόλ με το στήθος. Κόρνερ από αριστερά για την Ουγγαρία με τον Τζούτζακ.

23:08

53': Κόρνερ του Τζούτζακ από αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται από τα βελγικά καρέ.