Τα "πάντσερ" κυριάρχησαν καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και προκρίθηκαν διά περιπάτου στα προημιτελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, όπου θα τεθούν αντιμέτωπα είτε με την Ιταλία είτε με την Ισπανία.

20:49

Τέλος αγώνα: Γερμανία - Σλοβακία 3-0.

20:48

91': Κίτρινη στον Κούτσκα.

20:47

91': Μεγάλη απόκρουση του Κόζατσικ σε κοντινό σουτ του Κρόος.

20:47

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:44

88': Κι άλλο κόρνερ, αυτή τη φορά από δεξιά με πάσα. Ο Κίμιχ δεν μπορεί να περάσει τον Πέκαρικ.

20:44

87': Κόρνερ παραχωρεί ο Σάλατα. Ο Εζίλ εκτελεί με πάσα, ο Κρόος γεμίζει, ο Ντούριτσα απομακρύνει.

20:42

86': Ακόμα ένα κόρνερ για τη Γερμανία, το έκτο. Ο Εζίλ εκτελεί από αριστερά, ο Σκρτελ απομακρύνει με το κεφάλι.

20:42

85': Οφσάιντ ο Κούτσκα.

20:42

Αριστερό μπακ πλέον ο Ντούριτσα, στόπερ ο Σάλατα.

20:40

84': Τρίτη αλλαγή για τη Σλοβακία. Ο Σάλατα στη θέση του Γκιομπέρ.

20:39

83': Πέμπτο κόρνερ για τη Γερμανία. Ο Εζίλ εκτελεί ξανά με πάσα από αριστερά, εν συνεχεία κάνει τη σέντρα, η μπάλα απομακρύνεται.

20:38

81': Οφσάιντ ο Ποντόλσκι. Οριακή φάση, αλλά ούτως ή άλλως ο Κόζατσικ είχε αποκρούσει.

20:37

80': Ο Σκρτελ παραχωρεί κόρνερ από αριστερά για τη Γερμανία. Με πάσα η εκτέλεση, η μπάλα απομακρύνεται.

20:33

76': Τρίτη αλλαγή για τη Γερμανία. Ο Σβαϊνστάιγκερ στη θέση του Κεντίρα.

20:32

Υπενθυμίζεται ότι ο νικητής, δηλαδή η Γερμανία αν δεν συμβούν σημεία και τέρατα, θα αντιμετωπίσει είτε την Ιταλία είτε την Ισπανία.

20:28

72': Διπλή αλλαγή η Γερμανία. Ο Χέβεντες στη θέση του Μπόατενγκ και ο Ποντόλσκι στου Ντράξλερ.

20:24

68': Εκτέλεση φάουλ του Ντούριτσα, η μπάλα ελάχιστα εκατοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Νόιερ.

20:23

67': Κίτρινη στον Χούμελς. Αυστηρή η απόφαση.

20:21

64': Δεύτερη αλλαγή για τη Σλοβακία. Ο Σέστακ στη θέση του Ντούρις.

20:20

Ο Κρόος εκτελεί το κόρνερ, ο Χούμελς νικά στον αέρα τον Γκρέγκους, ο Ντράξλερ κεραυνοβολεί τον Κόζατσικ και βάζει το κερασάκι στην τούρτα.

20:19

63': ΓΚΟΛ! Γερμανία - Σλοβακία 3-0.

20:19

62': Κόρνερ από δεξιά για τη Γερμανία, το παραχωρεί ο Ντούριτσα.

20:15

58': Ο Χάμσικ στρώνει στον Κούτσκα, εκείνος σουτάρει, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

20:10

54': Εκτέλεση φάουλ του Χάμσικ, η μπάλα στο τείχος και κόρνερ. Ο διαιτητής δίνει άουτ. Λάθος απόφαση.

20:06

49': Σουτ του Κούτσκα, ο Νόιερ μπλοκάρει.

20:03

46': Κίτρινη στον Κίμιχ.

20:02

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

20:01

46': Πρώτη αλλαγή για τη Σλοβακία. Ο Γκρέγκους στη θέση του Βάις.