1
20:51

Σας ευχαριστούμε. Καλό σας βράδυ.

20:49

Πλασματικό το σκορ, εξαιτίας και της εξαιρετικής εμφάνισης του Μακ Γκόβερν, σημασία όμως έχει ότι η Γερμανία πήρε τη νίκη-πρωτιά του 3ου ομίλου. Τρίτη η Βόρειος Ιρλανδία, ελπίζει ακόμα σε πρόκριση στη φάση των "16".

20:49

Τέλος αγώνα: Βόρειος Ιρλανδία - Γερμανία 0-1.

20:46

91': Κοντινό βολέ του Εζίλ, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

20:46

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:45

90': Κόρνερ κερδίζει και εκτελεί από αριστερά ο Κρόος, ο Νόργουντ απομακρύνει.

20:44

89': Σουτ του Γκόμεζ, στη σωστή θέση ο Μακ Γκόβερν.

20:43

Κατοχή: 26%-74%.

20:42

86': Κόρνερ παραχωρεί ο Ντάλας από δεξιά για τη Γερμανία. Ο Κρόος σε μία ακόμα εκτέλεση, ο Μαγκίνις αποκρούει, ο Έκτορ σουτάρει απελπιστικά άουτ.

20:39

84': Τρίτη αλλαγή για τη Βόρειο Ιρλανδία. Ο Μακ Γκιν στη θέση του Κ. Έβανς.

20:39

83': Μακρινό σουτ του Εζίλ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:37

82': Σέντρα του Κίμιχ από δεξιά, ο Γκόμεζ παίρνει την κεφαλιά, ο Μακ Γκόβερν τον σταματά εντυπωσιακά. Κόρνερ από δεξιά για τα "πάντσερ" με τον Εζίλ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:33

Ο Ντέιβις ανεβαίνει σταδιακά και παίζει πιο κοντά στον Λάφερτι. Όσο το 0-1 παραμένει, η Βόρειος Ιρλανδία μπορεί να ελπίζει.

20:32

77': Οφσάιντ ο Λάφερτι.

20:31

76': Τρίτη αλλαγή για τη Γερμανία. Ο Χέβεντες στη θέση του Μπόατενγκ.

20:31

75': Ατομική προσπάθεια του Κίμιχ, ο οποίος σουτάρει με το αριστερό πάνω από τα δοκάρια.

20:29

73': Γύρισμα του Έκτορ, ο Γκόμεζ δεν προλαβαίνει την μπάλα.

20:27

Πάσες: 97-475.

20:26

70': Δεύτερη αλλαγή για τη Βόρειο Ιρλανδία. Ο Μαγκίνις στη θέση του Γουάρντ.

20:25

70': Σέντρα του Εζίλ από αριστερά, ο αμαρκάριστος Μίλερ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:24

69': Δεύτερη αλλαγή για τη Γερμανία. Ο Σβαϊνστάιγκερ στη θέση του Κεντίρα.

20:21

66': Κόρνερ από τον Ντάλας κερδίζει ο Κίμιχ. Ο Κρόος εκτελεί από δεξιά, η φάση διακόπτεται λόγω επιθετικού φάουλ.

20:18

63': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Έκτορ. Ο Μίλερ σουτάρει, ο Κ. Έβανς τον σταματά με εξαιρετικό τάκλιν.

20:16

61': Νέο κόρνερ, αυτή τη φορά από αριστερά. Ο Νόργουντ εκτελεί ξανά, η μπάλα απομακρύνεται από τον Κίμιχ.

20:16

60': Κόρνερ από δεξιά για τη Βόρειο Ιρλανδία. Το παραχωρεί ο Έκτορ και πανηγυρίζεται σαν γκολ από τους οπαδούς των "πρασίνων".

20:15

59': Πρώτη αλλαγή για τη Βόρειο Ιρλανδία. Ο Λάφερτι στη θέση του Γουάσινγκτον.

20:14

59': Διαγώνιο σουτ του Κεντίρα, ο Μακ Γκόβερν δηλώνει και πάλι παρών. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Γκόμεζ δεν παίρνει όπως θέλει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:11

55': Πρώτη αλλαγή για τη Γερμανία. Ο Σίρλε στη θέση του Γκέτσε.

20:08

52': Γύρισμα του Έκτορ στο πρώτο δοκάρι, ο Γκέτσε κάνει την προβολή και στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.

20:07

52': Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο μέρος για τη Γερμανία. Ο Μακ Γκόβερν σταματά τον Γκέτσε με υπέροχη απόκρουση.

20:06

50': Οφσάιντ ο Γκόμεζ. Οριακή φάση.