0
23:48

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:48

Λήξη αναμέτρησης, χωρίς σκορ. Πρώτη η Γαλλία στην επόμενη φάση, ακολουθεί η Ελβετία.

23:48

90'+2: Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι Ελβετοί σε μαρκάρισμα του Σανιά στον Τζεμαϊλί.

23:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:43

88': Φάουλ σε καλό σημείο για τη Γαλλία, στον Σισοκό σταματά η μπάλα.

23:41

86': Στη θέση του Μεχμέντι ο Λανγκ για την Ελβετία.

23:38

83': Κίτρινη στον Κοσιελνί.

23:35

79': Στη θέση του Σακίρι ο Φερναντές για την Ελβετία.

23:33

78': Στη θέση του Γκριεζμάν ο Ματουιντί για τη Γαλλία.

23:31

75': ΔΟΚΑΡΙ για τη Γαλλία! Ωραία ενέργεια από τον Σισοκό, δίνει στον Παγιέτ κι εκείνος σουτάρει με τη μία και τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

23:29

74': Σεφέροβιτς αντί Εμπολό για την Ελβετία.

23:26

Υπενθυμίζεται ότι η ισοπαλία βολεύει και τους δύο, αφού η Ελβετία θα περάσει και η Γαλλία θα εξασφαλίσει την πρωτιά.

23:22

Από τη στιγμή που μπήκε τον ψάχνουν συνεχώς οι συμπαίκτες του τον Παγιέτ.

23:18

63': Παγιέτ αντί Κομάν για τη Γαλλία.

23:17

Στο 69% η κατοχή μπάλας για τους Ελβετούς στο δεύτερο ημίχρονο.

23:13

57': Ζινιάκ και Γκριεζμάν παίζουν το 1-2, ο δεύτερος κάνει το σουτ και ο Ζόμερ αποκρούει.

23:09

54': Σουτ εκτός περιοχής από τον Ζινιάκ, μπλοκάρει ο Ζόμερ.

23:07

52': Κόρνερ για την Ελβετία. Το εκτελεί ο Ροντρίγκες και περνά ανεκμετάλλευτο.

23:05

Έχουν μπει καλύτερα οι Ελβετοί.

23:01

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

23:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

22:45

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

22:45

45': Μακρινό και εντελώς άστοχο το σουτ του Τζεμαϊλί.

22:43

Δεν έχει βοηθήσει καθόλου ο Κομάν τη Γαλλία, όπως και στο ματς με την Αλβανία.

22:39

Αρκετά με τον Λιχστάινερ και τα ανεβάσματά του παίζουν οι Ελβετοί.

22:35

35': Κόρνερ για τη Γαλλία. Ο Γκριεζμάν το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

22:32

Καλός ο ρυθμός, ανώτεροι οι Γάλλοι έως τώρα κυρίως λόγω του εξαιρετικού Πογκμπά.

22:28

29': Κόρνερ για την Ελβετία. Δεν είναι καλή η εκτέλεση του Σακίρι.

22:24

25': Κίτρινη στον Ραμί.

22:23

23': Συνεχόμενα κόρνερ κερδίζουν οι Γάλλοι.

22:20

20': Άστοχο το μακρινό σουτ του Μεχμέτι.

22:19

19': Βγάζει σέντρα ο Πογκμπά, ο Ζινιάκ δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και ο Ζόμερ μπλοκάρει.

22:17

17': ΔΟΚΑΡΙ για τη Γαλλία! Δυνατό σουτ από τον Πογκμπά εκτός περιοχής, στο οριζόντιο δοκάρι σταματά η μπάλα.

22:15

15': Ο Τζεμαϊλί κάνει το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και ο Γιορίς μπλοκάρει.

22:13

13': Δυνατό διαγώνιο σουτ του Πογκμπά από μέσα αριστερά, αποκρούει ο Ζόμερ.

22:11

11': ΔΟΚΑΡΙ για τη Γαλλία! Σουτ εκτός περιοχής από τον Πογκμπά, ο Ζόμερ διώχνει με δυσκολία και η μπάλα χτυπά και στο οριζόντιο δοκάρι στη συνέχεια.

22:07

8': Ευκαιρία για την Ελβετία! Ο Σακίρι εκτελεί το κόρνερ, ο Πογκμπά δυσκολεύεται αρχικά να διώξει, αλλά ο πεσμένος Τζουρού δεν προλαβαίνει να τη γυρίσει προς την εστία.

22:05

Προσπαθεί να πιέσει η Ελβετία.

22:02

3': Κόρνερ για τη Γαλλία. Το εκτελεί ο Γκριεζμάν, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη.

22:01

1': Σέντρα στο ματς.

21:57

Ολοκληρώθηκε η ανάκρουση των εθνικών ύμνων των δύο χωρών.

21:54

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:52

Περνούν οι Ελβετοί αν δεν χάσουν ή αν δεν νικήσει η Ρουμανία. Διαφορετικά θα μετρήσει η διαφορά τερμάτων, αφού το μεταξύ τους ματς ήταν ισόπαλο.

21:49

Έχει περάσει ήδη στην επόμενη η διοργανώτρια και απλώς κυνηγά την πρωτιά. Γι' αυτό και έχουν γίνει αλλαγές από τον Ντεσάμπ.

21:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ελβετίας με τη Γαλλία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΕΛΒΕΤΙΑ
Ζόμερ, Λίχτσταϊνερ, Σερ, Τζουρού, Ρικάρντο Ροντρίγκες, Γκρανίτ Τζάκα, Μπεχράμι, Τζεμαϊλί, Σακίρι, Μεχμέντι, Εμπολό.
Αναπ: Μουμπαντζέ, Ελβεντί, Φον Μπέργκερ, Λανγκ, Φράι, Σεφέροβιτς, Χιτς, Ζακάρια, Φερναντές, Ταρασάι, Ντερντιγιόκ, Μπούρκι
ΓΑΛΛΙΑ
Λορίς, Σανιά, Ραμί, Κοσιελνί, Εβρά, Καμπάιγ, Μουσά Σισοκό, Πογκμπά, Κομάν, Γκριεζμάν, Ζινιάκ.
Αναπ: Ζαλέ, Καντέ, Παγιέτ, Ζιρού, Μαρσιάλ, Σναϊντερλίν, Μανγκαλά, Ματουιντί, Μανταντά, Ντιν, Ουμτιτί, Κοστίλ
Διαιτητής: Νταμίρ Σκόμινα (Σλοβενία) Βοηθοί: Γιούρε Πραπρότνικ (Σλοβενία), Ρόμπερτ Βούκαν (Σλοβενία) 4ος: Μάρκο Φριτς (Γερμανία)