Λήξη αναμέτρησης, εύκολη νίκη για την Ισπανία με 3-0.

23:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:46

89': Άστοχο το μακρινό σουτ του Μπρούνο.

23:45

88': Ευκαιρία για την Τουρκία! Ο Σαχάν φεύγει στην πλάτη της άμυνας της Ισπανίας, αργεί να τελειώσει τη φάση και στη συνέχεια κλείνεται.

23:44

87': Κάνει το γέμισμα ο Τουράν, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη.

23:41

Ακίνδυνοι οι Τούρκοι.

23:38

81': Αθπιλικουέτα αντί Άλμπα για την Ισπανία.

23:35

77': Άστοχο το σουτ του Τουφάν από μέσα αριστερά.

23:32

Ελέγχει το ματς η Ισπανία.

23:28

71': Στη θέση του Φάμπρεγκας ο Κόκε για την Ισπανία.

23:28

70': Στη θέση του Ινάν ο Μάλι για την Τουρκία.

23:26

68': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπρούνο και ο Μπαμπατζάν αποκρούει.

23:22

64': Σοριάνο αντί Σίλβα για την Ισπανία.

23:20

63': Σαχάν αντί Εζιακούπ για την Τουρκία.

23:18

61': Χορεύει τους Τούρκους ο Σίλβα, αλλά αστοχεί από μέσα δεξιά.

23:16

58': Κόρνερ για την Τουρκία, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:13

Πιέζει η Τουρκία, αντιδρά σωστά η Ισπανία.

23:09

52': Ο Γιλμπάζ αποφεύγει τον Πικέ, κάνει το πλασέ από καλή θέση με το αριστερό, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά.

23:07

50': Ευκαιρία για την Ισπανία! Ο Ινιέστα βγάζει τη σέντρα, ο Μοράτα παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί για λίγο.

23:06

Ο Ινιέστα βγάζει εξαιρετική κάθετη πάσα για τον Άλμπα, εκείνος δίνει δίπλα στον Μοράτα και ο τελευταίος από κοντά σκοράρει. Ήταν σε θέση οφσάιντ ο Άλμπα όταν πήρε την μπάλα.

23:06

48': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

23:03

46': Στη θέση του Τσαλχάνογλου ο Σαχίν για την Τουρκία.

23:03

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

23:02

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

22:44

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

22:44

44': Κακό σουτ από τον Πικέ, δεν σημάδεψε σωστά.

22:40

41': Κίτρινη στον Τουφάν.

22:36

Ο Φάμπρεγκας σηκώνει την μπάλα, ο Τοπάλ δεν μπορεί να κόψε και ο Νολίτο δεν χαρίζεται τελειώνοντας ιδανικά τη φάση εντός περιοχής.

22:36

37': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

22:34

Ο Νολίτο βγάζει τη σέντρα, ο Μοράτα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Μπαμπατζάν.

22:34

35': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!

22:31

32': Ο Χουάνφραν κάνει το γύρισμα στο πέναλτι για τον Νολίτο, ο οποίος χάνει την ισορροπία του.

22:28

29': Καλό σουτ από τον Νολίτο, ο οποίος σημάδευε την απέναντι γωνία, λίγο άουτ η μπάλα.

22:26

27': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τσαλχάνογλου, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

22:23

24': Μακρινό σου ταπό τον Ινάν, εντελώς άστοχο.

22:20

Στο έδαφος ο Ινιέστα.

22:17

Όσο μπορεί η Τουρκία επιχειρεί να παγώνει τον ρυθμό.

22:14

Όταν ανεβάζουν ταχύτητα οι Ισπανοί, δυσκολεύονται να τους παρακολουθήσουν οι αντίπαλοί τους.

22:11

12': Το κόρνερ εκτελείται από τον Σίλβα, ο Πικέ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:10

11': ΔΟΚΑΡΙ για την Ισπανία! Ο Άλμπα βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Μπαλτά βρίσκει την μπάλα προ του Μοράτα και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Μπαμπατζάν.

22:08

9': Κίτρινη στον Γιλμάζ.

22:06

7': Δυνατό σκαστό σουτ από τον Μοράτα, αποκρούει ο Μπαμπατζάν.

22:04

Καλύτερα έχουν μπει οι Ισπανοί.

22:01

2': Κίτρινη στον Ράμος.

22:01

1': Σέντρα στο ματς.

21:56

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, έχουμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων.

21:52

Στο ματς που προηγήθηκε για τον ίδιο όμιλο οι Κροάτες ισοφαρίστηκαν στο φινάλε σε 2-2 από την Τσεχία.

21:48

Από νίκη στην πρεμιέρα κόντρα στην Τσεχία με 1-0 προέρχονται οι Ισπανοί, ήττα για τους Τούρκους με 1-0 από την Κροατία.

21:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ισπανίας με την Τουρκία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Ντε Χέα, Χουάνφραν, Πικέ, Σέρχιο Ράμος, Τζόρντι Άλμπα, Μπουσκέτς, Φάμπρεγας, Ινιέστα, Νταβίντ Σίλβα,Νολίτο, Μοράτα.
Αναπ: Κασίγιας, Αθπιλικουέτα, Μπάρτρα, Κόκε, Βάθκεθκ, Πέδρο, Μπεγερίν, Αλκάνταρα, Σαν Χοσέ, Μπρούνο, Αντούριθ, Ρίκο
ΤΟΥΡΚΙΑ
Βολκάν Μπαμπατζάν, Γκιοκχάν Γκιονούλ, Μεχμέτ Τοπάλ, Χακάν Μπαλτά, Τζανέρ Ερκίν, Σελτσούκ Ινάν, Οζάν Τουφάν, Ογκουζχάν Εζιακούπ, Χακάν Τσαλχάνογλου, Αρντά Τουράν, Μπουράκ Γιλμάζ.
Αναπ: Καγιά, Τσαλίκ, Σαχίν, Τοσούν, Σαχάν, Κίβρακ, Κοΐμπασι, Μάλι, Τσεν, Μορ, Εζμπαϊρακλί, Τεκίν
Διαιτητής: Μίλοραντ Μάζιτς (Σερβία) Βοηθοί: Μίλοβαν Ρίστιτς (Σερβία), Ντάλιμπμορ Τζούρτζεβιτς (Σεβία) 4ος: Αλιασκέϊ Κουλμπάκοφ (Λευκορωσία)