17:54

Σας ευχαριστούμε. Καλό σας βράδυ.

17:52
Σχόλιο

Η Αγγλία έκαμψε το εμπόδιο της Ουαλίας με γκολ στις καθυστερήσεις και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στον όμιλο.

17:52
Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Τέλος αγώνα: Αγγλία - Ουαλία 2-1.

17:50

Ο Άλι προωθεί στον Στάριτζ, εκείνος νικά τον Χένεσεϊ με κοντινή προσπάθεια και ανατρέπει τα δεδομένα.

17:49
Goal

92': ΓΚΟΛ! Αγγλία - Ουαλία 2-1.

17:48
Καθυστερήσεις

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:47
Corner

89': Κόρνερ για την Αγγλία από δεξιά. Ο Ρούνεϊ εκτελεί, ο Κέιχιλ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:46

Πιέζει η Αγγλία.

17:41
Corner

83': Κόρνερ από δεξιά για την Αγγλία, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:37
Out

80': Σουτ του Τζόναθαν Γουίλιαμς, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

17:32
Αλλαγή

73': Τρίτη αλλαγή για την Αγγλία. Ο Ράσφορντ στη θέση του Λαλάνα.

17:29
Αλλαγή

71': Δεύτερη αλλαγή για την Ουαλία. Ο Τζόναθαν Γουίλιαμς στη θέση του Ρόμπσον-Κανού.

17:27
Σχόλιο

Κατοχή: 70%-30%

17:25
Αλλαγή

67': Πρώτη αλλαγή για την Ουαλία. Ο Έντουαρντς στη θέση του Λέντλεϊ.

17:24
Out

66': Σουτ του Στάριτζ, η μπάλα πολύ άουτ.

17:22
Corner

64': Κόρνερ για την Ουαλία από δεξιά.

17:19
Κίτρινη Κάρτα

62': Κίτρινη στον Ντέιβις.

17:17
Corner

60': Σουτ του Λαλάνα, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Ντέιβις και καταλήγει σε κόρνερ.

17:15

Έπειτα από κόρνερ του Ρούνεϊ, ο Α. Γουίλιαμς γυρίζει κατά λάθος προς τα πίσω με το κεφάλι και ο νεοεισελθών Βάρντι ισοφαρίζει με κοντινή προσπάθεια.

17:14
Goal

56': ΓΚΟΛ! Αγγλία - Ουαλία 1-1.

17:12
Απόκρουση

55': "Γεμάτο" βολέ του Ράμσεϊ, ο Χαρτ μπλοκάρει.

17:10
Out

52': Σουτ του Στάριτζ, πολύ άστοχο.

17:06
Corner

49': Κόρνερ για την Αγγλία από δεξιά, ο Ρούνεϊ εκτελεί, ο Κέιχιλ παίρνει την κεφαλιά υπό πίεση, η μπάλα καταλήγει σε πλάγιο.

17:03

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

17:02
Αλλαγή

46': Δύο αλλαγές για την Αγγλία. Ο Στάριτζ στη θέση του Στέρλινγκ και ο Βάρντι σε εκείνη του Κέιν.

16:48
Σχόλιο

Τα "Λιοντάρια" είχαν την κατοχή στο μεγαλύτερο διάστημα, δημιούργησαν 1-2 καλές ευκαιρίες και δικαίως διαμαρτύρονται για τον μη καταλογισμό πέναλτι στο 32'. Εντούτοις, οι τυπικά φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύθηκαν μία λάθος αντίδραση του Χαρτ σε μακρινό φάουλ του Μπέιλ για να πάρουν το προβάδισμα στο 42'.

16:48

Τέλος α' ημιχρόνου: Αγγλία - Ουαλία 0-1.

16:46

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.

16:45

Ωραία η εκτέλεση, αλλά ο Άγγλος τερματοφύλακας έχει μεγάλη ευθύνη.

16:44

Ο Μπέιλ εκτελεί το μακρινό αυτό φάουλ, ο Χαρτ αιφνιδιάζεται και δεν μπορεί να αποτρέψει την πορεία της μπάλας προς τα δίχτυα.

16:43
Goal

42': ΓΚΟΛ! Αγγλία - Ουαλία 0-1.

16:42

42': Φάουλ για την Ουαλία.

16:37
Out

36': Ο Σμόλινγκ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα περνά εκατοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χένεσεϊ. Σπουδαία ευκαιρία για την Αγγλία.

16:37
Corner

35': Κόρνερ παραχωρεί ο Ντέιβιτς. Θα το εκτελέσει ως συνήθως από δεξιά ο Ρούνεϊ.

16:33

32': Κεφαλιά του Κέιν, η μπάλα σταματά στο χέρι του Ντέιβις, υπάρχει πέναλτι για την Αγγλία που δεν δίνεται.

16:31

30': Φάουλ του Ντέιβις στον Κέιν. Ευκαιρία να γεμίσουν την αντίπαλη περιοχή οι Άγγλοι. Ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Ρούνεϊ.

16:29

28': Ο Ρούνεϊ εκτελεί, η φάση τελειώνει με επιθετικό φάουλ του Άλι.

16:29
Corner

27': Κόρνερ παραχωρεί ο Ντέιβις από δεξιά για τα "Λιοντάρια".

16:27
Απόκρουση

26': Εκτέλεση φάουλ του Ρούνεϊ από αριστερά, ο Κέιχιλ πετάγεται στην πλάτη του Γουίλιαμς, παίρνει την κεφαλιά προς τα πίσω, ο Χένεσεϊ μπλοκάρει.

16:25

Πάσες: 109-56.

16:23
Out

22': Φάουλ σε καλό σημείο για την Αγγλία. Ο Κέιν εκτελεί απευθείας και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:19
Corner

18': Κόρνερ από δεξιά για την Αγγλία παραχωρεί ο Α. Γουίλιαμς. Ο Ρούνεϊ εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται από τα ουαλικά καρέ.