Αρκετά τα προβλήματα της Γερμανίας, πολύ καλή παρουσιάστηκε η Πολωνία.

23:50

Λήξη αναμέτρησης, χωρίς γκολ το παιχνίδι.

23:49

90'+3: Κίτρινη στον Πέτσκο.

23:46

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:43

87': Πέτσκο αντί Γκροσίτσκι για την Πολωνία.

23:40

85': Ο Γκροσίτσκι από πλάγια εκτελεί φάουλ απευθείας και η μπάλα πάει πάνω από τα δοκάρια.

23:38

82': Κόρνερ για τη Γερμανία, ο Κρόος κάνει τη σέντρα και η μπάλα απομακρύνεται.

23:36

80': Καπούτσκα στη θέση του Μπαστσικόφσκι για την Πολωνία.

23:34

78': Σουτ στην κίνηση από δύσκολη γωνία ο Μίλερ, ψηλά φεύγει η μπάλα.

23:31

76': Στη θέση του Ματσίνσκι ο Γιοντλόβιεκ για την Πολωνία.

23:28

73': Μακρινό σουτ από τον Γκόμες, εύκολα ο Φαμπιάνσκι.

23:27

72': Στη θέση του Ντράξλερ ο Γκόμες για τη Γερμανία.

23:25

69': Ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Οζίλ κάνει το σουτ από τις παρυφές της περιοχής και ο Φαμπιάνσκι απομακρύνει με δυσκολία.

23:24

69': Ευκαιρία για την Πολωνία! Ο Γκροσίτσκι από αριστερά γυρνά στο πέναλτι και ο αμαρκάριστος Μίλικ πιάνει αέρα.

23:23

67': Κίτρινη στον Μπόατενγκ.

23:21

66': Στη θέση του Γκέτσε ο Σούρλε για τη Γερμανία.

23:19

Προσπαθεί να ανεβεί ξανά μετά από ώρα η Γερμανία.

23:15

60': Ο Κρόος εκτελεί κόρνερ, ο Χούμελς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

23:15

59': Αργεί να πλασάρει ο Λεβαντόφσκι αν και αμαρκάριστος, τον κόβει ο Μπόατενγκ.

23:14

59': Κομπίνα σε φάουλ οι Πολωνοί. Ο Λεβαντόφσκι πατά στον Μίλικ και το σουτ του περνά λίγο έξω.

23:11

55': Κίτρινη στον Γκροσίτσκι.

23:11

55': Κόρνερ για την Πολωνία. Ο Μίλικ το εκτελεί και ο Χέκτορ απομακρύνει.

23:08

Αφήνουν χώρους και οι δύο ομάδες.

23:05

Έχει ξεκινήσει πολύ καλά το δεύτερο ημίχρονο.

23:02

47': Ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Κρόος βρίσκει τον Γκέτσε, εκείνος από μέσα δεξιά κάνει το σουτ και ο Φαμπιάνσκι αποκρούει με μπουνιές.

23:02

46': Απίστευτη ευκαιρία για την Πολωνία! Ο Γκροσίτσκι από δεξιά βγάζει τη σέντρα, ο Μίλικ παίρνει από τη μικρή περιοχή την κεφαλιά, αλλά όχι όπως θα ήθελε, με αποτέλεσμα να αστοχήσει.

23:01

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

23:01

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

22:45

45': Κίτρινη στον Ματσίνκσι.

22:44

44': Καλή προσωπική ενέργεια από τον Κεντίρα, αλλά δεν τελειώνει τη φάση όπως θα έπρεπε.

22:42

42': Ένα κλικ πιο αργά δίνει στον Λεβαντόφσκι ο Μίλικ, κι έτσι σηκώνεται ορθά το σημαιάκι.

22:38

38': Ο Μίλερ στρώνει στον Γκέτσε, εκείνος σημαδεύει το αριστερό δοκάρι, αλλά η φάση έχει σταματήσει για οφσάιντ στον πρώτο. Σωστή και αυτή η απόφαση.

22:36

36': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Οζίλ, σωστή η απόφαση.

22:34

34': Κίτρινη στον Οζίλ.

22:29

Στο έδαφος ο Κεντίρα, προσωρινή διακοπή.

22:25

Όπως στο πρώτο ματς έτσι και σε αυτό τα "πάντσερ" δείχνουν αδυναμίες στη δημιουργία. Δεν μπορούν εύκολα να κάνουν φάσεις.

22:21

Ισορρόπησαν οι Πολωνοί, οι οποίοι όμως δεν μπορούν να πατήσουν περιοχή.

22:17

18': Κόρνερ για τη Γερμανία. Ο Κρόος το εκτελεί και ο Φαμπιάνσκι μπλοκάρει.

22:16

16': Ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Μίλερ από αριστερά κάνει την πάσα, ο Κρόος τελειώνει τη φάση και αστοχεί.

22:15

16': Κόρνερ για τη Γερμανία. Ο Οζίλ το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

22:12

12': Τραγικό σουτ από πολύ μακριά από τον Κεντίρα, λίγο έλειψε να βγει πλάγιο η μπάλα.

22:11

Προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους οι Πολωνοί.

22:08

Τον πρώτο λόγο από νωρίς έχει η Γερμανία.

22:06

6': Ο Χέκτορ δοκιμάζει το πόδι του και αστοχεί.

22:04

4': Ο Ντράξλερ βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Γκέτσερ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

22:03

3': Κίτρινη στον Κεντίρα.

22:01

1': Σέντρα στο ματς.

21:58

Οι καθιερωμένες χειραψίες μεταξύ των παικτών.

21:55

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, έχουμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων.

21:52

Το καθιερωμένο τελετουργικό πριν την έναρξη του αγώνα.

21:48

Τελικός κορυφής είναι το συγκεκριμένο ματς για τον 3ο Όμιλο. Υπενθυμίζεται ότι Γερμανία και Πολωνία προέρχονται από νίκες κόντρα σε Ουκρανία και Β. Ιρλανδία αντίστοιχα.

21:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Γερμανίας με την Πολωνία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Νόιερ, Χέβεντες, Μπόατενγκ, Χούμελς, Χέκτορ, Κεντίρα, Κρόος, Οζίλ, Μίλερ, Ντράξλερ, Γκέτσε.
Αναπ: Τερ Στέγκεν, Μουστάφι, Σβάινσταϊγκερ, Σούρλε, Ποντόλσκι, Τσαν, Βάιγκλ, Ταχ, Σανέ, Κίμιχ, Γκόμες, Λένο
ΠΟΛΩΝΙΑ
Φαμπιάνσκι, Πίστσεκ, Γκλικ, Πάζναν, Γεντζέιτσικ, Κριχόβιακ, Ματσίνσκι, Μπλαστσικόφσκι, Γκροσίτσκι, Μίλικ, Λεβαντόφσκι.
Αναπ: Σέζνι, Τσιόνεκ, Γιοντλόβιεκ, Λίνετι, Στεπίνσκι, Βαβζίνιακ, Πέσκο, Σάλομον, Ζιελίνσκι, Καπούτσκα, Σταρζίνσκι, Μπόρουτς
Διαιτητής: Μπιορν Κάιπερς (Ολλανδία) Βοηθοί: Έρβιν Ζάινστρα (Ολλανδία), Σάντερ φαν Ρόεκλ (Ολλανδία) 4ος: Ντανιέλε Ορσάτο