2
17:51

Σας ευχαριστούμε. Καλό απόγευμα.

17:50

Η Σλοβακία άντεξε στην πίεση της Ρωσίας και, δικαίως, πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη διοργάνωση.

17:50

Τέλος αγώνα: Ρωσία - Σλοβακία 1-2.

17:49

93': Φάουλ για τη Ρωσία. Ο Ιγκνασέβιτς εκτελεί, η μπάλα στο τείχος και καταλήγει σε κόρνερ από δεξιά. Ο Σμολόφ εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται.

17:46

Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

17:45

89': Ατομική προσπάθεια του Τζιούμπα, ο Χουμποτσάν σταματά το σουτ με αυτοθυσία και τραυματίζεται. Μεγάλη ευκαιρία αυτή για τη Ρωσία.

17:43

Κατοχή: 62%-38%

17:42

86': Σουτ του Γκλουσακόφ, η μπάλα περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι.

17:41

86': Ο Μαμάεφ το εκτελεί, άστοχη έξοδος από τον Κόζατσικ, όμως η μπάλα απομακρύνεται.

17:41

85': Νέο κόρνερ για τη Ρωσία, το παραχωρεί ο Σκρτελ.

17:39

Πιέζει πολύ πλέον η Ρωσία. Η σλοβακική άμυνα δείχνει νευρική.

17:38

83': Κόρνερ του Σατόφ από αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο για τη Ρωσία.

17:36

Ο Χουμποτσάν απομακρύνει πάνω σε αντίπαλο, ο Σατόφ παίζει ωραία το 1-2, σεντράρει και ο Γκλουσακόφ μειώνει με κεφαλιά.

17:36

80': ΓΚΟΛ! Ρωσία - Σλοβακία 1-2.

17:35

80': Τρίτη αλλαγή για τη Σλοβακία. Ο Ντούρις στη θέση του Μακ.

17:35

79': Σουτ εκτός περιοχής από τον Μαμάεφ, πολύ άστοχο.

17:31

75': Τρίτη αλλαγή για τη Ρωσία. Ο Σιρόκοφ στη θέση του Κοκόριν.

17:29

74': Οφσάιντ ο Νέμεθ.

17:27

72': Δεύτερη αλλαγή για τη Σλοβακία. Ο Σβέντο στη θέση του Βάις.

17:25

Κατοχή: 60%-40%

17:23

67': Πρώτη αλλαγή για τη Σλοβακία. Ο Νέμετς στη θέση του Ντούντα.

17:22

66': Σουτ του Σμολόφ, ο Ντούριτσα αποκρούει, νέο σουτ από τον Γκλουσακόφ, η μπάλα άουτ.

17:20

64': Νέο κόρνερ, αυτή τη φορά από δεξιά με τον Γκλουσακόφ, ο Κόζατσικ μπλοκάρει.

17:19

63': Σέντρα του Κοκόριν, ο Πέκαρικ παραχωρεί κόρνερ από αριστερά για τη Ρωσία.

17:16

60': Οφσάιντ ο Μακ. Σωστή η απόφαση.

17:13

Κακό ματς από τον Κοκόριν, γενικώς οι Ρώσοι δείχνουν πολύ αργοί τόσο στην αμυντική λειτουργία όσο και στην ανάπτυξη.

17:12

57': Μακρινό σουτ του Σατόφ, πολύ άστοχο.

17:10

54': Ακόμα μία σλοβακική αντεπίθεση, ο Μακ σουτάρει και ο Ακινφέεφ παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

17:07

Αδύναμοι να αντιδράσουν οι Ρώσοι, δείχνουν σημάδια κόπωσης.

17:04

48': Ο Μακ κερδίζει κόρνερ από τον Σενίκοφ. Ο άσος του ΠΑΟΚ εκτελεί από δεξιά, ο Ντούντα παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

17:01

46': Κίτρινη στον Ντούριτσα για σκληρό φάουλ στον Τζιούμπα. Σωστή η απόφαση.

17:01

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

17:01

46': Δύο αλλαγές για τη Ρωσία. Ο Μαμάεφ στη θέση του Γκολόβιν και ο Γκλουσακόφ σε εκείνη του Νοϊστάντερ.

16:47

Βάις και Χάμσικ έχουν κάνει τη διαφορά υπέρ της Σλοβακίας με τις ενέργειές τους. Δημιουργοί και σκόρερ οι δύο άσοι, οι οποίοι έχουν ρίξει στο καναβάτσο την αργή και κοιμισμένη άμυνα της Ρωσίας.

16:47

Τέλος α' ημιχρόνου: Ρωσία - Σλοβακία 0-2.

16:45

Ο Βάις εκτελεί συρτά από αριστερά ένα κόρνερ, ο Χάμσικ ελίσσεται, σημαδεύει, σουτάρει και η μπάλα, αφού βρίσκει το δεξί δοκάρι του Ακινφέεφ, καταλήγει στα δίχτυα. Τρομερό γκολ!

16:45

45': ΓΚΟΛ! Ρωσία - Σλοβακία 0-2.

16:41

42': Ωραία ενέργεια του Χάμσικ, ο οποίος σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα πολύ άουτ.

16:40

40': Φάουλ από αριστερά για τη Ρωσία με εκτελεστή τον Σατόφ. Η μπάλα στα σώματα.