Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:46

Έχει ανοίξει εντελώς το ματς, οι δύο ομάδες ψάχνουν το γκολ.

20:43

86': Έκνταλ αντί Λεβίτσκι για τη Σουηδία.

20:42

85': Στη θέση του ΜακΚάρθι ο ΜακΓκίντι για την Ιρλανδία.

20:39

82': Επικίνδυνη μπαλιά από τον Όλσεν, η μπάλα περνά από το πόδι του Ιμπραΐμοβιτς.

20:35

78': Κιν αντί Χούλαχαν για την Ιρλανδία.

20:34

77': Κίτρινη στον Γουίλαν.

20:32

75': Κόρνερ για την Ιρλανδία. Ο Μπρέιντι εκτελεί, η μπάλα ξαναφτάνει σ' εκείνον και τελικά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Κλαρκ.

20:30

73': Ευκαιρία για την Ιρλανδία! Ο Λονγκ μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει και το σουτ και ο Ίσακσον αποκρούει.

20:29

Ο Γκουιντέτι αφήνει στον Ιμπραΐμοβιτς, εκείνος από αριστερά κάνει την παράλληλη μπαλιά και προ του Λάρσον ο Κλαρκ με κεφαλιά σκοράρει εις βάρος της ομάδας του.

20:28

71': ΓΚΟΛ για τη ΣΟΥΗΔΙΑ!

20:27

71': Ο Χούλαχαν βγάζει την μπαλιά και ο ΜακΚλιν με κεφαλιά αστοχεί.

20:24

Πολλά τα λάθη από τους Σουηδούς.

20:20

63': ΜακΚλιν αντί Γουόλτερς για την Ιρλανδία.

20:18

61': Κίτρινη στον Λίντελεφ.

20:17

60': Ευκαιρία για τη Σουηδία! Ο Όλσον βγάζει τη σέντρα και ο Ιμπραΐμοβιτς με πλασέ αστοχεί.

20:15

59': Γκουιντέτι αντί Μπεργκ για τη Σουηδία.

20:11

Έχει ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοσή της η Σουηδία.

20:08

52': Κόρνερ για τη Σουηδία, δεν το εκτελεί καλά ο Σέλστρεμ αλλά κερδίζει ένα ακόμη. Και νέο κόρνερ.

20:06

50': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Σουηδία! Ο Ράντολφ πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση αρχικά και στη συνέχεια ο Φόρσμπεργκ αστοχεί στην επαναφορά.

20:05

Πολύ ωραία ενέργεια από τον Κόουλμαν, μπαίνει στην περιοχή, σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και εξαιρετικό τελείωμα από τον Χούλαχαν.

20:04

48': ΓΚΟλ για την ΙΡΛΑΝΔΙΑ!

20:03

47': Χαμηλό σουτ από τον Χέντρικ, πέφτει ο Ίσακσον και αποκρούει.

20:03

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

20:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

19:46

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

19:45

45': Γιόχανσον για τη Σουηδία αντί του Λούστιγκ, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει.

19:43

43': Κίτρινη στον ΜακΚάρθι.

19:40

40': Κόρνερ για την Ιρλανδία, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:39

39': Βρίσκει λίγο χρόνο, κάνει και το σουτ ο Ιμπραΐμοβιτς, αλλά αστοχεί.

19:35

Καλείται να συνέλθει η Σουηδία

19:32

32': ΔΟΚΑΡΙ για την Ιρλανδία! Πολύ καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Χέντρικ, τραντάζεται το οριζόντιο δοκάρι.

19:29

29': Ευκαιρία για την Ιρλανδία! Ο Μπρέιντ από αριστερά συγκλίνει, κάνει και καλό σουτ και στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

19:25

Περιμένουν οι Ιρλανδοί, κυκλοφορεί μπάλα η Σουηδία χωρίς να κάνει φάση.

19:21

Δεν πατάει καλά έως τώρα η Σουηδία, η οποία είναι ακίνδυνη.

19:17

18': Ευκαιρία για την Ιρλανδία! Από εκτέλεση κόρνερ ο Κλαρκ παίρνει την κεφαλιά και ο Ο'Σέι δεν καταφέρνει με προβολή από τη μικρή περιοχή να βρει την μπάλα.

19:15

15': Κόρνερ για την Ιρλανδία, περνά ανεκμετάλλευτο με τον Ιμπραΐμοβιτς να βγάζει την μπάλα.

19:12

Πολύ καλός ο ρυθμός του ματς.

19:09

9': Καλό σουτ από τον Χέντρικτς, πέφτει και αποκρούει ο Ίσακσον.

19:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

19:01

1': Σέντρα στο ματς.

18:57

Έχουμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων των δύο χωρών.

18:55

Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

18:51

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο φανέλες, αλλά και το... σεντόνι που καλύπτει τη σέντρα.

18:48

Πρεμιέρα για τον Ιμπραΐμοβιτς και την ομάδα του. Στο πλάι του ξεκινά βασικός ο Μπεργκ, στον πάγκο έμεινε ο Ντουρμάζ.

18:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ιρλανδίας με τη Σουηδία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΙΡΛΑΝΔΙΑ
Ράντολφ, Κόουλμαν, Ο'Σέι, Κλαρκ, Μπρέιντι, Γουίλαν, ΜακΚάρθι, Χέντρικ, Χούλαχαν, Γουόλτερς, Λονγκ.
Αναπ: Γουέστγουντ, Κίογκ, ΜακΓκίντι, Κιν, ΜακΚλιν, Κρίστι, Γκίβεν, Γουόρντ, Μάιλερ, Μέρφι, Κουίν
ΣΟΥΗΔΙΑ
Ίσακσον, Λούστιγκ, Λίντελεφ, Γκράνκβιστ, Μάρτιν Όλσον, Λεβίτσκι, Σέλστρεμ, Σεμπάστιαν Λάρσον, Φόρσμπεργκ, Μπεργκ, Ιμπραΐμοβιτς.
Αναπ: Όλσεν, Γιόχανσον, Έκνταλ, Γιάνσον, Χίλιεμαρκ, Βέρνμπλουμ, Αουγκούστινσον, Κούγιοβιτς, Γκουιντέτι, Ντουρμάζ, Ζένγκιν, Κάρλγκρεν
Διαιτητής: Μίλοραντ Μάζιτς (Σερβία) Βοηθοί: Μίροβαν Ρίστιτς (Σερβία), Ντάλιμπορ Τζούρτζεβιτς (Σερβία) 4ος: Ματέι Γιουγκ (Σλοβενία)