0
20:51

Σας ευχαριστούμε που απολαύσατε μαζί μας την αναμέτρηση. Καλό βράδυ.

20:49

Η Πολωνία ήταν κυρίαρχη, δεν απειλήθηκε σε κανένα χρονικό σημείο, σκόραρε με τον Μίλικ και δικαίως πανηγύρισε την πρώτη νίκη της ιστορίας της στη διοργάνωση.

20:49

Τέλος αγώνα. Πολωνία - Βόρειος Ιρλανδία 1-0.

20:45

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:44

89': Κίτρινη στον Πίστσεκ στον Ντάλας και φάουλ από αριστερά για την Βόρειο Ιρλανδία. Περνά ανεκμετάλλευτο.

20:43

88': Τρίτη αλλαγή για την Πολωνία. Ο Πέτσκο στη θέση του Κάπουστκα.

20:42

87': Πολύ καλό σουτ του Κριχόβιακ, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μακ Γκόβερν.

20:41

86': Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Νόργουντ με κάθετη μπαλιά, ο Ντέιβις ξεφεύγει από τους αντιπάλους, αλλά αδυνατεί να σουτάρει.

20:37

82': Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο, αλλά η μπάλα δεν απομακρύνεται, ο Μίλικ πιάνει το εναέριο βολέ και ο Μακ Γκόβερν μπλοκάρει.

20:36

81': Σουτ του Γκροσίτσκι, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ από δεξιά για την Πολωνία.

20:35

Φρεσκάρει τη μεσαία γραμμή του ο Νάβαλκα. Ακόμα ένα δεκάλεπτο για τη συμπλήρωση των 90'.

20:34

80': Δεύτερη αλλαγή για την Πολωνία. Ο Γκροσίτσκι στη θέση του Μπλαστσικόφσκι.

20:33

78': Πρώτη αλλαγή για την Πολωνία. Ο Γιοντλόβιετς στη θέση του Ματσίνσκι.

20:32

Τα παίζει όλα για όλα ο Μάικλ Ο' Νιλ, με δύο επιθετικούς πλέον η ομάδα του.

20:31

76': Τρίτη αλλαγή για τη Βόρειο Ιρλανδία. Ο Γουάρντ στη θέση του Μπέιρντ.

20:30

76': Εντυπωσιακό αλλά πολύ φιλόδοξο ψαλίδι του Λάφερτι από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής.

20:30

75': Ο Μίλικ δίνει στον Μπλαστσικόφσκι, εκείνος πιο δεξιά στον Ματσίνσκι, ο οποίος όμως δεν πιάνει καλό σουτ. Αξιόλογη επιθετική προσπάθεια των Πολωνών.

20:29

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ: Η Βόρειος Ιρλανδία μετρά 6 ισοπαλίες στα τελευταία 11 μη φιλικά ματς.

20:28

Έχει κερδίσει κάποια μέτρα η ομάδα του Ο' Νιλ στα τελευταία λεπτά.

20:26

71': Ο Στσέσνι πέφτει στα πόδια του Γουάσινγκτον και αποσοβεί τα... δύσκολα για την Πολωνία σε αυτήν την ξαφνική βορειοϊρλανδική αντεπίθεση.

20:23

69: Κίτρινη στον Κάθκαρτ για φάουλ στον Λεβαντόφσκι. Σωστή η απόφαση, ο Βορειοϊρλανδός πέφτει με τα δύο πόδια στον αντίπαλό του.

20:23

68': Διαγώνιο σουτ του Μπλαστσικόφσκι, η μπάλα αρκετά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μακ Γκόβερν.

20:21

67': Κόρνερ από αριστερά για τη Βόρεια Ιρλανδία. Ο Νόργουντ εκτελεί, ο Στσέσνι απομακρύνει με γροθιές.

20:21

66': Δεύτερη αλλαγή για τη Βόρεια Ιρλανδία. Ο Γουάσινγκτον στη θέση του Φέργκιουσον.

20:20

65': Κίτρινη στον Κάπουστκα για φάουλ στον Μπέιρντ. Σωστή η απόφαση. Ο Πολωνός, πάντως, ανακόπτει την αντεπίθεση των τυπικά φιλοξενούμενων.