1
17:53

Σας ευχαριστούμε που απολαύσατε μαζί μας το ματς. Καλό βράδυ.

17:53

Καθ' όλα δίκαιη η νίκη της Κροατίας, η οποία σκόραρε με ένα υπέροχο γκολ του Μόντριτς και είχε δύο δοκάρια.

17:52

Τέλος αγώνα. Τουρκία - Κροατία 0-1.

17:52

Πτώση του Μπαλτά εντός περιοχής, δεν υπάρχει παράβαση.

17:50

93': Τρίτη αλλαγή για την Κροατία. Ο Πιάτσα στη θέση του Μάντζουκιτς.

17:48

91': Κίτρινη στον Σεν.

17:47

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

17:46

89': Δεύτερη αλλαγή για την Κροατία. Ο Σίλντενφελντ στη θέση του Ράκιτιτς.

17:43

87': Πρώτη αλλαγή για την Κροατία. Ο Κράμαριτς στη θέση του Πέρισιτς.

17:40

83': Κάθετη του Ράκιτιτς, ο Πέρισιτς προλαβαίνει να πλασάρει, αλλά ο Μπαμπατσάν βρίσκεται σε ετοιμότητα, βγαίνει και αποκρούει.

17:39

Έχουν δίκιο οι Τούρκοι. Ο Μορ φαίνεται πράγματι πολύ ταλαντούχος παίκτης.

17:38

81': Ο Ερκίν εκτελεί, ο Σούμπασιτς μπλοκάρει εύκολα.

17:37

80': Κίτρινη στον Στρίνιτς για φάουλ στον Σεν. Σε κοντινή θέση στήνεται η μπάλα και η Τουρκία μπορεί να απειλήσει.

17:36

79': Δυνατό πλάγιο από αριστερά, η μπάλα σκάει, ο Μπρόζοβιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Μπαμπατσάν αποκρούει σε κόρνερ. Πολλά τα προβλήματα στην αμυντική λειτουργία της Τουρκίας.

17:34

Συνεχίζονται οι δυνατές μονομαχίες. Παθιασμένοι όλοι οι παίκτες.

17:32

Ο Τσόρλουκα βγαίνει προσωρινά εκτός για να αλλάξει επίδεσμο.

17:29

72': ΞΑΝΑ ΔΟΚΑΡΙ Η ΚΡΟΑΤΙΑ! Σέντρα του Μάντζουκιτς από δεξιά, ο Πέρισιτς πηδά χωρίς αντίπαλο, παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο.

17:28

71': Σουτ εκτός περιοχής από τον Τσαλχάνογλου, πολύ άστοχο.

17:26

69': Τρίτη αλλαγή για την Τουρκία. Ο νεαρός και ταλαντούχος Μορ στη θέση του Τοσούν.

17:24

67': Γύρισμα του Πέρισιτς από αριστερά, ο Μπρόζοβιτς βρίσκει την μπάλα με προβολή, αλλά δεν καταφέρνει να της δώσει κατεύθυνση προς τα δίχτυα.

17:22

Με δύο επιθετικούς η ομάδα του Τερίμ.

17:22

65': Δεύτερη αλλαγή για την Τουρκία. Ο Γιλμάζ στη θέση του Τουράν.

17:19

62': Οφσάιντ ο Μάντζουκιτς. Σωστή η απόφαση.

17:18

61': Διαγώνιο βολέ εντός περιοχής από τον Μπρόζοβιτς, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

17:15

58': Κόρνερ παραχωρεί ο Βίντα. Το εκτελεί ο Τσαλχάνογλου από δεξιά, ο Σούμπασιτς μπλοκάρει.

17:11

54': Γύρισμα του Πέρισιτς από αριστερά, ο Μπαμπατσάν αποκρούει, η μπάλα στρώνεται στον αμαρκάριστο Σρνα, εκείνος σουτάρει με το αριστερό και στέλνει την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

17:11

Και οι Κροάτες έχουν αρχίσει να μπαίνουν πιο δυνατά στις μονομαχίες.

17:09

52': ΔΟΚΑΡΙ Η ΚΡΟΑΤΙΑ! Ο Σρνα εκτελεί, η μπάλα περνά πάνω από το τείχος και τραντάζει το οριζόντιο.

17:08

51': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Ράκιτιτς από τον Τουφάν. Η μπάλα στήνεται στα 20 μέτρα.

17:06

50': Πάτημα του Σεν στον Σρνα, ο διαιτητής χαρίζεται στον νεοεισελθόντα. Σκληρό παιχνίδι από τους Τούρκους στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους.

17:05

48': Κίτρινη στον Μπαλτά για επικίνδυνο τάκλιν στον Μάντζουκιτς. Σωστή η απόφαση.

17:05

48': Μονοκόμματο γυριστό σουτ του Σεν, η μπάλα στον Τοσούν, ο οποίος λειτουργεί πιο πολύ σαν... αμυνόμενος.

17:02

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

17:02

46': Πρώτη αλλαγή για την Τουρκία. Ο Σεν στη θέση του Εζιακούπ.