1
-
1
23:49

Σας ευχαριστούμε που απολαύσατε μαζί μας αυτόν τον όμορφο και δραματικό αγώνα. Καλό Σαββατόβραδο.

23:48

Η Αγγλία ήταν ανώτερη από τη Ρωσία στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αλλά δέχθηκε γκολ στο 92', με συνέπεια να μην καταφέρει να ξορκίσει την κατάρα των εναρκτήριων αγώνων σε Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα (καμία νίκη σε εννέα ματς).

23:48

Τέλος αγώνα. Αγγλία-Ρωσία 1-1.

23:48

Το γκολ χρεώνεται στον Γκλουσακόφ.

23:47

92': Βαθιά μπαλιά του Σενίκοφ, ο Β. Μπερεζούτσκι παίρνει την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, ο Γκλουσακόφ σπρώχνει την μπάλα σε ανυπεράσπιστη εστία και ισοφαρίζει!

23:46

ΓΚΟΛ! Αγγλία - Ρωσία 1-1.

23:45

91': Κόρνερ παραχωρεί ο Σμόλινγκ. Το εκτελεί από δεξιά ο Κοκόριν, περνά ανεκμετάλλευτο για τη Ρωσία.

23:44

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:41

87': Δεύτερη αλλαγή για την Αγγλία. Ο Μίλνερ στη θέση του Στέρλινγκ.

23:39

85': Τρίτη αλλαγή για τη Ρωσία. Ο Μαμάεφ στη θέση του Σμολόφ.

23:38

84': Κακή η εκτέλεση του -κουρασμένου- Κέιν. Η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

23:38

Ακόμα ένα φάουλ για την Αγγλία. Αυτή τη φορά η μπάλα στήνεται στα 23 μέτρα.

23:36

82': Οφσάιντ ο Κέιν. Σωστός ο βοηθός.

23:34

80': Δεύτερη αλλαγή για τη Ρωσία. Ο Γκλουσακόφ στη θέση του Νοϊστάντερ. Εκτός και οι δύο αμυντικοί μέσοι των τυπικά φιλοξενούμενων.

23:33

79': Σουτ του Λαλάνα εκτός περιοχής, πολύ άστοχο.

23:31

78': Πρώτη αλλαγή και για την Αγγλία. Ο Γουίλσιρ στη θέση του αρχηγού Ρούνεϊ. To περιβραχιόνιο στο μπράτσο του Κέιχιλ.

23:31

77': Πρώτη αλλαγή για τη Ρωσία. Ο Σιρόκοφ στη θέση του Γκολόβιν.

23:28

Ο Ντάιερ εκτελεί με δύναμη, η μπάλα περνά πάνω από το τείχος, ο Ακινφέεφ εκτινάσσεται αλλά δεν μπορεί να αποσοβήσει το μοιραίο για την ομάδα του. Υπέροχο γκολ.

23:28

73': ΓΚΟΛ! Aγγλία - Ρωσία 1-0.

23:27

73': Κίτρινη στον Σενίκοφ. Σωστή η απόφαση. Πολύ κοντινό φάουλ για την Αγγλία.

23:26

71': Στην εξέλιξη της προηγούμενης φάσης, ο Λαλάνα σημαδεύει εκ νέου το δοκάρι (το δεξί για την ακρίβεια), όμως ορθώς υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

23:25

71': ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ: Ο Ροζ γυρίζει από αριστερά, ο Μπερεζούτσκι δεν απομακρύνει καλά, η μπάλα στρώνεται στον Ρούνεϊ, ο οποίος σουτάρει, ο Ακινφέεφ αποκρούει αρχικά και εν συνεχεία η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο.

23:24

70': Μακρινό φάουλ κερδίζει ο Σμολνίκοφ από τον Στέρλινγκ. Ανεκμετάλλευτη η κομπίνα των Ρώσων, ο Χαρτ μπλοκάρει.

23:22

Δραστήριος ο Στέρλινγκ στο δεύτερο ημίχρονο, αντίθετα έχει σιγήσει ο Κέιν.

23:20

Το θέλει πιο πολύ η Αγγλία. Φαίνεται.

23:20

Στο τελευταίο τρίλεπτο, η μπάλα βρίσκεται γύρω από την περιοχή της Ρωσίας.

23:17

63': Καλοζυγισμένο πλασέ του Σμολόφ, έπειτα από απόκρουση του Κέιχιλ, η μπάλα περνά ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χαρτ. Η καλύτερη ευκαιρία της Ρωσίας.

23:16

62': Κίτρινη στον Κέιχιλ για φάουλ στον Τζιούμπα. Σωστή η απόφαση, πρώτη κάρτα στο ματς.

23:15

Χιλιόμετρα: 70,91 - 71,35. Πιο... τρεχαντήρια οι Ρώσοι.

23:15

61': Ο Σατόφ εκτελεί, ο Β. Μπερεζούτσκι παίρνει την κεφαλιά, ο Χαρτ δεν ανησυχεί.

23:14

60': Τρίτο κόρνερ για τη Ρωσία. Το κερδίζει ο Κοκόριν από τον Ντάιερ.

23:14

59': Μακρινό σουτ του Γκολόβιν, η μπάλα στις... εξέδρες.

23:13

59': Παραλίγο αυτογκόλ! Η σκαστή κεφαλιά του Ντάιερ εξουδετερώνεται από τον Χαρτ. Νέο κόρνερ.

23:13

58': Πρώτο κόρνερ για τη Ρωσία. Το κερδίζει ο Κοκόριν από τον Ροζ, θα το εκτελέσει ο Σατόφ από δεξιά.

23:10

Λογικά, σε λίγη ώρα θα περάσει στον αγωνιστικό χώρο ο Τζέιμς Βάρντι.

23:09

55': Ο Ρούνεϊ εκτελεί, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ακινφέεφ.

23:09

54': Ακόμα ένα φάουλ για την Αγγλία. Αυτή τη φορά με πρόσωπο προς την εστία. Το κερδίζει ο Κέιν.

23:08

54': Εκτελεση του Κέιν, η μπάλα παίρνει ύψος, ο Ακινφέεφ απομακρύνει προσωρινά με γροθιές και η φάση τελειώνει με οφσάιντ του Στέρλινγκ.

23:07

53': Φάουλ του Σμολνίκοφ στον Στέρλινγκ. Στα όρια της περιοχής από αριστερά (σ.σ. σαν πολύ κοντινό κόρνερ).

23:03

49': Γύρισμα του Κοκόριν προς τον Τζιούμπα, ο Σμόλινγκ προλαβαίνει και ανακόπτει.