Ευχαριστούμε πολύ, καλή συνέχεια.

17:50

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Ελβετία με 1-0.

17:49

90'+2: Κίτρινη στον Μάβραϊ.

17:47

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:45

89': Κίτρινη στον Κουκέλι.

17:45

88': Ζέλσον Φερνάντες αντί Σακίρι για την Ελβετία.

17:44

87': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Αλβανία! Ο Γκάσι βγαίνει μόνος του με τον Ζόμερ, αλλά βλέπει τον τελευταίο να αποκρούει το πλασέ του.

17:41

84': Κόρνερ για την Ελβετία. Ο Σακίρι το εκτελεί και στέλνει την μπάλα απευθείας άουτ.

17:39

82': Γκάσι αντί Σαντίκου για την Αλβανία.

17:36

80': Κάνει το σουτ ο Σακίρι και ο Μπερίσα μπλοκάρει.

17:33

77': Ευκαιρία για την Αλβανία! Η μπάλα περνά στον Σαντίκου, αλλά από μέσα δεξιά το σουτ του σταματά στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

17:32

76': Φράι αντί Τζεμαϊλί για την Ελβετία.

17:32

75': Διαγώνιο πλασέ από μέσα αριστερά από τον Εμπολό, άουτ φεύγει η μπάλα.

17:31

74': Τσικαλέσι αντί Ρόσι για την Αλβανία.

17:27

Ακίνδυνοι δείχνουν οι Αλβανοί.

17:24

67': Κίτρινη στον Μπεχράμι.

17:23

66': Μεγάλη ευκαιρία για την Ελβετία! Ο Εμπολό βγάζει εξαιρετική κάθετη στον Σεφέροβιτς, εκείνος κάνει το πλασέ και ο Μπερίσα τον σταματά για άλλη μία φορά.

17:20

63': Κίτρινη στον Κάτσε.

17:18

62': Στη θέση του Μεχμέντι ο Εμπολό για την Ελβετία.

17:18

61': Κάτσε αντί Τζάκα για την Αλβανία.

17:16

Με ατομικές προσπάθειες κατά κύριο λόγο προσπαθούν οι Αλβανοί.

17:12

55': Κάνει το σουτ ο Τζάκα και αστοχεί.

17:10

53': Ευκαιρία για την Ελβετία! Ο Σεφέροβιτς κάνει ωραία ενέργεια, σουτάρει από μέσα δεξιά και ο Μπερίσα αποκρούει.

17:06

Πιο δυνατά έχει μπει η Αλβανία.

17:02

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

17:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

16:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

16:46

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

16:44

43': Ευκαιρία για την Ελβετία! Ο Σεφέροβιτς από μέσα αριστερά κάνει δυνατό σουτ και ο Μπερίσα αποκρούει στην κλειστή του γωνιά.

16:42

41': Γίνεται το γύρισμα από δεξιά, ο Τζεμαϊλί κάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

16:39

38': ΔΟΚΑΡΙ για την Ελβετία! Ο Τζεμαϊλί εκτελεί απευθείας φάουλ και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Μπερίσα.

16:37
Κόκκινη Κάρτα

36': Αποβάλλεται ο Τσάνα, με 10 οι Αλβανοί. Σωστή η απόφαση, χρησιμοποίησε το χέρι του.

16:36

Κυκλοφορεί την μπάλα η Ελβετία παίζοντας, όμως, κυρίως παράλληλο ποδόσφαιρο.

16:32

31': Μεγάλη ευκαιρία για την Αλβανία! Από εξαιρετική πάσα ο Σαντίκου βρίσκεται μόνος του με τον Ζόμερ, αλλά ο τελευταίος αποκρούει το πλασέ του.

16:31

Προβληματική η Αλβανία στον τρόπο με τον οποίο αναπτύσσεται.

16:27

26': Κάνει το σουτ με τη μία ο Τζάκα και αστοχεί.

16:23

23': Κίτρινη στον Τσάνα.

16:23

22': Κόρνερ για την Αλβανία. Περνά ανεκμετάλλευτο.

16:20

Ελέγχουν το ματς οι Ελβετοί.

16:16

15': Ωραία ενέργεια από τον Σεφέροβιτς, ξεμαρκάρεται, κάνει και το σουτ και ο Μπερίσα μπλοκάρει.

16:14

13': Κίτρινη στον Σερ.

16:12

Αρκετά τα δυνατά μαρκαρίσματα.

16:09

8': Ανεκμετάλλευτο το φάουλ που κέρδισε η Αλβανία, με τον Ανγκόλι να κάνει κακή εκτέλεση.

16:06

Ο Σακίρι εκτελεί το κόρνερ, ο Σερ παίρνει την κεφαλιά και νικά τον Μπερίσα, ο οποίος έχει κάνει τραγική έξοδο.

16:06

5': ΓΚΟΛ για την ΕΛΒΕΤΙΑ!

16:05

5': Νέο κόρνερ για την Ελβετία.

16:03

2': Κόρνερ για την Ελβετία. Ο Ροντρίγκες το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

16:01

1': Σέντρα στο ματς.

15:58

Έχουμε τώρα την ανάκρουση των δύο ύμνων.

15:55

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:52

Πρώτη φορά σε Euro οι Αλβανοί.

15:49

Πρεμιέρα για τις δύο ομάδες στο Euro. Βρίσκονται στον πρώτο όμιλο. Σε αυτόν είναι και η Γαλλία, η οποία νίκησε την Ρουμανία την Παρασκευή με 2-1.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Αλβανίας με την Ελβετία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΛΒΑΝΙΑ
Μπερίσα, Χίσαϊ, Τσάνα, Μάβραϊ, Αγκόλι, Αμπράσι, Κουκέλι, Τζάκα, Ρόσι, Σαντίκου, Λενιάνι
ΕΛΒΕΤΙΑ
Ζόμερ, Λίχτσταϊνερ, Σερ, Τζουρού, Ροντρίγκες, Μπεχράμι, Τζάκα, Σακίρι, Τζεμαϊλί, Μεχμέντι, Σεφέροβιτς
Διαιτητής: Κάρλος Βελάσκο Καρμπάγιο Βοηθοί: Ρομπέρτο Αλόνσο, Χουάν Γιούστε 4ος: Πολ φαν Μπόεκελ