Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ. Αυτό ήταν το ξεκίνημα του EURO 2016.

Είχε το κάτι παραπάνω η Γαλλία αν και τα χρειάστηκε απέναντι στην πολύ καλή Ρουμανία, που έμεινε με την πίκρα.

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Γαλλία - Ρουμανία 2-1.

23:53

"Όλε, όλε", από τους Γάλλους!

23:52
Out

90'+3: Ο Σισοκό μπαίνει από τα αριστερά, σουτ, άουτ.

23:50
Αλλαγή

90'+1: Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Γαλλία. Ο Σισοκό στη θέση του Παγιέτ, ο οποίος βουρκώνει ακούγοντας το όνομα του ρυθμικά απ' όλο το γήπεδο.

23:50
Καθυστερήσεις

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:49

Ο Καντέ έδωσε για τον Παγιέτ, εκείνος πιάνει το δυνατό σουτ από τα δεξιά του ημικύκλιου με το αριστερό πόδι και... μέσα, στο δεξί παραθυράκι του Ταταρουσάνου, 2-1!

23:48
Goal

89': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

23:44
Οφσάιντ

85': Οφσίαντ τωρα ο Σανιά... Δύσκολη φάση.

23:43
Οφσάιντ

84': Οφσάιντ ο Γκρίγκορε. Σωστή υπόδειξη.

23:41
Αλλαγή

82': Αλλαγή η τρίτη για τη Ρουμανία. Ο Πόπα έξω ο Τόρχε μέσα.

23:40
Απόκρουση

81': Σουτ Μαρσιάλ από το ύψος της περιοχής, δεν έχιε πρόβλημα ο Ταταρουσάνου.

23:39
Out

80': Μακρινό σουτ Χόμπαν, άουτ.

23:37
Κίτρινη Κάρτα

78': Κίτρινη κάρτα στον Ποπά.

23:36
Αλλαγή

77': Δεύτερη αλλαγή και για τη Γαλλία. Ο Μαρσιάλ αντί του Πογμπά.

23:31
Corner

72': Κόρνερ για τη Ρουμανία με τον Ποπά, περνά ανεκμετάλλευτο...

23:31
Αλλαγή

72': Αλλαγή για τη Ρουμανία. Ο Τσίπτσιου στη θέση του Στάντσιου.

23:28

69': Κίτρινη κάρτα στον Ζιρού.

23:26
Αλλαγή

67': Πρώτη αλλαγή για τη Γαλλία. Ο Κομάν στη θέση του Γκριεζμάν.

23:25

Στην εκτέλεση ο Στάνκου, κερδίζει τον Γιορίς και 1-1!

23:24
Goal

65': ΓΚΟΛ για την ΡΟΥΜΑΝΙΑ!

23:23
Πέναλτι

64': Πέναλτι για τη Ρουμανία. Ο Εβρά, ανατρέπει τον Στάντσιου. Το δίνει ο ρέφερι και είναι.

23:20
Αλλαγή

61': Αλλαγή για τη Ρουμανια. Ο Αλίμπετς στη θέση του Aντόνε.

23:19
Corner

58': Κόρνερ για τη Ρουμανία με τον Στάντσιου, κεφαλιά του Αλίμπετς από το πρώτο δοκάρι, άουτ.

23:19

Υπάρχει επιθετικό φάουλ στη φάση του γκολ της Γαλλίας πάνω στον γκολκίπερ της Ρουμανίας, κακώς μέτρησε!

23:17

Σέντρα Παγιέτ από τα δεξιά, κεφαλιά του Ζιρού, που σηκώνεται μαζί με τον Ταταρουσάνου και η μπάλα στα δίχτυα, 1-0.

23:17
Goal

56': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

23:17
Corner

Κόρνερ για τη Γαλλία με τον Παγιέτ...

23:15
Απόκρουση

Παγέτ βγάζει στην καρδιά της περιοχής της Ρουμανίας, βολίδα Πογμπά, σε κόρνερ ο Ταταρουσάνου.

23:11
Απόκρουση

52': Ο Παγιέτ έβγαλε σε Ζιρού, αδύναμο σουτ υπό πίεση μέσα στην περιοχή εύκολα στην αγκαλιά του Ταταρουσάνου.