Τελικό στο Ελ Πάσο, άνετη νίκη για την Καλλιθέα, 2-0 τον Πανηλειακό.

Καθυστερήσεις

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:43
Out

88': Καλό σουτ του Καραλή έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα άουτ.

19:40
Κίτρινη Κάρτα

85': Κάρτα βλέπει ο Παγώνης. Πρώτη για την Καλλιθέα.

19:38
Αλλαγή

82': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Καλλιθέα. Στη θέση του Ατματζίδη ο Ντιέγκο Τόρες.

19:37
Αλλαγή

82': Αλλαγή και για τον Πανηλειακό. Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Σαραμαντάς, στη θέση του περνά ο Φραγκής.

19:35
Απόκρουση

80': Ο Πίτκας βγαίνει γρήγορα και προλαβαίνει τον Γκαλάν πριν εκείνος καταφέρει να τσιμπήσει την μπάλα και να εκτελέσει.

19:34

79': Κάρτα στον Νάστο για μαρκάρισμα στον Ατματζίδη.

19:31
Απόκρουση

76': Ο Εμβέλε βρέθηκε μέσα στην περιοχή, ωστόσο το πλασέ του είναι κακό και ο Πίτκας μπλοκάρει εύκολα.

19:30

Καλή εκτέλεση του Ατματζίδη, οι αμυντικοί του Πανηλειακού απομακρύνουν.

19:29
Corner

74': Ωραία ενέργεια του Καραλή, που μπήκε από τα αριστερά, συνέκλινε προς τα μέσα, σούταρε με το δεξί, ωστόσο η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και έφυγε κόρνερ.

19:28
Αλλαγή

73': Δεύτερη αλλαγή για την Καλλιθέα. Εκτός αγώνα ο Χαϊκάλης, στη θέση του περνά ο Γκαλάν.

19:26

- Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο, η Καλλιθέα κρατά σχετικά εύκολα το προβάδισμα.

19:26

Αυτό, πάντως, περνά ανεκμετάλλευτο...

19:25
Corner

70': Ο Κοτσώνης σουτάρει από μακριά, η μπάλα βρίσκει στον Πίκολο και φεύγει κόρνερ...

19:20

65': Κίτρινη βλέπει και ο Χαλούλος για μαρκάρισμα στον Καραλή, ο οποίος προσπάθησε να περάσει τον αντίπαλό του με ντρίπλα αλά... Ζιντάν.

19:19

64': Κάρτα στον Καλαϊτζίδη.

19:17

- Έχουμε συμπληρώσει μία ώρα αγώνα, με τον Πανηλειακό να προσπαθεί να αντιδράσει με το δεύτερο γκολ που δέχτηκε.

19:15
Αλλαγή

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανηλειακό. Στη θέση του Μαρτίνου ο Σουλελές.

19:12
Goal

57': Ο Ατματζίδης εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα περνά από όλους και ο Πίκολο, που εκμεταλλεύεται την αδράνεια των αμυντικών του Πανηλειακού, με κοντινή προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

19:12

ΓΚΟΛ, 2-0 η Καλλιθέα!

19:11
Απόκρουση

56': Ο Χαϊκάλης πιάνει έναν κεραυνό από μακριά, ο Πίτκας σε κόρνερ.

19:10

- Καλός ο ρυθμός σε αυτό το πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης.

19:09
Out

54': Νέα καλή στιγμή για τους Πυργιώτες με μια κεφαλιά του Χαλούλου.

19:08
Out

53': Στην αμέσως επόμενη φάση ο Πανηλειακός απειλεί με ένα καλό σουτ του Πίγκλα, η μπάλα άουτ.

19:07
Απόκρουση

52': Ο Ατματζίδης εκτελεί ένα φάουλ, η μπάλα μετά από... αναμπουμπούλες φτάνει στον Εμβέλε, αλλά αυτός πλασάρει πάνω στον Πίτκα.

19:05

Πρώτη μεγάλη στιγμή στο δεύτερο μέρος.

19:05
Απόκρουση

49': Ο Ατματζίδης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Χαϊκάλης παίρνει την κεφαλιά, αλλά ο Πίτκας διώχνει εντυπωσιακά.

19:01

1': Σέντρα στην επανάληψη.

19:01
Αλλαγή

46': Ο Κατσικογιάννης στη θέση του Πούλγκα. Πρώτη αλλαγή για την Καλλιθέα.

19:01

Οι δύο ομάδες κάνουν σιγά σιγά την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος.

18:46

Τέλος του πρώτου μέρους.

18:43

45': Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου.

18:38

Αυτή ήταν ουσιαστικά η πρώτη τελική προσπάθεια του Πανηλειακού που βρήκε στόχο.

18:37
Απόκρουση

38': Σέντρα-σουτ του Καλαϊτζίδη, η μπάλα στα χέρια του Κατσούλη.

18:34

- Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, ο Πανηλειακός προσπαθεί να αντιδράσει μετά το γκολ που δέχτηκε και δείχνει σημάδια... ζωής.

18:30
Goal

31': Φυσική εξέλιξη στο ματς! Ο Φαγιέ πιέζει σαν... σκυλί στη μεσαία γραμμή τον αντίπαλό του, κλέβει την μπάλα, πασάρει στον Καραλή και αυτός με εξαιρετικά ψύχραιμο πλασέ νικά τον Πίτκα για το 1-0!

18:30

ΓΚΟΛ η Καλλιθέα!

18:29

Πιέζουν ασφυκτικά οι γηπεδούχοι.

18:29
Out

30': Δυνατό σουτ του Παγώνη με το δεξί, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

18:27

28': Πρώτη κάρτα στο ματς, τη βλέπει ο Μίλιεβιτς του Πανηλειακού για σκληρό μαρκάρισμα.

18:26

Νέα καλή στιγμή για την Καλλιθέα...

18:26
Out

27': Τρομερή ενέργεια του Ατματζίδη από αριστερά που περνά δύο αντιπάλους, σπάει την μπάλα στον Πούλγκα, αλλά αυτός σουτάρει ψηλά.

18:22

- Φτάσαμε στα μισά του πρώτου μέρους με την Καλλιθέα να συνεχίζει να ελέγχει το ματς και να πιέζει.

18:19
Δοκάρι

20': Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Πούλγκα σέντραρε και ο Χαϊκάλης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στην εξωτερική μεριά του δοκαριού και άουτ.

18:18

Δοκάρι για την Καλλιθέα!

18:18

19': Ο Πίκολο εκτέλεσε δυνατά ένα μακρινό φάουλ, ο Πίτκας διώχνει σε κόρνερ.

18:11
Αλλαγή

13': Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανηλειακό. Στη θέση του τραυματία Θωμόπουλου ο Χαλούλος.

18:10

- Πιέζουν οι γηπεδούχοι στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Πανηλειακό να έχει παθητικό ρόλο στο ματς μέχρι τώρα.

18:06

Καλή στιγμή για την Καλλιθέα, η πρώτη στο ματς.

18:05
Out

6': Δυνατό σουτ του Παγώνη με το αριστερό, η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι της εστίας του Πανηλειακού.

18:04

- Πρώτο πεντάλεπτο στο Ελ Πάσο, αναγνωριστικό παιχνίδι, χωρίς κάποια σημαντική φάση

17:59

1': Σέντρα στο ματς.

Συνθέσεις - Διαιτητές

ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Κατσούλης, Μουσταφίδης, Παγώνης, Καλαμιώτης, Πίκολο, Φαγιέ, Φαμπρίς Εμβέλε, Πούλγκα, Χαϊκάλης, Ατματζίδης, Καραλής.
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
Πίτκας, Θωμόπουλος, Σαραμαντάς, Λίτσος, Κοτσώνης, Μαρτίνος, Μίλιεβιτς, Νάστος, Πίγκλα, Μπιτάνγκ, Καλαϊτζίδης.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Καρυοφύλλης (Πειραιά). Βοηθοί: Ζησιμόπουλος, Γεωργακόπουλος (Πειραιά) και 4ος: Ανδρινικίδης (Πειραιά).