Τελικό στο ΕΑΚ, η Κέρκυρα επικρατεί 1-0 της Νίκης Βόλου

19:45

3 τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:43

87': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Κέρκυρα. Ο Σουάνης δίνε την θέση του στον Ραπτάκη

19:42

87': Απειλεί η Νίκη Βόλου με σουτ του Πιτταρά μέσα από την περιοχή, ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει σταθερά!

19:39

- Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο με τη Νίκη Βόλου να πιέζει αλλά να μην απειλεί

19:33

79': Κάρτα στον Γιώτα για μαρκάρισμα στον Σουάνη

19:32

78': Ο Καραδέμητρος δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, η μπάλα φεύγει έξω

19:30

76': Κάρτα στον Κουτζαβασίλη για καθυστέρηση

19:30

76': Κεφαλιά του Ισαάκ, η μπάλα άουτ. Απειλεί η Νίκη Βόλου...

19:27

73': Αλλαγή έχουμε και για την Κέρκυρα. Έξω ο Κόντος, μέσα ο Καραδέμητρς

19:27

72': Κάρτα στον Ζορμπά για κράτημα στον Ακασού

19:26

Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Νίκη Βόλου

19:25

71': Στη θέση του Σοϊλέδη ο Παπαδόπουλος

19:24

- Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Κέρκυρα κρατάει με νύχια και με δόντια το προβάδισμα, με τη Νίκη Βόλου να συνεχίζει να πιέζει

19:18

63': Έξω ο Ανιέτε, μέσα ο Τσίτας λοιπόν...

19:17

Τον Τσίτα θα ρίξει στο ματς ο Τζαναβάρας, για να κάνει ακόμα πιο επιθετική τη Νίκη Βόλου η οποία πιέζει για την ισοφάριση

19:14

59': Η Κέρκυρα βγάζει εξαιρετική αντεπίθεση, ο Μπαλντοβαλίεφ σπάει την μπάλα στον Ζορμπά αλλά αυτός πλασάρει πάνω στον Αποστολίδη

19:09

- Πρώτο δεκάλεπτο, σαφώς βελτιωμένη η Νίκη Βόλου στην επανάληψη προσπαθεί να κάνει παιχνίδι, έχοντας ανέβει ψηλά στον αγωνιστικό χώρο

19:06

51': Κάρτα στον Βενέτη

19:06

50': Ο Ανιέτε εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι του Κουτζαβασίλη

19:05

Δοκάρι για τη Νίκη Βόλου!

19:05

Φάουλ σε καλό σημείο έχει κερδίσει η Νίκη Βόλου, για να δούμε...

19:03

Πρώτη προσπάθεια στην επανάληψη για την Κέρκυρα

19:03

49': Μακρινό σουτ του Ζορμπά, η μπάλα άουτ

19:01

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

19:01

...ενώ για τη Νίκη Βόλου, εκτός περνάει ο Σεϊμάν και μπαίνει στον αγώνα ο Πιτταράς

18:59

Στη θέση του Σίμιτς θα περάσει ο Ζορμπάς για την Κέρκυρα

18:59

Δύο αλλαγές θα έχουμε με την σέντρα στην επανάληψη

18:58

Οι δύο ομάδες κάνουν σιγά σιγά την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο, μαζί με τους διαιτητές

18:45

Ημίχρονο στο ΕΑΚ, η Κέρκυρα προηγείται 1-0 της Νίκης Βόλου

18:43

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος

18:41

43': Οι αμυντικοί της Κέρκυρας δεν διώχνουν καλά, η μπάλα φτάνει στον Σεϊμάν ο οποίος σουτάρει δυνατά από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά δεν βρίσκει στόχο

18:39

- Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο, η Νίκη Βόλου έχει ισορροπήσει χωρίς όμως να απειλεί

18:35

Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει για την Κέρκυρα ο Σίμιτς, όλα δείχνουν ότι θα γίνει αναγκαστική αλλαγή

18:34

- Τα... ζογκλερικά του Ναγιάρ έχουν σηκώσει στο πόδι το ΕΑΚ! Ο Αργεντινός άσος της Κέρκυρας έχει κάνει δύο μαγικές ντρίπλες κερδίζοντας ισάριθμα φάουλ

18:33

Ο Κόντος το εκτελεί, ο Αποστολίδης διώχνει μακριά

18:32

35': Δυνατό σουτ του Μπαλντοβαλίεφ, η μπάλα κοντράρει στο κεφάλι του Γιώτα και φεύγει κόρνερ...

18:32

34': Ο Κόντος εκτελεί ένα φάουλ, ο Σουάνης παίρνει την κεφαλιά ωστόσο ο Αποστολίδης μπλοκάρει εύκολα

18:30

Να μια πρώτη προσπάθεια για τη Νίκη Βόλου...

18:30

31': Επικίνδυνη σέντρα του Ισαάκ Γιόβε, η μπάλα στην αγκαλιά του Κουτζαβασίλη

18:29

- Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα, 53% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Κέρκυρας

18:25

- Πολλά τα προβλήματα στα μετόπισθεν της Νίκης Βόλου, με την Κέρκυρα να βγάζει συνεχώς παίκτες στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και να γίνεται απειλητική

18:22

24': Οι παίκτες της Κέρκυρας κρύβουν την μπάλα με άψογη συνεργασία των Σουάνη - Μπαλντοβαλίεφ αλλά ο επόπτης υποδεικνύει λανθασμένα οφ σάιντ...

18:19

21': Ο Σίμιτς αφήνει στον Σουάνη, εκείνος πιάνει ένα δυνατό σουτ με το αριστερό, έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ

18:17

- Μονόλογος της Κέρκυρας το πρώτο 20λεπτο, με τη Νίκη Βόλου να μην έχει κάνει ακόμα τελικά προσπάθεια

18:14

Απειλούν και πάλι οι γηπεδούχοι...

18:13

15': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σίμιτς, ο Αποστολίδης του λέει όχι!

18:10

Καλή ευκαιρία για την Κέρκυρα που έχει μπει πιο δυνατά στο ματς και προηγείται με το γκολ του Παρασκευαϊδη

18:09

11': Ο Ανδρεόπουλος δοκιμάζει τα πόδια του έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Αποστολίδης μπλοκάρει

18:07

8': Ο Κόντος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Παρασκευαϊδης με κεφαλιά γράφει το 1-0

18:07

ΓΚΟΛ η Κέρκυρα!

18:06

5': Σέντρα του Γκόμεζ, ο Γιώτας προλαβαίνει με το κεφάλι και διώχνει σε κόρνερ

18:03

4': Πρώτη επικίνδυνη κατάσταση στα καρέ της Νίκης Βόλου, ο Κόντος βρήκε τον Σουάνη, αλλά αυτός δεν μπόρεσε να πλασάρει και η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς

18:01

Στις εξέδρες του ΕΑΚ βρίσκεται και ο πρόεδρος της Νίκης Βόλου, Ανδρέας Πάτσης, για να δει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών

18:01

Όλα καλά με τον άσο της Νίκης Βόλου που σηκώθηκε αφού δέχτηκε τις πρώτες βοήθειες, το ματς ξαναρχίζει

18:01

Μικρή διακοπή στο ματς καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Σεϊμάν

17:59

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση