2
-
2
21:07

Το ματς είχε δύο όψεις. Ο Εργοτέλης ήταν καλύτερος στο α' ημίχρονο, ενώ το δεύτερο μέρος ανήκε στον Ατρόμητο. Οι Περιστεριώτες, σαφώς πιο ουσιαστικοί στην επίθεση και εκμεταλλευόμενοι το γεγονός πως οι Κρητικοί έμειναν με 10 παίκτες, κατάφεραν να σώσουν την παρτίδα παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας και έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού στο συγκεκριμένο διάστημα.

21:07

Λήξη της αναμέτρησης.

21:05

90'+4: Φάση διαρκείας στα καρέ του Εργοτέλη, δυνατό σουτ του Λαζαρίδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Αθανασίου

21:03

Το γκολ του Παπαδόπουλου... ξύπνησε τους φιλάθλους του Ατρόμητου, που ζητούν οι παίκτες να πετύχουν και τρίτο τέρμα για να πάρουν τη νίκη.

21:02

Συμπληρώθηκαν τα 90', τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:59

Ο Φυτανίδης έβγαλε στον Παπαδόπουλο, ο οποίος με κοντινό πλασέ έφερε το ματς στα ίσα.

20:58

87': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ.

20:55

84': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καλλέργης αντί του Νάστου.

20:55

84': Αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπουρσέλης αντί του Μπαμ Μπαμ, ο οποίος βγαίνει υποβασταζόμενος.

20:52

81': Κίτρινη κάρτα στον Αναστασάκο.

20:50

79': Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σουτ Καραμάνου μέσα από την περιοχή, η μπάλα φεύγει ξυστά έξω από το αριστερό δοκάρι του Αθανασίου.

20:45
Κόκκινη Κάρτα

74': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς για σκληρό μαρκάρισμα στον Ναπολεόνι. Ο Εργοτέλης συνεχίζει με 10 παίκτες.

20:44

73': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ μέσα από την περιοχή του Μπρίτο, θα διώξει σε κόρνερ σωτήρια ο Γιοβάνοβιτς.

20:43

72': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος αντί του Πίτου Γκαρσία.

20:42

71': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Τζανακάκης αντί του Μπαντιμπανγκά.

20:36

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 20 λεπτά του β' ημιχρόνου, με τον Ατρόμητο να έχει βελτιώσει την εικόνα του και να είναι πιο κινητικός, καθώς η είσοδος του Ναπολεόνι έχει τονώσει περισσότερο την επιθετική γραμμή του. Ο Εργοτέλης, από την άλλη, παίζει πλέον πολύ πιο σφιχτά με διπλή ζώνη άμυνας, θέλοντας να διαφυλάξει μέχρι τέλους το υπέρ του σκορ.

20:35

64': Καλοτραβηγμένο φάουλ Ούμπιντες από τα αριστερά, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Αθανασίου.

20:34

63': Κίτρινη κάρτα ο Μπαντιμπανγκά.

20:31

60': Κίτρινη κάρτα ο Γιαννούλης.

20:30

59': Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη.

20:29

58': Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς.

20:21

50': Νέο σουτ του Ναπολεόνι μέσα στην περιοχή και αριστερά, η μπάλα φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Εργοτέλη.

20:21

50': Σουτ Ναπολεόνι έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Αθανασίου.

20:19

48': Κίτρινη κάρτα στον Χαντί.

20:17

46': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι αντί του Καραγκούνη.

20:17

Έναρξη β' ημιχρόνου.

20:03

Το πρώτο μέρος βρήκε δίκαια προηγούμενο τον Εργοτέλη, καθώς η ομάδα του Γιάννη Πετράκη, έχοντας κερδίσει τη μάχη της μεσαίας γραμμής, βγήκε πολλές φορές στα καρέ του Ατρόμητου, έχοντας καλή κυκλοφορία και "χτυπώντας" τους γηπεδούχους τόσο από τον άξονα όσο και από τα άκρα. Οι Κρητικοί, παρά την απώλεια του διακριθέντος μέχρι το 30' Καρντόσο, είχαν απαντήσεις, δεν αιφνιδιάστηκαν από την προσωρινή ισοφάριση των "κυανόλευκων" και πέτυχαν και δεύτερο γκολ.

20:02

Λήξη α' ημιχρόνου.

19:51

Ο Μπαμ Μπαμ πήρε την μπάλα από το χώρο της μεσαίας γραμμής, πέρασε σαν σταματημένους όσους βρήκε μπροστά του, σέρβιρε στον Αναστασάκο και ο έμπειρος επιθετικός δεν αστόχησε, γράφοντας με σουτ μέσα από την περιοχή το 1-2.

19:51

36': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ.

19:47

32': Αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπουχαλάκης αντί του Καρντόσο.

19:46

31': Μικρή διακοπή, καθώς έχει τραυματιστεί ο Καρντόσο, ο οποίος βγαίνει με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο.

19:44

29': Καλοτραβηγμένο φάουλ Κοζορώνη από τα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Σηφάκης.

19:43

28': Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.

19:40

Μεγάλη μπαλιά του Φυτανίδη, που βρίσκει τον Ούμπιντες, ο οποίος μέσα από την περιοχή και δεξιά θα πιάσει το σουτ και η μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

19:40

25': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ.

19:38

23': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο έβγαλε για τον Καραγκούνη μέσα από την περιοχή και από τα δεξιά, που επιχειρεί να πιάσει το τεχνικό σουτ, η μπάλα θα καταλήξει άουτ.

19:33

18': Κίτρινη κάρτα ο Παπαδόπουλος για "θέατρο".

19:24

9': Συρτό διαγώνιο σουτ Δημούτσου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα φεύγει έξω από το δεξί δοκάρι του Αθανασίου.

19:24

Σουτ Καρντόσο έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Φυτανίδη, για να φτάσει στον Μπαντιμπανγκά, ο οποίος μόνος και από το ύψος του πέναλτι νικά τον Σηφάκη και τη στέλνει στα δίχτυα, για να κάνει το 0-1.

19:23

8': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ.

19:21

6': Σουτ Ρέντζα έξω από την περιοχή και δεξιά, ο Σηφάκης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε την μπάλα.

19:15

Έναρξη της αναμέτρησης.

19:14

Καλησπέρα σας, από το γήπεδο του Περιστερίου! Οι δύο ομάδες είναι στη σέντρα και όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.