29/03/2024
Πρωτάθλημα | Παρασκευή 25 Νοεμβρίου 2022 - 17:20

«Ξέρανε» τον Π.Ο.Τ. Ηρακλή στο 91' ο Παναθηναϊκός Β'

Με γκολ στις καθυστερήσεις οι «πράσινοι» επικράτησαν με 2-3 μέσα στο Καυτανζόγλειο και παραμένουν αήττητοι στον Βόρειο όμιλο της Σούπερ Λίγκας 2

Αρνείται να χάσει… Με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Καυτανζόγλειο έφυγε το απόγευμα της Παρασκευής (25/11) ο Παναθηναϊκός Β’ κερδίζοντας με 2-3 τον Π.Ο.Τ. Ηρακλή για την 4η αγωνιστική του Βόρειου ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2.

Σε ένα ματς για γερά νεύρα, η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου κατάφερε να κατακτήσει το διπλό στις καθυστερήσεις και να διατηρήσει το αήττητο.

Από την άλλη για τον «Γηραιό» αυτή ήταν η πρώτη ήττα έπειτα από μία νίκη και μία ισοπαλία.

Οι γηπεδούχοι πήραν… κεφάλι στο σκορ στο 13' με τον Τομάς να βρίσκει δίχτυα με διπλή προσπάθεια. Ωστόσο, το «τριφύλλι» βελτιώθηκε στη συνέχεια και κατάφερε να κάνει την ανατροπή χάρη σε δύο γκολ του Μπιλάλ στο 34' και στο 43'.

Στο 54' ο Μελούνοβιτς ισοφάρισε σε 2-2 με πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενους, για να έρθει στο 90+1' ο Σαρδέλης να σκοράρει με ωραίο πλασέ χαρίζοντας τη νίκη στους «πράσινους».

Διαιτητής ήταν ο Κουκουράκης (Χανίων), με βοηθούς τους Μαυροκορδόπουλο (Αργολίδας) και Ισακοβίδη (Λακωνίας). Τέταρτος ήταν ο Χουλιαράς (Εύβοιας).

Π.Ο.Τ. ΗΡΑΚΛΗΣ (Κώστας Γεωργιάδης): Βελλίδης, Πανάγου, Παπαστεριανός, Χρουσιέλ (46' Κωστούλας), Βιτλής, Σίλβα (90' Κουντουριώτης), Πατράλης, Τόμας, Γιουμπιτάνα, Τότσκα (46' Μανουσάκης), Αλεξιτς (46' Μελούνοβιτς).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β' (Σωτήρης Αντωνίου): Ξενόπουλος, Ρόμπι, Σιδεράς, Μαρτίνης, Τουρκοχωρίτης (66' Ανδρικόπουλος), Εμπό, Βουτσάς, Ηλιάδης (59' Σερπέζης), Τερεζίου (75' Κρυπαράκος), Αθανασακόπουλος (75' Καραμπάς), Μπιλάλ (66' Σαρδέλης).