28/03/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2022 - 20:28

Στο... τσακ έχασε την πρώτη νίκη η Καβάλα

Ο Πανσερραϊκός ισοφάρισε στο 90+2 (2-2) στο «Ανθή Καραγιάννη»

Την ευκαιρία να πάρει την πρώτη φετινή της νίκη στον 1ο (Βόρειο) όμιλο της Σούπερ Λίγκας 2 έχασε η Καβάλα την Κυριακή (23/1), που αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Πανσερραϊκό στο «Ανθή Καραγιάννη».

Στο ματς της 15ης αγωνιστικής το α' ημίχρονο κύλησε χωρίς κάτι ιδιαίτερο, για να ανοίξουν το σκορ τα «λιοντάρια» στο 63' με τον Κόντσι.

Οι «αργοναύτες» αντέδρασαν και μέσα σε επτά λεπτά γύρισαν τούμπα το παιχνίδι, με τον Μουσίγια να ισοφαρίζει στο 74', ενώ στο 81' ήταν η σειρά του Σαμπανίδη να χριστεί σκόρερ.

Ωστόσο, το τρίποντο δεν ήρθε, μια και ο Μαρκιόνι στο 90'+2 ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και οι Σερραίοι με 11 βαθμούς είναι στη 13η θέση.

Ο ΑΟΚ με την τρίτη σερί ισοπαλία παραμένει βέβαια ουραγός με 3 πόντους.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν o Τσοπουλίδης του Συνδέσμου Ξάνθης με βοηθούς τους Χατζηνάκο και Κουβαλάκη, αμφότεροι του Συνδέσμου Δράμας.

ΚΑΒΑΛΑ (Αλεξάντερ Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Σπάσιτς (46' Γροσδάνης), Στίκας (90' Πανουργιάς), Νεντέλκοβιτς, Θωμαΐδης (66' Σαμπανίδης), Μπελεβώνης, Μουσίγια (90'+3 Κοέν), Έμπερτ, Αρμάλας, Σταμένκοβιτς.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Άγγελος Διγκόζης): Καβουσάκης, Δημητρίου (90'+3 Παπαβασιλείου), Κασμερίδης, Ζέρης, Φουάσης, Κρητικός, Μαρκιόνι, Μέσι (70' Καρασαλίδης), Κόντσι, Ανάκογλου (49' Ντίας), Κανίς.

Πηγή ΦΩΤΟ: serressport