28/03/2024
ΑΡΗΣ | Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2022 - 18:43

Άρης: Έντονες αποδοκιμασίες για Άκη Μάντζιο και παίκτες

Γκρίνια στις τάξεις των οπαδών των «κίτρινων» για τη νέα απώλεια * «Φαίνεται ότι έχουμε πρόβλημα» δήλωσε ο έμπειρος τεχνικός

Αποδοκιμασίες έφερε στις τάξεις του Άρη η νέα βαθμολογική απώλεια, το 0-0 με τη Λαμία στο «Κλ. Βικελίδης» το απόγευμα της Κυριακής (23/1) για τη 19η «στροφή» της Σούπερ Λίγκας 1.

Το 0-0 προκάλεσε την έκρηξη και την οργή του κόσμου των «κίτρινων» και με τη λήξη του ματς τα άκουσαν τόσο ο προπονητής Άκης Μάντζιος, όσο και οι ποδοσφαιριστές για την εικόνα τους στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Γιαννιώτης τεχνικός με δηλώσεις του στην κάμερα της NOVA, έκανε λόγο για πρόβλημα στην ομάδα του αυτή τη στιγμή και μίλησε για το γεγονός ότι έλειψε η ηρεμία και η συγκέντρωση των παικτών του, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

«Δεν είμαστε καλά αυτή την περίοδο. Ξεκινήσαμε καλά για το γρήγορο γκολ, αλλά έγινε επανάληψη του προηγούμενου αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έχουμε ηρεμία και συγκέντρωση. Πρέπει να βρούμε τη λύση, φαίνεται ότι έχουμε πρόβλημα», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Άκης Μάντζιος.