29/03/2024
Γυναικείο ποδόσφαιρο | Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2021 - 01:47

Α' Εθνική ποδοσφαίρου γυναικών: Καταιγιστικά τα Τρίκαλα, διπλό ο ΟΦΗ

Εξ αναβολής νίκες κόντρα σε Αγροτικό Αστέρα Ευόσμου (9-0) και Φείδωνα Άργους (0-3) αντίστοιχα

Σαρωτική εντός έδρας νίκη με 9-0 πήραν τα Τρίκαλα (ΦΩΤΟ) την Κυριακή (28/11) κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα Ευόσμου για τον 1ο όμιλο της Α' Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών.

Το ματς ήταν εξ αναβολής από τη 2η αγωνιστική, με την ομάδα του Γιώργου Λουλέ να κυριαρχεί από τα πρώτα λεπτά και το α' ημίχρονο έληξε στο 6-0.

Πλακιά (5', 23'), Τζόνσον (21', 55') και Φάμπερ (31', 35') πέτυχαν από δύο γκολ, ενώ το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκαν και οι Κωστοπούλου (12'), Μπουκουβάλα (60') και Βαΐτση (75').

Τα Τρίκαλα με 12 βαθμούς έπιασαν στην 3η θέση την ΑΕΛ, την ίδια στιγμή που σε ένα άλλο εξ αναβολής ματς ο ΟΦΗ νίκησε εκτός έδρας τον Φείδωνα Άργους με 3-0 για την 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου.

Σκόρερ ήταν η Πέιου και με εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι η Νικηταρά και η Κυδωνάκη, με την κρητική ομάδα να ανεβαίνει με 12 βαθμούς στην 3η θέση.