28/03/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2021 - 01:12

Nίκησε στο Πέραμα ο Εθνικός

Διπλό με 3-1 κόντρα στον Α.Ο. Καραβά για τους «κυανόλευκους»

Tην τρίτη του νίκη στον 6ο όμιλο της Γ' Εθνικής σημείωσε την Κυριακή (28/11) ο Εθνικός, επικρατώντας εκτός έδρας του Α.Ο. Καραβά με 3-1 για την 6η αγωνιστική.

Στο γήπεδο του Περάματος οι «κυανόλευκοι» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με δυνατό σουτ του Σάμιου ύστερα από κάθετη πάσα του Φερναντίνιο, για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με σουτ του Νικολόπουλου.

Στο 31' λίγο έλειψε να γίνει το 2-1, καθώς ο Ψυχογιός σημάδεψε το δοκάρι με σουτ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ακυρώθηκε γκολ της ομάδας του Θεόφιλου Καλύβα με τον Κακοσίμο για επιθετικό φάουλ και υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες των παικτών του Εθνικού.

Το 1-2 πέτυχε ο Κακοσίμος με σουτ στο 46', ο Κώστας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 58', ενώ στο 84' αποβλήθηκε ο Φερναντίνιο για διαμαρτυρία κι ενώ είχε ζητήσει πέναλτι για πέσιμό του εντός περιοχής.

Με 9 βαθμούς οι «κυανόλευκοι» είναι στην 5η θέση και στο -6 από τον πρωτοπόρο Πανελευσινιακό.

A.O. ΚΑΡΑΒΑ (Βασίλης Σπάθας) Κούτσικος, Κανελλόπουλος (86' Καρυτινός), Τσίνα (68' Μύρκος), Ντούμπερετ, Ξυγκάκης, Λάμπρου, Ψυχογιός, Παπαθανασίου, Μαρούδας, Νικολόπουλος (86' Γκούμας), Ευθυμιάδης (57' Αμαραντίδης).

ΕΘΝΙΚΟΣ (Θεόφιλος Καλύβας) Μπαντίκος, Νταούλιας (90' Πάππος), Ζωγραφάκης, Νικολόπουλος, Παντελίδης, Ντάφλας, Φερναντίνιο, Μπέλερης, Σάμιος (90' Λύγκος), Κακοσίμος (76' Παπαγεωργίου), Κώστας (87' Κώστας).