29/03/2024
Μπάσκετ | Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021 - 16:50

Ελλάδα - Λευκορωσία LIVE ενημέρωση (77-67 τελικό)

Το a-sports.gr σας κρατά σε ανοιχτή γραμμή με τον αγώνα της Εθνικής για τη 2η αγωνιστική των προκριματικών του Μουντομπάσκετ 2023

- ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΜΕ F5 από υπολογιστές ή την αντίστοιχη εντολή από τα κινητά

17.00 Ελλάδα - Λευκορωσία

Τα δεκάλεπτα: 16-18, 38-30, 58-48, 77-67

* Τέλος της αναμέτρησης, πρώτη νίκη για την Εθνική στα προκριματικά του Μουντομπάσκετ με το τελικό 77-67 ενάντια στη Λευκορωσία. Τον Φεβρουάριο τα δύο επόμενα παιχνίδια με αντίπαλο σε αμφότερα την Τουρκία.

* Δεν μπορεί να χάσει το παιχνίδι η Εθνική πλέον, 76-66 με 55 δευτερόλεπτα πριν το φινάλε.

* 66-62 κι ενώ απομένουν 4:03 για το τέλος του αγώνα.

* Δεν βάζουν μυαλό οι διεθνείς... 62-60 το σκορ, 7 λεπτά πριν το φινάλε.

* Σοβαρεύεται η Εθνική και κλείνει το τρίτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 10 πόντων (58-48).

* Πάλι σκούρα τα βρίσκουν οι διεθνείς, 42-41, 5:50 πριν τη λήξη της τρίτης περιόδου.

* Ολοκληρώνεται το ημίχρονο, ανέβασε την απόδοσή της η Εθνική και πάει στα αποδυτήρια με +8 (38-30).

* Στο 26-28 το παιχνίδι στο 15'.

* Τέλος πρώτου δεκαλέπτου, στο -2 η Ελλάδα (16-18).

* Στο 5' η Εθνική προηγείται με 8-5.