09/12/2021
Χάντμπολ | Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021 - 01:01

Στα 50 γκολ σταμάτησε ο ΠΑΟΚ...

Τι έγινε στην 3η «στροφή» της Α1 χάντμπολ γυναικών

Kάτι παραπάνω από κεφάτος ήταν το Σάββατο (16/10) ο ΠΑΟΚ στην Α1 χάντμπολ γυναικών, διαλύοντας την Προσοτσάνη με 50-21!

Έτσι, οι πρωταθλήτριες έκαναν το 3 στα 3 στον 2ο όμιλο, με τον ΑΕΣΧ Πυλαίας να κερδίζει το Πανόραμα με 28-24 στο άλλο παιχνίδι.

Για τον 1ο όμιλο ο Ο.Φ. Νέας Ιωνίας επιβλήθηκε εύκολα του Αθηναϊκού με 39-24, ενώ στον 3ο όμιλο η Βέροια 2017 νίκησε με 27-19 τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών και η Αναγέννηση Άρτας επικράτησε του Εθνικού Κοζάνης με 32-22. 

ΠΑΟΚ - ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ 50-21

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 9-4, 12-4, 16-5, 20-10, 26-11 (ημχ), 28-11, 34-12, 39-13, 43-14, 46-18, 50-21

ΠΑΟΚ (Δ. Πελεκίδης): Χατζηπαρασίδου 7, Γκλομπάρεβιτς 2, Μεντεσίδου 4, Καραχαρίση 5, Ροδοπάϊου, Τσικνάκη, Νίκολιτς, Α. Σεβδίλη 8, Βέτκοβα 3, Αργυροπούλου 2, Αμβροσιάδου 3, Βινιούκοβα 6, Μπουράτο 6, Τασέφσκα 3, Δημάκου, Εμμανουήλ 1.

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ (Δρανόβαλης): Κατσιγιάννη, Ε. Χαλβατζή, Λαζαρίδου 2, Μ. Σεβδίλη 2, Μελαδίνη, Τσιαμουρά 9, Σπυρίδου 5, Νούση 1, Ιωαννίδου, Ζάμπα 2, Καστάρη, Μ. Χαλβατζή.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 32-22

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 9-3, 12-4, 13-9, 15-12 (ημχ), 16-14, 19-17, 22-17, 29-19, 30-20, 32-22

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Γ. Τσέλιος): Ζούμπου, Μπαλάφα 8, Καλοϊδή 4, Ράικου, Σκάρα 3, Νούλα 1, Σπυριδοπούλου 3, Μούρνου 6, Καραμήτσου 1, Θεοδοσοπούλου, Δήμου, Καλιακάτσου, Χάιδου, Παπακοσμά 2, Μάστακα 4.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Γ. Παπαδόπουλος): Λαθούρα, Καραδήμου, Σουμτάκη,, Καραγιαννίδου 2, Στεφανίδου 1, Κ. Φλώρου, Χατζησαββίδου 1, Αθανασιάδου 1, Β. Φλώρου 5, Ιωαννίδου, Αθ. Φλώρου 7, Καραγιώργου, Γκιάτα 5.

Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 39-24

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-1, 11-2, 14-3, 17-6, 23-8 (ημχ), 24-9, 27-13, 30-15, 34-18, 36-21, 39-24

Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ: Kεπεσίδου, Μανιά 9, Κοντοστέργιου 4, Ανδρίτσου 6, Κοτρώτσιου 6, Μυλωνά 1, Κολλύρη, Καρέλα, Μακρή, Μουρατίδου 2, Ντιμτσούδη 3, Νοροτσέα, Διακογιάννη, Χαριτίδη 2, Πανούση 1, Στουγιαννίδου 5.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κοτσαμπουκίδου, Δημακέα, Μάκρογλου 1, Σιαρβαρλή, Τζούρισιτς 7, Παπουτσιδάκη 1, Φαζού, Κούρου, Λάσκου, Στρούζου 1, Μητροπούλου, Μάγκου 2, Γεμελιάρη, Παπαδημοπούλου, Συκιωτάκη, Νούσια 12.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ 28-24

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-2, 6-4, 8-5, 12-10, 13-10 (ημχ), 15-14, 19-16, 22-17, 25-20, 25-21, 28-24

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Βακάλης): Κερλίδη 2, Ποιμενίδου, Τροχίδου Χ. 5, Τροχίδου Ε. 6, Μόσχου, Κουκμίση Α. 4, Τσιγαρίδα 5, Τσερέπη, Αθανασοπούλου, Καπρινιώτη, Κωστοπούλου 3, Θεοδοσοπούλου, Ιωαννίδου, Σελεμίδου 2, Ζηνωνίδου 1, Κουκμίση Μ.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Κουμιτσάρσκα): Κουτσιμάνη, Θεοδωράκη, Λιούκα, Εμμανουηλίδου 3, Παπαδοπούλου, Carciu, Κυρικλίδου, Ασκεπίδου, Σαμολαδά 2, Αμανατίδου, Προκοπίδου, Κουκλοτίδου, Ζενέλι 8, Καραβέλη 4, Κουλουρά 2, Παπαδοπούλου Α. 5.

ΒΕΡΟΙΑ 2017 - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 27-19

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 8-4, 11-5, 13-6, 15-8 (ημχ), 15-10, 17-12, 19-13, 21-16, 23-18, 27-19

ΒΕΡΟΙΑ 2017: Νάκο 1, Ταϊρολάρι, Καραμπατζάκη 1, Δελησάββα, Μαρτινόβσκα 1, Λύτρα, Ανδρονικίδου 1, Καλμουκίδου 2, Γεωργιάδου 3, Νταβίντοβιτς 4, Κωνσταντινίδου 14, Πιτούλια.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Πυριτίδου, Πατσάνη 5, Αναστασιάδου, Πιπιλακίδου 1, Πλιόγκα 4, Ιωαννίδου, Πέγιου 1, Τρελοπούλου, Αναστασίου 6, Χειμώνα, Τομίδου 2, Μαντζίρη. 

Tα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

1ος όμιλος

Σάββατο (16/10)

Ο.Φ. Νέας Ιωνίας - Αθηναϊκός 39-24

ΓΑΣ Καματερού - ΑΟΑΟΔΚ ΑΝΑΒΟΛΗ 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ο.Φ. Νέας Ιωνίας 6

2. ΓΑΣ Καματερού 2

3. Αθηναϊκός 2

4. ΑΟΑΟΔΚ 0 

2ος όμιλος

Σάββατο (16/10)

ΠΑΟΚ - Προσοτσάνη 50-21

ΑΕΣΧ Πυλαίας - Πανόραμα 28-24 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΠΑΟΚ 6

2. ΑΕΣΧ Πυλαίας 4

3. Πανόραμα 2

4. Προσοτσάνη 0 

3ος όμιλος

Σάββατο (16/10)

Αναγέννηση Άρτας - Εθνικός Κοζάνης 32-22

Βέροια 2017 - Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 27-19

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βέροια 2017 6

2. Αναγέννηση Άρτας 4

3. Εθνικός Κοζάνης 2

4. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών -1

Μοιραστείτε το: