23/10/2021
Χάντμπολ | Δευτέρα 27 Σεπτεμβρίου 2021 - 00:58

Α1 χάντμπολ γυναικών: Νίκες για ΑΕΣΧ Πυλαίας και ΓΑΣ Καματερού

Επικράτησαν εκτός έδρας των Προσοτσάνης (19-35) και Αθηναϊκού (22-24) αντίστοιχα

Δύο παιχνίδια έγιναν την Κυριακή (26/9) για τη 2η αγωνιστική της Α1 χάντμπολ γυναικών και οι φιλοξενούμενες ομάδες είχαν την τιμητική τους.

Για τον 1ο όμιλο, λοιπόν, ο ΓΑΣ Καματερού κέρδισε με 24-22 τον Αθηναϊκό, με την Καζάκη να κάνει σπουδαία εμφάνιση και να σημειώνει 10 γκολ.

Την ίδια στιγμή, ο ΑΕΣΧ Πυλαίας (ΦΩΤΟ) για τον 2ο όμιλο είχε πολύ εύκολο έργο ενάντια στην Προσοτσάνη, για να επικρατήσει με 35-19.

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 19-35

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 4-4, 5-6, 7-9, 7-13, 9-18 (ημχ), 12-20, 13-23, 16-26, 17-28, 18-32, 19-35

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ (Δρανόβαλης): Κατσιγιάννη, Τόλιου, Λαζαρίδου 3, Σεβδίλη 6, Μελαδίνη, Δουλκερίδου 1, Τσιαμουρά, Σπυρίδου, Νούση 7, Ιωαννίδου, Τσαλκίδου, Ζάμπα 1, Τσιόκα, Σωτηριάδου, Γόρδη, Βάνια, Καστάρη 1.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Βακάλης): Κερλίδη 6, Ποιμενίδου 1, Χ. Τροχίδου 6, Ε. Τροχίδου 6, Κ. Κουκμίση 2, Τσιγαρίδα, Τσερέπη, Αθανασοπούλου, Καπρινιώτη, Μ. Κουκμίση 2, Κωστοπούλου 4, Αμπατζίδου 1, Θεοδοσοπούλου, Ιωαννίδου, Σελεμίδου 1, Ζηνωνίδου 6

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 22-24

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-3, 5-4, 8-6, 9-8, 10-10 (ημχ.), 12-12, 13-13, 15-16, 17-20, 19-22, 22-24

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Τζουανόπουλος): Κοτσαμπουικίδου, Δημακέα, Μακρόγλου 2, Σιαρβάρλη 5, Jurisic 1, Παπουτσιδάκη 1, Φάζου, Κούρου, Λάσκου, Κατσαλήρου, Μητροπούλου, Νούσια 7, Μάγκου 5, Γεμελιάρη, Παπαδημοπούλου 1, Συκιωτάκη.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Δανήλος): Παπαδοπούλου, Δαμάσκου, Καζάκη 10, Ψαριώτη, Καραμάνου 1, Κοτσόνου, Χριστοπούλου 4, Αλιφιέρη 1, Ρούσου 1, Φακίνου, Σπυροπούλου 2, Χατζηαργυρού, Καντσούρα, Ψαρρή, Βασιλείου 5. 

Tα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

1ος όμιλος

Σάββατο (25/9)

ΑΟΑΟΔΚ - Ο.Φ. Νέας Ιωνίας 15-37

Κυριακή (26/9)

Αθηναϊκός - ΓΑΣ Καματερού 22-24

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ο.Φ. Νέας Ιωνίας 4

2. ΓΑΣ Καματερού 2

3. Αθηναϊκός 2

4. ΑΟΑΟΔΚ 0 

2ος όμιλος

Σάββατο (25/9)

Πανόραμα - ΠΑΟΚ 18-29

Κυριακή (26/9)

Προσοτσάνη - ΑΕΣΧ Πυλαίας 19-35 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΠΑΟΚ 4

2. ΑΕΣΧ Πυλαίας 2

3. Πανόραμα 2

4. Προσοτσάνη 0 

3ος όμιλος

Σάββατο (25/9)

Εθνικός Κοζάνης - Βέροια 2017 24-33

Mέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Αναγέννηση Άρτας ΑΝΑΒΟΛΗ 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Βέροια 2017 4

2. Εθνικός Κοζάνης 2

3. Αναγέννηση Άρτας 0

4. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών -1

Μοιραστείτε το: