Επικράτησαν εκτός έδρας των Προσοτσάνης (19-35) και Αθηναϊκού (22-24) αντίστοιχα
Δύο παιχνίδια έγιναν την Κυριακή (26/9) για τη 2η αγωνιστική της Α1 χάντμπολ γυναικών και οι φιλοξενούμενες ομάδες είχαν την τιμητική τους.
Για τον 1ο όμιλο, λοιπόν, ο ΓΑΣ Καματερού κέρδισε με 24-22 τον Αθηναϊκό, με την Καζάκη να κάνει σπουδαία εμφάνιση και να σημειώνει 10 γκολ.
Την ίδια στιγμή, ο ΑΕΣΧ Πυλαίας (ΦΩΤΟ) για τον 2ο όμιλο είχε πολύ εύκολο έργο ενάντια στην Προσοτσάνη, για να επικρατήσει με 35-19.
ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 19-35
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 4-4, 5-6, 7-9, 7-13, 9-18 (ημχ), 12-20, 13-23, 16-26, 17-28, 18-32, 19-35
ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ (Δρανόβαλης): Κατσιγιάννη, Τόλιου, Λαζαρίδου 3, Σεβδίλη 6, Μελαδίνη, Δουλκερίδου 1, Τσιαμουρά, Σπυρίδου, Νούση 7, Ιωαννίδου, Τσαλκίδου, Ζάμπα 1, Τσιόκα, Σωτηριάδου, Γόρδη, Βάνια, Καστάρη 1.
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Βακάλης): Κερλίδη 6, Ποιμενίδου 1, Χ. Τροχίδου 6, Ε. Τροχίδου 6, Κ. Κουκμίση 2, Τσιγαρίδα, Τσερέπη, Αθανασοπούλου, Καπρινιώτη, Μ. Κουκμίση 2, Κωστοπούλου 4, Αμπατζίδου 1, Θεοδοσοπούλου, Ιωαννίδου, Σελεμίδου 1, Ζηνωνίδου 6
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 22-24
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-3, 5-4, 8-6, 9-8, 10-10 (ημχ.), 12-12, 13-13, 15-16, 17-20, 19-22, 22-24
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Τζουανόπουλος): Κοτσαμπουικίδου, Δημακέα, Μακρόγλου 2, Σιαρβάρλη 5, Jurisic 1, Παπουτσιδάκη 1, Φάζου, Κούρου, Λάσκου, Κατσαλήρου, Μητροπούλου, Νούσια 7, Μάγκου 5, Γεμελιάρη, Παπαδημοπούλου 1, Συκιωτάκη.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Δανήλος): Παπαδοπούλου, Δαμάσκου, Καζάκη 10, Ψαριώτη, Καραμάνου 1, Κοτσόνου, Χριστοπούλου 4, Αλιφιέρη 1, Ρούσου 1, Φακίνου, Σπυροπούλου 2, Χατζηαργυρού, Καντσούρα, Ψαρρή, Βασιλείου 5.
Tα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής
1ος όμιλος
Σάββατο (25/9)
ΑΟΑΟΔΚ - Ο.Φ. Νέας Ιωνίας 15-37
Κυριακή (26/9)
Αθηναϊκός - ΓΑΣ Καματερού 22-24
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ο.Φ. Νέας Ιωνίας 4
2. ΓΑΣ Καματερού 2
3. Αθηναϊκός 2
4. ΑΟΑΟΔΚ 0
2ος όμιλος
Σάββατο (25/9)
Πανόραμα - ΠΑΟΚ 18-29
Κυριακή (26/9)
Προσοτσάνη - ΑΕΣΧ Πυλαίας 19-35
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΠΑΟΚ 4
2. ΑΕΣΧ Πυλαίας 2
3. Πανόραμα 2
4. Προσοτσάνη 0
3ος όμιλος
Σάββατο (25/9)
Εθνικός Κοζάνης - Βέροια 2017 24-33
Mέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Αναγέννηση Άρτας ΑΝΑΒΟΛΗ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Βέροια 2017 4
2. Εθνικός Κοζάνης 2
3. Αναγέννηση Άρτας 0
4. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών -1