20/04/2024
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | Σάββατο 25 Σεπτεμβρίου 2021 - 20:00

Κέρδισε... φιλικά τον Πανιώνιο ο Ολυμπιακός Β'

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 1-0

Tις δυνάμεις τους τέσταραν το Σάββατο (25/9) ο Ολυμπιακός Β' και ο Πανιώνιος, για να πάρουν οι «ερυθρόλευκοι» τη φιλική νίκη με 1-0 στις εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Στο α' ημίχρονο οι Νεοσμυρνιώτες είχαν δοκάρι μετά από σουτ του Μούντριχα, με τους Πειραιώτες να είναι πιο αποτελεσματικοί και ο Ξενιτίδης με ωραίο πλασέ στο 65' σημείωσε το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού.

Δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν οι «κυανέρυθροι» στα εναπομείναντα λεπτά και το 1-0 διατηρήθηκε έως το σφύριγμα της λήξης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β' (Αριέλ Ιμπαγάσα): Καραγύργης, Νίκολιτς, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Καλογερόπουλος, Ξενιτίδης, Βοΐλης, Ντόι, Τσέλιος, Σαπουντζής, Αλγκασίμ Μπα.

Έπαιξαν και οι: Πίνακάς, Κίτσος, Γκαλιάνι, Κινκουέ, Μαυρουδής, Γκαλιάνι, Λίνδος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ζάχι, Κοντοές, Ζούλιας, Γροντής, Μπρέγκου, Μούντριχας, Δρίτσας, Ξυγκόρος, Σταμάτης.

Έπαιξαν και οι: Κραβαρίτης, Νταλακούρας, Διονέλλης, Καλομοίρης, Αργυρίου, Λιούμης, Σπάρταλης, Τσέργα.