20/04/2024
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ | Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου 2021 - 01:01

Φιλικό Χ για τον Παναθηναϊκό Β' και το Αιγάλεω

Στο ισόπαλο 2-2 έμειναν οι «πράσινοι» και το «Σίτι»

Xωρίς νικητή έληξε το σαββατιάτικο (18/9) φιλικό ματς του Παναθηναϊκού Β' με το Αιγάλεω, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 2-2 στο γήπεδο των Γλυκών Νερών.

Το «Σίτι» προηγήθηκε με 2-0 χάρη στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσιλιγκίρη στο 27' και το γκολ του Καββαδία στο 49', για να μειώσει ο Σέχου στο 78ο λεπτό με ωραία ατομική ενέργεια.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το εύστοχο πέναλτι του Καρβούνη στο 85', πέναλτι που το κέρδισε ο ίδιος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β' (Γιάννης Βονόρτας): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Μαρτίνης, Ρόμπι, Αντωνίου, Θεοχάρης, Σαρδέλης, Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Τσιριγώτης, Πάνκα.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σουρδής, Τουρκοχωρίτης, Κούτσιας, Σέχου, Κρυπαράκος, Ηλιάδης, Κ. Νταμπίζας, Μαραθωνίτης, Δημητρίου, Ματσαδές, Καρβούνης.

AIΓΑΛΕΩ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Μαγκάκης, Αναστασίου, Παπανικόλας, Βλάχος, Λάσκαρης, Πιαστόπουλος, Τριμμάτης, Τσιλιγκίρης, Βουκελάτος, Σαμπανίδης.