16/04/2024
Ομάδες | Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου 2021 - 19:36

Μόνο φιλικό δεν ήταν το ματς στα Τρίκαλα...

Συμπλοκή Κατσαντώνη με παράγοντα του Απόλλωνα Λάρισας * Οι «κυανόλευκοι» πήραν το διπλό με 3-1

Επεισοδιακό ήταν το σαββατιάτικο (18/9) φιλικό ματς των Τρικάλων με τον Απόλλωνα Λάρισας, με τους «κυανόλευκους» να παίρνουν το διπλό με 3-1.

Γύρω στο 70', λοιπόν, υπήρξε συμπλοκή ανάμεσα στον γενικό αρχηγό του ΑΟΤ, Ζήση Κατσαντώνη, με έναν παράγοντα των φιλοξενούμενων και για περίπου δέκα λεπτά η ένταση ήταν μεγάλη.

Τελικά, τα πνεύματα ηρέμησαν με την παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων κι ενώ μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και οι πρόεδροι των δύο ομάδων, ο Ηλίας Αϊβάζογλου και ο Παναγιώτης Μαντζανάς δηλαδή.

Στο αγωνιστικό σκέλος ο Απόλλων Λάρισας πέτυχε και τα τρία γκολ στο α' ημίχρονο, με τον Μπαλογιάννη να σκοράρει με σουτ στο 11' και το 26', ενώ στο 33' ο Παναγιώτου αξιοποίησε λάθος του Μπαράτα και σημείωσε το 0-3.

Για τους γηπεδούχους, που είχαν για πρώτη φορά στον πάγκο τους τον Τίμο Καβακά, μείωσε ο Μπενίτεθ στο 58' με κεφαλιά ύστερα από φάουλ που εκτέλεσε ο Μπαξεβάνος.

TΡΙΚΑΛΑ (Τίμος Καβακάς): Αγριμάκης (46' Σεντουριόν), Ντιαλόσι (46' Παρέδες), Κεχαγιάς (36' Μπενίτεθ), Νιάρος (23' Μπαράτα), Σανδραβέλης, Πέλκας (46' Μπαξεβάνος), Ριζογιάννης (23' Ρεσκίν), Χειρίτραντας (68' Κλεμέντε), Ευθυμίου (53' Φουτσίνι), Αουντίνο (46' Ελευθεριάδης), Κουσκουνάς (53' Νίζιτς).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρσέλο Στράτσια): Αστράς (64' Νόρμαν), Σκούπρας (72' Πετράκης), Καρίκι, Τιμπουέ, Χατζής, Γιαννίτσης (69' Καλούσιος), Μπαλογιάννης (46' Καπουράνης), Ζιάκας (53' Νούσιος), Λίταινας (84' Λουκάς), Παναγιώτου (46' Κανούλας), Λεμάνγκρ (63' Κοζουά).

Πηγή ΦΩΤΟ: sportrikala