28/03/2024
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ | Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2021 - 00:21

Iσόπαλος με την Κηφισιά ο Παναθηναϊκός Β'

Φιλικό Χ στο Κορωπί (2-2)

Eυκαιρία για νέες δοκιμές είχε ο Γιάννης Βονόρτας στη σαββατιάτικη (11/9) φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού Β' με την Κηφισιά, για να λήξει το ματς στο Κορωπί με το ισόπαλο 2-2.

Οι «κυανόλευκοι» προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στα γκολ των Τετέι στο 10' και Φερέιρα στο 40', για να μειώσουν οι «πράσινοι» με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πάνκα στο 51ο λεπτό, ενώ ισοφάρισε ο Κρυπαράκος στο 81' με σουτ εκτός περιοχής.

Στο 88' η Κηφισιά άγγιξε το 2-3, καθώς μετά από σέντρα του Τουρκοχωρίτη ο Μπιλάλ με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β' (Γιάννης Βονόρτας): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Μαρτίνης, Ρόμπι (46' Αντωνίου), Σιδεράς, Θεοχάρης (46' Κρυπαράκος), Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Ηλιάδης, Τσιριγώντης, Πάνκα.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Αντωνίου, Κρυπαράκος, Καρβούνης, Μπιλάλ, Σταματάκης, Τουρκοχωρίτης, Κούτσιας, Φρόκου, Μαργκόνο.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Νίκος Κούστας): Μιχελής (60' Κολοβούρης), Πριόνας (65' Παπαγγελής), Σωτηράκος (66' Εσλέρ), Μκριτσιάν, Γκότοβος, Παπασάββας (57' Ντορίβα), Τζέλη (67' Μιχόπουλος), Πρίτσας (50' Τόλιος), Καραγκούνης (60' Καλλέργης), Φερέιρα (46' Γιαννιτσάνης), Τετέι (46' Κρητικός).