25/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 25 Απριλίου 2021 - 22:42

Ισόπαλοι Εθνικός και Πανιώνιος

Οι Πειραιώτες ισοφάρισαν στο 90' (1-1) * Σταθερά στην κορυφή του 6ου ομίλου της Γ' Εθνικής οι Νεοσμυρνιώτες

Xωρίς νικητή έληξε το σπουδαίο ματς της Κυριακής (25/4) ανάμεσα σε Εθνικό και Πανιώνιο στο «Ελ Πάσο», καθώς έληξε στο ισόπαλο 1-1 για την 7η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι «κυανέρυθροι», πάντως, με 16 βαθμούς παραμένουν στην κορυφή και είναι στο +1 από την Ηλιούπολη, ενώ οι Πειραιώτες μετρούν 5 πόντους στην 7η θέση, όσους έχει και ο Αήττητος.

Στο α' ημίχρονο οι «κυανόλευκοι» ήταν αυτοί που είχαν την καλύτερη ευκαιρία για κάποιο γκολ, καθώς ο Νταούλια στο 45' έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση και η μπάλα σταμάτησε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ στο 63' με δυνατό σουτ του Σταμάτη, ενώ ο ίδιος δεν μπόρεσε με κοντινή προβολή στο 78' μετά από γύρισμα του Παπαδόπουλου να γράψει και το 0-2.

Για τον Εθνικό ο Στάμος σούταρε στο 85' από δεξιά της περιοχής και ο Στουρνάρας απέκρουσε, για να ακολουθήσει δύο λεπτά αργότερα σημαντική ευκαιρία για τους Νεοσμυρνιώτες, όταν ο Μανωλικίδης σταμάτησε πρώτα το πλασέ στην κίνηση του Σταμάτη και στη συνέχεια το σουτ του Γροντή.

Εντέλει, η ομάδα του Πάρη Κωνσταντακόπουλου ισοφάρισε στο 90' με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πεχλιβανίδη, παράβαση που καταλογίστηκε για ανατροπή του Μακρίδη από τον Ζούλια.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Μανωλικίδης, Νταούλια, Αρκούδας, Παπαγεωργίου, Πεχλιβανίδης, Ξενοπανάγος, Μπασινάς (53' Παυλής), Λώλος, Ματσαδές, Σαρρηγιάννης (73' Στάμος), Λεπενιώτης (65' Μακρίδης).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης) Στουρνάρας, Λάμψιας (80' Καραβίδας), Ξυγκόρος, Κοντοές, Ζούλιας, Μπρέγκου (59' Κουτσάκης), Μακρίδης, Πίσπας (71' Παπαδόπουλος), Σταμάτης, Γροντής, Μούντριχας (80' Λιούμης).