25/04/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 24 Απριλίου 2021 - 23:29

Πεντάσφαιρος ο Ηρακλής

Συνέτριψε με 5-0 την Αναγέννηση Θαλασσιάς η ομάδα του Σπύρου Μπαξεβάνου

Την τρίτη σερί νίκη στον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής πέτυχε το Σάββατο (24/4) ο Ηρακλής, σαρώνοντας με 5-0 την Αναγέννηση Θαλασσιάς για την 7η αγωνιστική.

Στο γήπεδο των Αμπελοκήπων ο «Γηραιός» ξέσπασε στο β' ημίχρονο και σε διάστημα 20 λεπτών έβαλε και τα πέντε γκολ, με τον Ροτζέριο Μάρτινς να ανοίγει το σκορ στο 50' και πέντε λεπτά αργότερα βρήκε δίχτυα ο Ιορδανίδης για το 2-0.

Ο Μάρτινς σκόραρε και στο 60', με το τέταρτο τέρμα να σημειώνει ο Τσίτας στο 63ο λεπτό και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μετάι στο 70'.

Έτσι, η ομάδα του Σπύρου Μπαξεβάνου με 15 βαθμούς είναι πλέον στη 2η θέση και στο -1 από τον πρωτοπόρο Αετό Ορφανού.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Μέλκας, Παναγιωτίδης, Μετάι, Μαγκούτης, Μάρτινς (65' Πιπερτζής), Τσίτας (65' Μεληκιώτης), Ιορδανίδης, Πουρτουλίδης (74' Μακρής), Παπαϊωάννου, Χατζής (46' Μάντικας), Φυτανίδης (36' λ. τρ. Αργυρίου).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ (Απόστολος Κουτρουλός): Αθανασίου, Τεφήκογλου, Καλαϊτζής, Παπαστεφάνου, Γκριγκοριάν, Μπίλιας (63' Γκίκα), Εφεντόπουλος (63' Δελητζόγλου), Σταύρου, Εφέντη (77’ Κούπας), Καζάκης (77' Σεμπιτράκου), Κωφίδης (85' Κοτσακελίνης).