23/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 - 14:27

Νικητής ξανά ο ΠΑΟΚ στους Νέους

Οι Θεσσαλονικείς επιβλήθηκαν με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης

Η 3η αγωνιστική ολοκληρώθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας (11/9) στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας. Ο Απόλλων Σμύρνης υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ στο Δημοτικό Στάδιο Νέας Ιωνίας αποκομίζοντας προβάδισμα στο 37ο λεπτό έπειτα από σέντρα του Τσαούση και κεφαλιά του Γκαργκαλατζίδη.

Οι Θεσσαλονικείς είχαν και δοκάρι πέντε λεπτά πριν το φινάλε της κανονικής διάρκειας σε προσπάθεια του Τζοβάρα έπειτα από σέντρα του Παπαθανασίου. Έτσι, έφτασαν σε σημαντική νίκη με σκορ 1-0 συμπληρώνοντας τις δύο σερί νίκες στον φετινό... μαραθώνιο.

AΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Αναμένεται

ΠΑΟΚ: Μούτσα, Λύρατζης, Τσαούσης (60’ Παπαθανασίου), Δημητρίου, Μιχαηλίδης, Μίσκοβιτς, Χατζηδίμπας, Χατζηστραβός, Κόζακ (80’ Παπαδόπουλος), Γκαργκαλατζίδης (54' Δούμτσης), Τζοβάρας.

Τα αποτελέσματα στην 3η αγωνιστική:

Παρασκευή 8/9

Κέρκυρα – Παναθηναϊκός 2-3 (23’ Κεβέν, 41’ Μίσκου – 36’ Δημήτρουλας, 45+1’ Εμμανουηλίδης, 53’ Κουντουριώτης)

Σάββατο 9/9

Πανιώνιος – Παναιτωλικός 0-2 (33’ Καββαδίας, 79’ Γεωργούσης)

Λεβαδειακός – Πλατανιάς 1-0 (90+2’ Ιωαννίδης)

ΑΕΚ – ΑΕΛ 4-2 (11’ Μπότος, 13’ Σταμούλης, 52’, 72’ Γούσης – 60’ Γελεάδης, 63’ Καλούσης)

Ξάνθη – Ολυμπιακός 1-0 (54’ Τριανταφύλλου)

Κυριακή 10/9

Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα 3-0 (23' Παυλής, 63' Χιλάι, 69' Νάτσος)

*Στο 43ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ζώγκος αντικρίζοντας απευθείας κόκκινη κάρτα.

Αστέρας Τρίπολης – Λαμία 2-1 (8’ Αντζουλάς, 17’ Τσανγκ – 59’ Λαμπρόπουλος)

*Για τους φιλοξενούμενους αποβλήθηκε ο Κασούμης αντικρίζοντας δεύτερη κίτρινη κάρτα.