19/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 23 Απριλίου 2017 - 17:11

Έχασε ο ΠΑΟ Βάρδας, ανέβηκε η Παναχαϊκή

Η Θήβα πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί της ομάδας του Φωτόπουλου και... έστειλε τους Πατρινούς στη Β’ Εθνική

Στη Β’ Εθνική θα αγωνίζεται του χρόνου η Παναχαϊκή! Η Θήβα πήρε μεγάλη νίκη με 2-0 επί του ΠΑΟ στη Βάρδα την Κυριακή (23/4) για την 26η αγωνιστική του 3ου ομίλου και έτσι η διαφορά με τους Πατρινούς που είχαν ρεπό έμεινε στους 13 βαθμούς, απόσταση που δεν μπορεί να καλυφθεί με τέσσερις αγωνιστικές να απομένουν.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, αλλά δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την υπεροχή τους και το «πλήρωσαν» στην επανάληψη.

Στο 52ο λεπτό, ο Μαυρόπουλος έγινε αποδέκτης της μπάλας έπειτα από γύρισμα του Τόσκα και νίκησε τον Κωνσταντόπουλο, ενώ τα πράγματα έγιναν χειρότερα για τους γηπεδούχους, αφού έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Κοκκίνη με δεύτερη κίτρινη στο 66’.

Ένα λεπτό αργότερα ήρθε και το δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαλλισώβα, με το σφύριγμα της λήξης να βρίσκει Θήβα και... Παναχαϊκή να πανηγυρίζουν.

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Ηλίας Φωτόπουλος): Κωνσταντινόπουλος, Π. Πολίτης, Αγουρίδης, Νικολόπουλος, Κοκκίνης, Ανδριέλλος, Μητρόπουλος (62' Βατσής), Καρούτης (84' Καλογερόπουλος), Γούρμος, Ντόμας, Σαμπανέι.

ΘΗΒΑ (Γιώργος Λάμπρου): Μόνος, Κουτσούμπας, Α. Χατζηλάμπρος, Ευθυμίου, Ευσταθίου, Μαυρόπουλος (83' Μπεκα), Αργυρίου, Ε. Χατζηλάμπρος, Τόσκα, Μαλισσώβας (78' Π. Γεωργίου), Αντωνίου (74' Κατσογιάννης).