29/03/2024
Στα... αλώνια | Σάββατο 13 Μαΐου 2017 - 19:40

Ξανά στη Γ' Εθνική το Αιγάλεω

Το «Σίτι» κέρδισε με 3-1 τον Χαραυγιακό στο μπαράζ ανόδου της Α' Αθηνών

Την επιστροφή του στη Γ' Εθνική πανηγυρίζει το Αιγάλεω, καθώς το Σάββατο (13/5) επικράτησε με 3-1 του Χαραυγιακού στο μπαράζ ανόδου της Α' Αθηνών.

Στο γήπεδο της Ριζούπολης το «Σίτι» άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με σουτ του Βέρμπη, για να ισοφαρίσει η ομάδα της Hλιούπολης με κεφαλιά του Γιαννόπουλου στο 39' ύστερα από σέντρα του Ράμμου.

Το Αιγάλεω απάντησε στο 44', με τον Παπουτσή να εκτελεί φάουλ, τον Τζανέτο να κάνει την κεφαλιά και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα αφού βρήκε και στο πόδι του Αναστασόπουλου.

Στο 82' αμφότεροι οι αντίπαλοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής των Κοντιζά και Αναστασόπουλου, ενώ ο Χαραυγιακός τελείωσε τον αγώνα με 9 ποδοσφαιριστές, αφού στο 90' αποβλήθηκε και ο Μπίτιλης.

Οι καθυστερήσεις ήταν πολλές στο ματς, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Τσαρκάνι σto 90'+12 και να ξεσπάσουν ξέφρενοι πανηγυρισμοί από τους παίκτες του Ηλία Καλοπήτα και τους περίπου 3.000 οπαδούς του «Σίτι» που ήταν στις εξέδρες.

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης) Παπαδόπουλος, Τάγκαλος (90'+6 Κωνσταντίνου), Ράμμος, Βαζούκης, Αναστασόπουλος, Φωστέρης, Τουγουντζόγλου, Κωνσταντόπουλος, Ζήσης (55' Μπιρμπιλής), Μπίτιλης, Γιαννόπουλος.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Ηλίας Καλοπήτας) Γιώρας, Κολοβός (66' Μπρεστοβιτσκι), Κοντιζάς, Τζαφεράκος, Παπουτσής, Τζανέτος, Κωτσερίδης, Παπαθανασίου, Σπανός (82' Τσαρκάνι) Τουλουβασίλης (46' Στάμος) Βέρμπης.